Šiandien paaiškėjo, kad „Dainų dainelės“ koncertuose, kurie bus rodomi per nacionalinę televiziją, žiūrovai išvys ir dvi kėdainietes – Santą Poškutę ir Faustę Dirsytę.

Tik šiandien paaiškėjo, kas pateko į tolimesnį „Dainų dainelės“ turą – filmavimus televizijoje. Konkurso organizatoriai informavo, kad dėl laureato vardo varžysis dvi kėdainietės – Santa Poškutė ir Faustė Dirsytė.

Jų, kaip ir kitų daugiau nei 200 šalies jaunųjų dainorėlių, pasirodymus žiūrovai pamatys koncertuose, kurie iš LRT Didžiosios studijos bus transliuojami nuo vasario 18 iki gegužės 5 d.

Priminsime, kad sausio 24 d. Kėdainių muzikos mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II etapo zoninė atranka, kurioje pasirodė geriausi Jonavos, Ukmergės, Kaišiadorių ir Kėdainių savivaldybių dainorėliai.

Tarp beveik 30-ies dainorėlių atrankoje varžėsi „Žilvičio“ darželio auklėtinė Santa Poškutė. Vos trejų metukų sulaukusi mergaitė buvo jauniausia mūsų rajono atstovė. Ją konkursui ruošė mokytoja Justina Paulauskienė. Scenoje pasirodė ir aštuonmetė „Ryto“ progimnazijos moksleivė Faustė Dirsytė (jos mokytoja Žydrė Vancevičienė), muzikos mokyklos atstovė Viltė Kisieliūtė, kurią ruošė mokytoja Neringa Prascevičienė, bei Šviesiosios gimnazijos mokytojos Sigitos Aukštiejūtės-Morkūnienės paruošti moksleiviai: Rūta Masandavičiūtė ir jai talkinęs mišrus vokalinis ansamblis, dainavę pritariant instrumentams.

Komisijos nariai, vertinę ne tik „Dainų dainelės“ zoninės atrankos dalyvių dainavimą, bet ir jų charizmą, teigė, kad zoninėje perklausoje pastebėjo ne vieną „perliuką“. Tačiau nugalėtojai nebuvo skelbiami, kol neįvyko visos 16 zoninių perklausų, vykusių skirtinguose Lietuvos miestuose, kur pasirodė daugiau nei 600 jaunųjų solistų ir vokalinių ansamblių.

Solistų ir vokalinių ansamblių pasirodymus vertino autoritetinga vertinimo komisija (pirmininkė – Irena Milkevičiūtė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros profesorė): Dainius Puišys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros profesorius; Zita Radvilienė, „Dainų dainelės“ televizijos projekto vadovė; Asta Černikauskienė, Kėdainių muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja; Miglė Čivienė, Ukmergės meno mokyklos direktorės pavaduotoja; Inesa Rupeikienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokytoja metodininkė; Renata Balčiūnienė, Kaišiadorių meno mokyklos vyresnioji mokytoja.

Jubiliejinės, 50-osios „Dainų dainelės“ laureatų koncertas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 2 d.

Panašios naujienos