Nuo kovo žvejams įsigaliojo nauji draudimai. Kiršlių žvejoti nebus galima du su puse mėnesio – iki gegužės 15 d., o sterkų dar ilgiau, iki gegužės 31 d.  Šiuo metu draudžiama žvejoti ir lydekas, kurių žvejybos draudimo sezonas tęsis kovą ir visą balandį. Stintas žvejoti jau leidžiama, tačiau jų, kaip ir kitų mėgėjų žvejų sugautų žuvų, negalima pardavinėti.

Pasak aplinkosaugininkų, plėšriųjų žuvų gausumas labai svarbus palaikant gyvybingą žuvų bendriją, nes jos išgaudo ligotas ir mažas karpines žuvis, vykdo natūralią atranką. Be to, plėšrūnų neišgaudomos smulkios, menkavertės žuvys išėda zooplanktoną, prasideda intensyvesnis vandens žydėjimas, sumažėja vandens skaidrumas, nyksta povandeninė augmenija.

Pažeidėjų laukia griežta atsakomybė

Už draudžiamų gaudyti žuvų žvejybą gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Iš pažeidėjų konfiskuojami ir žvejybos įrankiai, valtys, kitos žvejybos priemonės. Jiems taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – papildomai sumokėti už kiekvieną neteisėtai sugautą kiršlį ar sterką reikės po 240 eurų. Jei žuvys bus sugautos ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, teks pakloti  tris kartus didesnę sumą.

Stintauti galima

Nuo kovo pradžios, įsigijus žvejo mėgėjo kortelę limituotai stintų žvejybai, galima žvejoti stintas tinkliniu samčiu nustatytose Nemuno, Skirvytės, Atmatos, Pakalnės, Auštumalės ir Minijos upių atkarpose. Įsigyti žvejo mėgėjo korteles stintų žvejybai galima naudojantis Aplinkosaugos leidimų informacine sistema (ALIS), arba loterijos „Perlas“ terminaluose.

„Atkreipiame dėmesį, kad Mėgėjų žvejybos įstatymas draudžia prekiauti žvejų mėgėjų sugautomis žuvimis. Administracinių nusižengimo kodekse už mėgėjų žvejybos būdu sužvejotų žuvų ar iš jų pagamintų produktų pardavimą ar supirkimą numatyta bauda nuo 90 iki 290 eurų“,  – teigia aplinkosaugininkai.

„Kėdainių mugės“ ir Aplinkos ministerijos inf.

Panašios naujienos