Dėl fejerverkų  keliamo triukšmo  savivaldybė negavusi  skundų, tačiau viešoje erdvėje pastarosiomis dienomis pasirodė gyventojų nusiskundimų. Gyventojai piktinasi dėl vakaro metu fejerverkų sukelto viešosios tvarkos pažeidimo.  Norim atkreipti dėmesį, kad  švęsti asmenines šventes, naudojant  fejerverkus, leisti juos kada panorėjus,  negalima. Visiems asmeninių švenčių – vestuvių, varduvių, krikštynų, jubiliejų – šventėjams  tomis progomis dangų nušviesti fejerverkais galima tik iki 22 valandos, paisant nustatytos tvarkos reikalavimų.

Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2 punkte yra nustatyta, kad draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų ar patalpų valdytojais. Trečias šios dalies punktas nustato, kad jeigu tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą).

Atsakomybė už nusižengimus, susijusius su civilinės pirotechnikos priemonių netinkamu naudojimu, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 483 straipsnyje. Naudojant nenustatytu laiku ar pernelyg triukšmingus fejerverkus, kyla atsakomybė  ir pagal 488 straipsnį.

Jeigu trikdoma viešoji rimtis ir tvarka  gyventojai gali nieko nelaukdami  pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.