Tada, kai Kėdainiuose atsidarė Ledo arena, Vilainiuose gyvenantis Kazimieras Lazauskas sugalvojo verslo idėją – galąsti pačiūžas. Tiesa, pavadinti tai verslo idėja gal ir sunku, mat uždarbis – labai kuklus, o be to, niekur per daug savo paslaugos Kazimieras nerek­lamuoja, tačiau tikisi, kad kitais metais prie arenos bus teikiamos papildomos paslaugos. Pavyzdžiui, pačiūžų nuoma, o jis galės čia pat ir galąsti pačiūžas.

„O dabar tai uždarbis toks buvo, kaip bobutės, kuri prie turgaus parduoda žibuokles“, – rimtu balsu sako Kazimieras. Už vienos poros pačiūžų pagalandimą jis ima 5 eurų užmokestį.

Į pastebėjimą, kad greičiausiai turi verslumo geną, jei vos tik atsidarius arenai sugalvojo veiklą, atsako su šypsena: „Nepulčiau to vadinti verslumo genu, bet valgyti norisi – tai reikia ir kažką daryti.“

Pats Kazimieras su čiuožimu neturi nieko bendra („Pačiuožti gal pačiuožčiau, bet jokių piruetų nepadaryčiau“).

Ši veikla, žinoma, nėra pagrindinė – vyras dirba kitame darbe, tačiau atlyginimas nėra didelis. Tuo tarpu galąsti pačiūžas jam patinka. Vienai porai pagaląsti reikia maždaug pusvalandžio.

„Kartais žmonės galvoja, kad patrinsi pačiūžą į kokią tvorą – ir bus gerai. Ne, nebus“, – aiškina kėdainiškis ir priduria, kad čiuožimo kokybė priklauso ir nuo to, ar gerai pagaląstos pačiūžos. Kaip dažnai reikia tą daryti – priklauso nuo jų kokybės. Tos, kurios kainuoja kelias dešimtis eurų, nudils greičiau, o gero gamintojo bus patvaresnės.

Pats Kazimieras su čiuožimu neturi nieko bendra („Pačiuožti gal pačiuožčiau, bet jokių piruetų nepadaryčiau“), tačiau jis gerai išmano šaltkalvystės meną, o tokių žinių ir reikia užsiimant šia veikla.

Prieš daug metų Kazimierui teko dirbti Anglijoje, kur galando kirpėjų žirkles, peilius restoranams. Būtent ši patirtis ir paskatino Kėdainiuose imtis pačiūžų galandimo: „Mintis apie jas ne iš dangaus nukrito.“

„Kartais žmonės sako, kad dėl per daug išgaląstų pačiūžų gali susižaloti. Bet pačiūža juk – ne dalgis. Aišku, jei visu svoriu ant mažojo pirštelio užvažiuosi – taip, susižalosi. Tačiau čiuožiant tinkamai pagaląstos pačiūžos yra labai svarbu“, – sakė geros nuotaikos nestokojantis kėdainietis.

R. Valionio nuotr.