„Nors pavasaris itin gausaus medunešio nežadėjo, mūsų instituto medsukiai dirba visu pajėgumu ir vos spėja sukti pavasarinį medų“, – džiaugėsi  Lietuvos žemdirbystės instituto Bitininkystės skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Diana Tamašauskienė. 

Pasak D. Tamašauskienės, pavasarinis medus yra ne tik šviesiausias, bet ir švariausias.

Pasak D. Tamašauskienės, pavasarinis medus yra ne tik šviesiausias, bet ir švariausias.

Pasak bitininkystės žinovės, praėjusi žiema bičių augintojų neišgąsdino: „Žiema bitėms buvo gana švelni. Bent jau Lietuvos viduryje neteko girdėti, kad bitės būtų sušalusios ar suvargusios. Bitės per žiemą nenusilpo, tad pavasarį pasitiko gana darbingos. O tada ir prasidėjo mūsų baimės, kas bus su bitutėmis. Juk kovo mėnuo buvo šiltas, vabzdžiai sustiprėjo, bet staiga atvėsus orams iškilo grėsmė, kad bitėms gali pritrūkti maisto. Bites išgelbėjo staigiai pražydę žieminiai rapsai. Vėliau prasidėjo medunešis iš pienių bei sodų augalų. Pavasarį žydi apie 75 procentai augalų, tad mes labai norime, kad tas žydėjimas būtų visavertis ir bitės galėtų sunešti kuo kokybiškesnį medų.“

Nors pavasaris bitininkus ir gąsdino, bitės medaus prinešė pilnus korius.

Nors pavasaris bitininkus ir gąsdino, bitės medaus prinešė pilnus korius.

Pasirodo, jau kelis kartus bitėms grėsmė iškilusi dėl sausų orų – augalai žydi, bet žieduose beveik nėra nektaro, tad žiedai džiūsta ir nemaitina bitučių.
„Kad ir kiek pavojų grėsė, bitės pasidarbavo puikiai – medaus šį pavasarį prinešta ne ką mažiau negu pernai. Medsukiai dirba be sustojimo. Panašu, jog medaus turėsime ir jo kaina, bent jau mūsų institute, tokia pati kaip ir pernai – 4 eurai už kilogramą“, – sakė D. Tamašauskienė.
Dabar bitės medaus rinkti skrenda į žydinčius pievų bei miškų plotus. Jau pradeda žydėti avietės, netruks pražysti liepos.
„Neretai žmonės klausia, koks medus sveikiausias? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Vieniems patinka pavasarinis, kitiems – vasaros, tretiems – rudens medus. Žinoma tik tiek, kad pavasario medus yra ne tik šviesiausias, bet ir švariausias. Svarbiausia, kad žmonės valgytų medų, juk jis energijos ir sveikatos šaltinis“, – šypsojosi patyrusi bitininkė.

Panašios naujienos