Kėdainietis Gintas Dirda – vienas stipriausių Lietuvos ugniagesių gelbėtojų. Jis kartu su kolegomis praėjusį savaitgalį dalyvavo stipriausio ugniagesio varžybose ir vienoje kategorijų pelnė trečiąją vietą. „Šiais metais rungtys buvo išties sunkesnės. Tačiau savo pasiektu rezultatu esu patenkintas“, – kalbėjo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius G. Dirda. 

G. Dirdos iškovotu trečiosios vietos medaliu džiaugiasi ir jo mažoji dukrelė.

G. Dirdos iškovotu trečiosios vietos medaliu džiaugiasi ir jo mažoji dukrelė.

tempia-dar

Šių metų žaidynėse rungtys buvo žymiai sudėtingesnės. Viena jų – užsidėjus specialių kvėpavimo aparatą bei apsivilkus ugniagesio aprangą nutempti daugiau 85 kilogramus sveriantį „nukentėjusįjį“.

Kėdainiams šiame renginyje atstovavo ugniagesiai Linas Černiauskas, Edvinas Bacevičius bei G. Dirda. Vyrai šiame konkurse dalyvauja ne pirmą kartą. G. Dirda savo amžiaus kategorijoje liko ketvirtoje vietoje (nuo trečiosios vietos jį skyrė tik viena sekundė), karininkų grupėje jis laimėjo trečiąją vietą. L. Černiauskas šiais metais savo amžiaus kategorijoje užėmė 4-ąją vietą, o kolega E. Bacevičius į geriausiųjų dešimtuką nepateko. Į varžybas buvo susirinkę net 124 ugniagesiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Minsko (Baltarusija) bei Sankt Peterburgo (Rusija).
Varžybas rengė Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Ugniagesiai varžėsi lipimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo ir vandens tiekimo bei nukentėjusiojo pernešimo rungtyse. Užduotis jie atliko vilkėdami apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, užsidėję suslėgtojo oro aparatus ir kaukes. Pirmosios Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos buvo surengtos 2012 metais, minint Vilniaus priešgaisrinės apsaugos 210 metų jubiliejų.
Su kiekvienais metais varžybos tampa populiaresnės, kasmet auga ir besivaržančiųjų skaičius. Pasak inspektoriaus G. Dirdos, kėdainiečiai į jas vykstantys kasmet.
„Mes, aktyviai sportuojantieji, šių varžybų išties laukiame. Itin entuziastingai jose dalyvauja L. Černiauskas, kuris yra laimėjęs stipriausio ugniagesio vardą. Užduotys tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprastos. Kai kurie dalyviai nesugeba jų iki galo įveikti: gal jėgos apleidžia, o gal yra psichologiškai per mažai pasirengę“, – kalbėjo jis.
Varžybų lygis šiais metais buvo žymiai aukštesnis. Joms kėdainiečiai ruošėsi savarankiškai.
„Reikia nuolat sportuoti, būti fiziškai aktyviam. Kelis mėnesius iki varžybų joms rengėmės papildomai. Pirmąsias vietas užėmę dalyviai yra mūsų kolegos, geri pažįstami, jie dalyvauja ir pasaulio čempionatuose, tad jų lygis yra aukštesnis“, – sakė G. Dirda ir pridūrė, kad varžybos yra ne tik puiki vieta tarpusavyje pasivaržyti, bet ir pabendrauti su kolegomis.

Panašios naujienos

One Response

  1. Jodi

    Thanks for taking the time to share this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you gain knowledge, would you mind updating your blog with more inmitfaroon? It is extremely helpful for me.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.