Aš, Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Matas Skamarakas, pasiryžau dalyvauti rugsėjo 3 d. Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardoje organizuojamuose pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose. Priežasčių keletas.

Pirmiausia, jaučiu didelį Lietuvos socialdemokratų partijos vadovybės ir ypač pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės palaikymą, antra – šiai politinei kovai esu įpareigotas LSDP Raseinių skyriaus bičiulių, trečia – nepaisant jokių aplinkybių jaučiu moralinę pareigą atstovauti savo rinkėją ir nuosekliai dirbti bei įgyvendinti jiems duotus pažadus.

Jų niekada nedalinau daug ar neapgalvotų, tiesiog pats būdamas kuklus ir paprastas žmogus visuomet žinojau ir šiandien galiu dar kartą tai patvirtinti – buvau, esu ir būsiu – paprastam žmogui bei jo interesams.

Sportas mane išmokė būti savikritiškam. Kartais galbūt net per daug. Dėl to drąsiai sakau, kad nesu tipinis politikas. Nemoku pozuoti, nemoku vaidinti ar daug viešai kalbėti.

Esu konkretus žmogus ir jokie skandalai man ne pakeliui. Sakoma, kad diskusijose gimsta tiesa. Tuo gyvenime ir vadovaujuosi – kalbėtis, o svarbiausia – girdėti gebu visus ir visada.

Mano stuburas yra žmogaus, rinkėjo nuomonė ir jo pasirinkimas. Laisvi ir nešališki rinkimai yra vienas iš demokratijos požymių.

Rinkėjo valia – man įsakymas. Ir tai turėtų būti net nediskutuotina. Be žmogaus valios – be žmonių, aiškiai deklaruojančių, ko tikisi iš politikos, kokių problemų sprendimui skiria prioritetą ir, aišku, kuo pasitiki labiausiai, politika yra niekas. Jeigu daugiau įsiklausytume į rinkėjų valią ir mažiau politikuotume koridoriuose, pasiektume geresnių rezultatų ir pasižymėtume aukštesne politine kultūra.

Mes, socialdemokratai, kritiškai vertiname bet kokias aukštai politinei kultūrai prieštaraujančias praktikas ir kviečiame visas pilietines jėgas telktis tam, kad kaip solidarumą praktikuojanti tauta įveiktume vidaus ir išorės grėsmes.

Atsakykite sąžiningai patys sau, kiek tuščiai ir bereikalingai iššvaistoma laiko beprasmėms politinėms rietenoms dėl to, kas buvo, kas ko nepadarė, vietoj to, kad konstruktyviai čia ir dabar kalbėtume apie tai, kas yra dabar ir apie tai ką padaryti galime. Aš esu už tokią politiką, o jūs?

Mūsų šalies problema – iki šiol, užmiršdami konstitucinį bendros tautos gerovės reikalavimą, koncentravomės tik į bendrojo vidaus produkto didinimą žadėdami pasirūpinti socialiniu solidarumu kažkada vėliau.

Taip nejučia rinkos santykiai ir solidarumą ignoruojantis vartotojiškumas tapo pagrindiniais Lietuvos kaip valstybės egzistenciją apibrėžiančiais dalykais. Šalutinių neigiamų pasekmių – apstu.

Tai ir demografiniai nuostoliai dėl nemažėjančios emigracijos ir neigiamo gyventojų skaičiaus prieaugio, didėjanti regioninė atskirtis, turto ir pajamų nelygybė, stiprėjantis žmonių nusivylimas politika ir traukimasis iš viešojo gyvenimo.

Matas Skamarakas.

Ir dviračio išradinėti čia nereikia – žmonės tiesiog bėga nuo „politikos“, kuri kasmet vis daugiau matoma televizinėse šou turinio laidose. Kaip sakoma, būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

Esu jaunas, kupinas jėgų ir ryžto dirbti tam – paprastam ir šiandienine politika nusivylusiam žmogui, todėl esu tvirtai pasiryžęs dalyvauti artėjančiuose pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose.

Kaip ir visuomet atsakingai įsipareigoju siekti, kad mane reklamuotų ne skandalai ir skambios antraštės, bet kiekvieno šalies ir ypač mano gimtojo krašto gerovę įtakojantys sprendimai.

Netoleravau ir netoleruosiu bet kokių politinės korupcijos apraiškų, dirbau ir dirbsiu skaidriai ir konstruktyviai. Kviečiu ir Jus atidžiai bei kritiškai įvertinti savo politinius pasirinkimus.

Sakiau ir sakysiu – ne visuomet „kas garsiau rėkia, tas – teisus“. Buvau, esu ir būsiu žodžio žmogus, kuris savo gyvenime viską pasiekė ne kalbomis, o sąžiningu ir nuosekliu darbu.

Kviečiu palaikyti politiką, kurioje pagarba žmogui – viso ko pagrindas. Kuomet žmones išklausysime ir išgirsime, kuomet nebus skubotų ir neapgalvotų sprendimų, tuomet atkursime pasitikėjimą politika.

Šia linkme dirbu jau dešimtmetį, šia linkme dirbsiu ir ateityje, nepaisant jokių aplinkybių.

Mano asmeninis interesas vienas ir vienintelis – žmogaus gerovė. Kviečiu į šiuos žodžius įsiklausyti ir juos išgirsti.

Tomas Bičiūnas, Lietuvos Respublikos Seimo narys

Tomas Bičiūnas.

„Jau daugelį metų Matą pažįstu kaip kolegą mokytoją ir socialdemokratines idėjas noriai generuojantį bei palaikantį politiką. Pastaraisiais metais šį žmogų pažinau ir kaip draugą, todėl nuoširdžiai džiaugiuosi ir palaikau jo sprendimą kandidatuoti. Visais aspektais galiu patikinti, kad jis atsakingas ir doras žmogus.

Net neabejoju, kad šias žmogiškąsias savybes, kurių šiuolaikinėje politikoje neretai stokojama, pastebi ir Raseinių krašto žmonės.

Matas šiuo metu užima Raseinių rajono savivaldybės vicemero pareigas ir vadovauja vienam iš didžiausių Lietuvoje LSDP Raseinių skyriui. Tai įrodo ne tik rinkėjų, bet ir kitų krašto politikų pasitikėjimą.

Mus sieja ir tai, kad sprendžiant Kėdainių rajono žmonių problemas juos atstovauja tiek Kėdainių, tiek Raseinių krašto politikai. Ir dabar, sprendžiant su Angirių, Ažytėnų, Josvainių, Krakių, Kunionių, Langakių, Meironiškio, Paaluonio, Pajieslio, Pašušvio, Pelutavos, Pernaravos, Skaistgirių ir Vainikų apylinkių gerbūviu susijusius klausimus, bendradarbiaujame su Matu ir Raseinių rajono savivaldybės administracija.

Atsižvelgiant į tai ir vertinant šiandieninę politinę situaciją, akivaizdu, kad Mato išrinkimas į LR Seimą ir atstovavimas bendradarbiaujant su kolegomis ir koalicijos partneriais tiek LR Seime tiek rajonuose būtų naudingiausias mūsų kraštui.

Kviečiu Kėdainių ir Raseinių rajono žmones rinkimuose palaikyti ne bet ką, o Matą Skamaraką – kandidatą, kurio stiprybė paprastumas ir aukšta politinė kultūra.

Valentinas Tamulis, Kėdainių rajono savivaldybės meras:

Valentinas Tamulis.

„Mano manymu, Matas Skamarakas – ambicingas, energingas, dalykiškas jaunosios kartos politikas. Iš pokalbių ir diskusijų su Matu suprantu, jog jam rūpi duotas žodis.

Jis nuosekliai siekia užsibrėžtų tikslų. Matui kaip ir man rūpi kiekvieno žmogaus gerovė, jo siekis – pažangios permainos, padėsiančios kelti visų mūsų šalies piliečių gerovę.

Matydamas šio žmogaus pareigingumą, lyderystę, kviečiu rinkėjus rugsėjo 3-ąją savo balsą atiduoti už Matą Skamaraką.“

Politinė reklama. Bus apmokėta iš kandidato į LR Seimo narius Mato Skamarako rinkimų kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 111.

Panašios naujienos