JAV ambasada kartu su festivaliu Broma Jazz pristato: Ari Roland Jazz Quartet.

Birželio 26 d., 18:30 val.
Saulei šviečiant: Kėdainių Rotušės kiemelyje
Lietui lyjant: Kėdainių Daugiakultūriame centre

ĮĖJIMAS NEMOKAMAS!

dziazasAri Roland Jazz Quartet – Lietuvoje!

Birželio 26 – 29 dienomis Lietuvoje lankysis mūsų šalies džiazo gerbėjų pamėgta džiazo meistrų iš Niujorko grupė – Ari Roland Jazz Quartet. Šie JAV kultūros ambasadoriai, surengę koncertus daugiau nei 40–yje pasaulio šalių, įkvėpimo semiasi 1930-50 – ujų metų „džiazo aukso amžiuje”. Ansamblio repertuare – džiazo legendų – Charlie Parker, Dizzy Gillespie ir Billie Holiday kūriniai bei jų pačių originalios kompozicijos.

Kontrabosininkas Ari Roland – prestižinės Juilliardo muzikos mokyklos auklėtinis, Niujorko džiazo vunderkindas, profesionalioje scenoje pradėjęs groti nesulaukęs šešiolikos. Daugelio kritikų vadinamas geriausiu tarp džiazą grojančių kontrabosininkų pasaulyje, Ari Roland yra koncertavęs ne su viena džiazo legenda, be kurios neįsivaizduojama JAV muzikos istorija – tai ir Barry Harris, Betty Carter, Lou Donaldson, Wynton Marsalis.

Pastarąjį dešimtmetį kontrabosininkas dažniausiai pasirodo su savo kvartetu, jau išleidusiu kelis, kritikų puikiai įvertintus albumus. Alto saksofonu kvartete grojantis Zaid Nasser – garsaus bliuzo muzikanto Jamillio Nassero sūnus, mokęsis džiazo kalbos iš žinomiausių džiazo meistrų, Calvino Newborno ir Billo Doggetto. Anksti įvertintas dėl savo muzikinės brandos, kvarteto ritmą kuria dinamiškasis būgnininkas Keith Balla, surengęs meistriškumo pamokas daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių, o kvarteto kompozitoriaus ir aranžuotojo Chris Byars rankose tenoro saksofonas prabyla laisva ir nepriekaištingos stilistika.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.