Praėjusį penktadienį Akademijos kultūros centro lankytojai jaukiai leido vakarą, besiruošdami vienai iš gražiausių artėjančių kalendorinių švenčių – Sekminėms.

Seminaro „Sekminių garsai“ lektorė etnomuzikologė, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus muziejininkė, folkloro ansamblių vadovė, kanklininkė dr. Laura Lukenskienė supažindino dalyvius su Sekminių papročiais ir tradicijomis, papasakojo, kokios veiklos lydėdavo Sekmines skirtinguose Lietuvos etnografiniuose regionuose, kuo jos skyrėsi ar buvo panašios.

Lektorės padrąsinti seminaro dalyviai netikėtai įsitraukė į bendrą ratą, kuriame kartu dainavo Sekminių laikotarpiui būdingas dainas, giedojo parugines sutartines. Iš pradžių kuklindamiesi, vėliau savo balsą atverdami vis drąsiau, pajuto tikrą kolektyvinio dainavimo, buvimo „čia ir dabar“ magiją.

Ir mažas, ir senas galėjo pasigaminti iš ką tik išsprogusių žilvičio šakelių dūdelę, plunksnos birbynę, skudutį, išbandyti kitus Sekminių laikotarpio muzikavimo būdus.

Seminaras „Sekminių garsai“ yra viena iš projekto ,,Sekminės Paberžėje“ veiklų, kurios metu įgytos bei pagilintos žinios bus panaudotos per Sekminių šventę Paberžėje, būnant sakralioje aplinkoje, pripildytoje tradicinės muzikos garsų, pasineriant į meditaciją dalyvaujant įvairiuose tradicinių amatų edukaciniuose užsiėmimuose, mokantis gaminti kulinarinio paveldo produktus ar gaminant bei išbandant senovėje naudotus daiktus.

Projektu siekiama stiprinti Kėdainių krašto kultūrinį tapatumą per etninės kultūros veiklas skirtingų etnografinių regionų kontekste, aktualizuojant Paberžės kultūrinį paveldą.

Projektą „Sekminės Paberžėje“ finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Kėdainių rajono savivaldybės administracija.

Projekto rengėja – Akademijos kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Jūratė Gudliauskienė.

Viršelio nuotr.: Kiekvienas galėjo pasigaminti iš žilvičio šakelių dūdelę. (J. Gudliauskienės nuotr.)

Panašios naujienos