Estijos regionų reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad šalyje nutraukiama nemokamų kelionių autobusais programa, nes nebeišgali finansuoti viešojo transporto tinklo plėtros. Nemokamam visų keleivių Kėdainių rajone vežimui, kaip neracionaliam, nepritaria ir Kėdainių rajono valdantieji.

Estija buvo pirmoji Europos valstybė, kuri 2018 metais beveik visoje savo teritorijoje įdiegė nemokamą viešąjį transportą.

Nuo sausio mokami bilietai darbingo amžiaus keleiviams bus įvesti apskričių autobusų linijose.

„Viešajam transportui nuolat trūksta lėšų, o sistemai – pinigų linijų tinklo plėtrai“, –agentūrai AFP sakė Regionų reikalų ministerijos atstovė Deisi Helemae-Sarv.

Estijos regionų reikalų ministras Madis Kallasas teigė, kad ši iniciatyva nepasiteisino. „Ji nepaskatino žmonių masiškai persėsti iš automobilių į viešąjį transportą, – sakė jis laikraščiui „Tartu Postimees“. – Dabar turime ieškoti naujų sprendimų“.Jis pridūrė, kad programos nutraukimas leis Estijai pagerinti viešojo transporto tinklą. „Turime stengtis užtikrinti, kad maršrutai taptų greitesni ir patogesni“, – sakė ministras.

Vaikai, neįgalieji ir pagyvenę asmenys autobusais ir toliau galės važinėti nemokamai.

„Kėdainių mugė” primena, kad spalio pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybės taryba nepritarė „darbiečių” siūlymui įvesti nemokamą važiavimą visiems gyventojams Kėdainių miesto ir rajono maršrutų autobusais.

ELTA ir „Kėdainių mugės” inf.