Viena šventės akcentų – ugnis. Nuolat liepsnoji ne tik deglai, bet ir didžiulis laužas.

LIETUVA, LIETUVA!“, pratrūko skanduoti šimtai kraštiečių, kai kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedojo Lietuvos valstybės himną išskirtinėje ir istorinėje vietoje – ant Bakainių piliakalnio. Liepos 6-ąją, Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dienos proga, lygiai devintą valandą vakaro, draugiškai susikibę rankomis kraštiečiai su pasididžiavimu sugiedojo himną, kurio aidai nuskambėjo per visą plačią apylinkę.

Bakainių piliakalnio papilyje visą šventinį vakarą atvykusieji galėjo pamatyti bei patys išbandyti įvairių lietuvių liaudies tradicinių amatų, pasiklausyti šventinio koncerto, pabendrauti su senai matytais pažįstamais. Juolab, kad čia rinkosi ne tik apylinkių, bet ir Kėdainių miesto gyventojai bei svečiai iš kitų rajonų.

Gieda jau 15-ąjį kartą 

Himną giedojo ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona.

Kartu su kraštiečiais progos sugiedoti valstybės himną nepraleido ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona. Meras betarpiškai bendravo su į iškilmingą renginį susirinkusiais dalyviais ir džiaugėsi jų gausa.

„Džiugu matyti tiek daug susirinkusių žmonių čia, Bakainių piliakalnio prieigose. Šis piliakalnis buvo išrinktas vienas iš šimto Lietuvos piliakalnių, kuriame giedama Tautiška giesmė. Galime didžiuotis dar ir tuo, kad jis buvo išrinktas ir vienu gražiausių šalies piliakalnių. Užimta aukšta, net septinta vieta! Manau, būtent šioje vietoje turėtų vykti pagrindinis valstybės dienos minėjimas“, – sakė S. Grinkevičius ir pridūrė, kad tokią dieną kaip Liepos 6-oji turime sau pripažinti, kad gyvename puikioje, ilgą ir turtingą istoriją turinčioje šalyje.

„Mes, lietuviai, išties turime kuo didžiuotis, nes apie XIII a. viduryje jau buvome sukūrę valstybę. Svarbu ir tai, kad tą pasididžiavimą reikia perduoti mūsų vaikams, mūsų anūkams, kad jie suprastų, jog gyvename nuostabioje šalyje, ir gražesnės, geresnės valstybės pasauly nėra“, – kalbėjo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Susirinkusieji galėjo patys nusivyti trispalvę virvelę, tam pasinaudoję pokario laikus menančiais specialiais įtaisais.

Čia – labai gera aura“

Šventė Bakainių piliakalnyje pritraukė daug apylinkių kraštų gyventojų. Vieni jų – aktyvūs Užupės bendruomenės nariai, kurie šią istorinę vietą lanko gana dažnai.

„Dalyvaujame visur, kur tik mus pakviečia, nemažai visko ir patys prisigalvojame. Pas mus bendruomenėje yra aktyvūs 23 žmonės, kurie visur noriai dalyvauja, organizuoja, nuolat geriname savo gerbūvį. Jei tik kyla kokia problema, viską sprendžiame visi kartu. Prieš liepos 6-ąją visiems sakiau – kaip norit, bet šliaužkit, važiuokit, eikit, briskit per balas, bet visi būkite ant Bakainių piliakalnio. Tautišką giesmę giedu kiekvienais metais, praktiškai nuo pat pradžių. Labai smagu čia būti, pasijuntu tikra lietuve. O ir dvasia čia tvyro labai gera. Visiems norėčiau palinkėti, kad kuo labiau mylėtų Lietuvą, ir nepainiotų pagarbos Lietuvai tėvynei su mūsų išrinktąja valdžia. Nes jei tau policininkas išrašė baudą, tai negi tai priežastis neiti giedoti himno, nemylėti tėvynės? Lietuva, tai mūsų žemė, ją reikia mylėti tokią, kokią turime“, – optimistiškai kalbėjo Užupės bendruomenės pirmininkė Eugenija Vaitkevičienė.

Gera nuotaika tryško ir daugiau susirinkusiųjų. „Puiki šventė: labai graži gamta, geras oras, visi linksminasi, džiugu, kad yra tokia šventė. Čia himną giedu jau ne pirmą kartą, atvykstu čia kiekvienais metais. Gražu žiūrėti į čia susirinkusius žmones – visi laimingi, patenkinti. Smagu, kad ir jaunimas prisijungia“, – gera nuotaika spinduliavo Janina Stankūnienė.

Viliojo įvairūs edukaciniai užsiėmimai 

Himno giedoti susirinko šimtai savo krašto patriotų.

Bakainiuose himnas giedamas jau 15-ąjį kartą. Gausiai į šventinį himno giedojimą susirinkę kraštiečiai Bakainių piliakalnio prieigose galėjo stebėti ir patys pabandyti pasigaminti geležinę pasagą, išlieti žvakę, taip pat naudojantis senais, dar tarpukarį menančiais įnagiais nusivyti trijų – geltonos, žalios ir raudonos – spalvų virvelę. Visą vakarą susirinkusiesiems koncertavo mūsų krašto bei aplinkinių rajonų meno kolektyvai: Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus folkloro ansamblis „Radasta“, Surviliškio skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Liepupis“, Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis „Seklyčia“, Gudžiūnų skyriaus liaudies instrumentų ansamblis, Kėdainių rajono folklorinis trio „AAK“, Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Ramgala“. Prieš pat 21 val. buvo uždegtas didžiulis laužas.

Himnas buvo giedotas ir kitose Kėdainių rajono vietose. Ugnies apeiga su Lietuvos didžiavyrių pagerbimu bei valstybės himno giedojimu vyko ant Plinkaigalio piliakalnio, himnas buvo giedotas ir Kėdainių senamiestyje. Į jį susirinko gausybė įvairaus amžiaus savos šalies patriotų. Tautišką giesmę Liepos 6-osios vakare giedojo ir daugelio rajono seniūnijų gyventojai.

Tapo neatsiejama identiteto dalimi
Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais.

Himnas buvo giedamas ir kitose rajono seniūnijose. Nuotraukoje – akimirka iš ant Sangailų piliakalnio vykusio susibūrimo (Šėtos sen.).

„Tūkstantmečio odisėjai“ pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. Tai mus visus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

Šiais metais Tautiškos giesmės giedojimu buvo pradėta atkurtos Lietuvos 100-mečio šventė.

[tribulant_slideshow gallery_id=”287″]

 

Panašios naujienos