„Ant lovos, kurioje guli ligonis, dedami trys čiužiniai, nes kitaip įsirėš metalinės grotelės – tokia yra „funkcinė“ lova Kėdainių ligoninėje. Ir ne tik ji – įstaigoje vis dar likę nemažai sovietinių laikų baldų. Žinoma, tokia situacija ne tik mūsų ligoninėje“, – nelinksmai juokauja Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė.

Pirmadienį į Kėdainių ligoninę atkeliavo parama – Prancūzijos labdaros organizacija „Aima“ atgabeno spintas, kėdes, stalus, drabužių kabyklas. Kita dalis paramos bus pristatyta antradienį – visa siunta į vieną krovininį automobilį netilpo. Dviejų dienų krovinio svoris yra maždaug 20 tonų.

Daugiausia gauta stalų (138 vnt.), kėdžių (95 vnt.). Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos parama leis atnaujinti didžiąją dalį turimų sovietinių laikų baldų.

„Atėjusi dirbti į ligoninę ir susipažinusi su aplinka patyriau didžiulę nuostabą, kad vis dar gyvename kaip prieš 20 metų ar daugiau. Atnaujinti  tokį didžiulį kiekį sovietinio inventoriaus iš įstaigos lėšų yra sunku. Juolab, kad ligoninė skendo skolose. Bendradarbiavimo sutartį su Prancūzijos labdaros organizacija „Aima“ pasirašėme šiemet, vasario mėnesį.

Bendradarbiaujant su „Aima“ Kėdainių ligoninė per šiuos metus gavo 80 funkcinių elektrinių lovų, kurios pakeitė senas sovietinių laikų metalines lovas.

Žinoma, ligoninei visada labiausiai reikia medicininės įrangos, kad gydytojai turėtų galimybes teikti kokybiškas paslaugas, o pacientai – jas gauti. Šitų dalykų paramoje nebūna.

Tačiau svarbūs ir kiti dalykai, šiuo atveju – baldai. Akis badė ne tik metalinės sovietinių laikų lovos, ant kurių gėda pacientą paguldyti. Taip pat labai daug ligoninės kabinetuose yra sovietinių spintų, stalų, kėdžių. Stalčiai krenta, lentynos lūžta.

Tai niekaip nesukuria normalių darbo sąlygų bet kuriam įstaigos darbuotojui. Turime iš ligoninės išgyvendintini sovietinius baldus ir sovietinį požiūrį, kad rytojus būtų šiuolaikiškesnis“, – „Kėdainių mugei“ sakė E. Vaškevičienė.

Rolano Valionio nuotr.

Panašios naujienos