Praėjusį penktadienį vykęs jau 22-asis nuo kadencijos pradžios rajono Tarybos posėdis gilių politinių debatų neatnešė – daugumos narių sutarimu visi siūlyti klausimai patvirtinti.

Aušros Kuliešienės (kairėje) priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Ligita Klapavščiuk.

Aušros Kuliešienės (kairėje) priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Ligita Klapavščiuk.

Posėdis prasidėjo iškilminga akimirka, mat jame prisiekė nauja Tarybos narė Aušra Kuliešienė. LR Vyriausioji rinkimų komisija šių metų rugsėjo 30 dieną patenkino Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nario, Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto nario Arno Švilpausko prašymą atsistatydinti iš savivaldybės Tarybos narių ir pripažino Tarybos nario įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą. Savivaldybės Taryboje atsiradus laisvai vietai, savivaldybės Tarybos nare tapo Aušra Kuliešienė. Jos priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Ligita Klapavščiuk. Taip pat buvo priimtas sprendimas Aušrą Kuliešienę įrašyti į Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto narius.
A. Kuliešienė yra Darbo partijos narė, dirba Kėdainių rajono Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokytoja.

Egzaminai vedėjui
Tarybos posėdyje lengvai egzaminuotas naujasis Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Alvydas Mažeika. Opozicijos nariai A. Mažeikos paklausė, ar jis į savivaldybės administracijos komandą atėjo kažką daryti, ar tik stebėti, kai jis pritrūko išsamių atsakymų į pateiktus klausimus. Vedėjo spragas nesunkiai užpildė administracijos direktorius Romualdas Gailiūnas bei vicemerė Nijolė Naujokienė.
Šiek tiek diskusijų vyko sprendžiant klausimą dėl naujų etatų Sporto mokykloje. Nutarta joje padidinti du etatus, o vienu darbuotoju sumažinti Kultūros ir sporto skyriaus darbuotojų sąrašą. Po tokių rokiruočių Boleslovas Rinkevičius tik replikavo, kad užtenka slapstytis ir pagaliau atėjo metas įvardyti, kad ne Sporto mokyklai reikia naujų etatų, o tiesiog Arnas Argustas, buvęs Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, tampa naujosios Kėdainių arenos administratoriumi.
Sportininkams šis Tarybos posėdis nebuvo palankus. Buvo pasiūlyta perskirstant biudžetą rasti 1000 litų futbolo klubui „Nevėžis“, kuris itin daug dėmesio skiria vaikų užimtumui, tačiau tas siūlymas liko be atsako.

Sportui dėmesio pagailėjo
Nepasirodė vertas dėmesio ir opozicijos narių siūlymas sporto klubui sumažinti nuomos mokestį jų naudojamoms patalpoms. „Manau, kad reikėtų mokestį sumažinti iki keturių litų, nes klube užsiima ir sportuoja nemažai jaunimo. Vadinasi, klubas atlieka labai reikalingą misiją, turėtume jam palengvinti veiklą“, – sakė B. Rinkevičius. Tačiau jo prašymas liko nepatenkintas. Sportininkai džiaugėsi, kad Tarybos nariai bent jau paliko galioti senąjį, 8 litų už kvadratinį metrą, mokestį, nes buvo kalbėta apie norą jį didinti iki dešimties litų.
Ne visiems Tarybos nariams patiko lengva ranka priimtas sprendimas nurašyti šimtatūkstantines bendrovės „Kėdainių vandenys“ skolas, kurias ji perėmė iš likviduotos bendrovės „Akademijos komunalinės paslaugos“. Nelinkusieji lengvai nurašyti skolų sakė, kad reikėtų paieškoti kaltų dėl įsiskolinimų susidarymo, o ne sulaukus senaties termino skolas nurašyti.
Be pokyčių priimtas siūlymas skirti Kėdainių laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės valdybos nariu Romualdą Gailiūną, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorių. Opozicija prašė šį postą patikėti Tarybos nariui, bendrovės „Daumantai LT“ direktoriui Sauliui Grinkevičiui, tačiau, daugumos nuomone, administracijos direktorius geriau rūpinsis laisvosios ekonominės zonos užimtumu.

Nerimą kelianti strategija
Ginčų kilo ir dėl 2014 – 2016 metų strateginio veiklos plano tvirtinimo. Pasigesta konkrečių darbų įtraukimo į planą. „Jei kalbėsime apie kultūros sritį, tai labai graudi situacija strateginiame plane, mat net 95 procentai kultūrai numatytų lėšų tenka darbuotojų atlyginimams. Manau, kad strategija turi būti tokia, kad daugėtų pelną atnešančių investicijų, o ne sudaromas planas, kaip turimas lėšas pravalgyti“, – sakė Tarybos narys Viktoras Muntianas. Be aiškaus atsako liko ir į posėdį atėję Babėnų kvartalo gyventojai, prašę peržiūrėti šios miesto vietos gatvių asfaltavimo planus. Administracijos direktorius R. Gailiūnas atsakė, kad iki 2015 metų į Babėnų kvartalą bus investuota apie 5 milijonus litų, o pirmiausia bus asfaltuojamos tos gatvės, kurių dauguma gyventojų prisijungs prie vandentiekio ir nuotekų tinklų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.