Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija sulaukė rašto iš Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK). Informuojama, kad rajono tarybos narės Nijolės Naujokienės skundas nebus nagrinėjamas ir paliekamas galioti Etikos komisijos sprendimas.

Istorija, dėl kurios aiškinosi etikos sargai, prasidėjo šiemet liepos mėnesį, kai nuotolinio Tarybos posėdžio metu N. Naujokienė, neišjungusi kompiuterio garso, paskambino vienai iš Tarybos narių. Tuo metu rajono politikai balsavo dėl Kėdainių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos sudarymo pakeitimo. Buvo pasiūlytos dvi kandidatūros – Pauliaus Aukštikalnio ir Karolinos Štelmokaitės. N. Naujokienė telefonu ragino palaikyti P. Aukštikalnio kandidatūrą.

Šią frazę išgirdo dauguma posėdyje dalyvavusių Tarybos narių. Grupė jų netrukus po posėdžio kreipėsi Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisiją.

„Etikos komisijoje buvo priimtas sprendimas pradėti tyrimą, išskiriant jį į dvi dalis. Viena – dėl vietos savivaldos įstatymo galimo pažeidimo, kitas – dėl galimo viešų ir privačių interesų pažeidimo. Komisijoje nutarta, kad N. Naujokienė pažeidė tris teisės normas: vietos savivaldos įstatymą, tarybos reglamentą ir politiko elgesio kodeksą. Tada politikė šį Etikos komisijos sprendimą apskundė VTEK“, – „Kėdainių mugei“ sakė komisijos pirmininkas Virmantas Pikelis.

Tačiau VTEK paliko galioti Kėdainių rajono savivaldybės Etikos komisijos sprendimą – nutarta Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narės N. Naujokienės skundą palikti nenagrinėtą. Kaip aiškinama rašte, VTEK gali nagrinėti tik klausimus, susijusius su politikų elgesio kodeksu, tuo tarpu Etikos komisija nustatė ir daugiau N. Naujokienės pažeidimų, kurių nagrinėjimas nėra VTEK žinioje.

Šį sprendimą N. Naujokienė per 30 dienų gali apskųsti teismui.

„Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos