Kėdainių jaunieji sportininkai ir jų treneriai bei bičiuliai į Sporto centro 60-ąjį gimtadienį rinkosi ne sporto aikštelėje ar salėje, o Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje. Ši vieta krašto sportuojančiai bendruomenei ypatinga – būtent čia tarp šiandien rimčiai ir susikaupimui nuteikiančių sienų prieš 60 metų 1954 metų įsikūrė ir rugsėjo 1 d. savo veiklą pradėjo įstaiga, kuri vadinosi „Kėdainių vaikų sporto mokykla“.

33_sporto_centras_2015_06Dabar Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčia yra viena iš nedaugelio Lietuvoje, unikali savo grožiu, gausiai lankoma turistų, turinti turtingą ir prasmingą istoriją. Tačiau iš tos istorijos niekas neišbrauks, kad būtent čia daugelis žymių Kėdainių rajono sportininkų ir pradėjo savo sportinę karjerą, kuri vėliau juos nuvedė į svaiginančias sporto aukštumas.

Svarbi skaičių galia

Per 60 metų įstaiga savo pavadinimą keitė 4 kartus, tačiau savo veiklos pobūdžio ne. Jis visada išliko toks pats – ugdyti, mokyti ir skiepyti meilę sportui.

Peržvelgus istoriją, joje ryškus skaičius 10. Tiek mokykla turėjo vedlių, kurie skirtingu laiku vadovavo mokyklai, kurie stengėsi, jog mokykla nenukryptų nuo savo tikrųjų tikslų.

12 sporto šakų, 144 treneriai, 1195 abiturientai ir dar keletas skaičių, kurie byloja apie nubėgtą nelengvą 60 metų maratoną, tačiau iš visų šių skaičių yra saldžiausias 1. Skaičius vienas išvertus iš sporto kalbos reiškia čempionas. Juo negimstama, juo tampama tik didelio ir begalinio darbo, trenerių triūso ir meilės sportui dėka. Čempionas yra tas, kuris atsikelia net ir tada, kai negali atsikelti.

Turi kuo didžiuotis

Kėdainių sporto centras turi kuo didžiuotis. Šarūnas Šulskis – šachmatų tarptautinis didmeistris, kuris įrodė savo vertę Europoje ir už jos ribų.

Jovita Jutelytė – griausmingai prasibrovusi į Lietuvos moterų krepšinio elitą, ir su Lietuvos moterų rinktine 1997 metais nušlavusi visą Europą parvežė į Kėdainius čempionės medalį.

Kraštiečių pasididžiavimas – vienintelis ir nepakartojamas 1988 metų Seulo olimpinis čempionas, futbolininkas Arvydas Janonis.

Maratonininkas Aurimas Skinulis – Pekino parolimpinių žaidynių dalyvis.

Auga jaunosios žvaigždės

„Šių dienų Sporto centras – 7 sporto šakos, 26 treneriai, 545 moksleiviai. Esame modernūs savo sporto baze, projektais ir pasiekimais. Net 20 mūsų jaunųjų sportininkų priklauso šalies rinktinėms.

Artūras Zinkovkij, Darius Ašmontas, Dominykas Petrusevičius, Justas Tamulis, Norbertas Giga, Regimantas Miniotas, Agnė Bobinaitė, Kamilė Turskytė, Titas Krapikas, Deividas Mikalauskas – tai pavardės, kurias žino mintinai ne tik kiekvienas Kėdainių ar Lietuvos treneris, tai pavardės, kurios tarsi mažos žvaigždutės žiba Lietuvos rinktinėje, tai pavardės, kurios, tikimės, netolimoje ateityje iškels Kėdainių vardą šitaip sukurdamos dar vieną įspūdinga sporto centro istoriją“, – jubiliejaus dieną sakė Kėdainių sporto centro direktorius Arnas Argustas.

Lydi šilti prisiminimai

60 metų sporto centrui atidavęs krepšininkas, o vėliau krepšinio treneris Stasys Mickevičius į jubiliejinę šventę atėjo itin geros nuotaikos: „Puikiai prisimenu, kaip sportavome šioje bažnyčioje įrengtoje salėje, kaip balkone darydavome apšilimą, ar bandydami gudrauti norėjome savo trenerė apgauti, kai jis liepdavo bėgti ratus aplink bažnyčią. Trenerio būta gudraus: jis pasislėpdavo varpinės bokšte ir už mūsų „nusuktus“ ratus, jų pridėdavo trigubai. Kai pats mokiausi žaisti krepšinį, tai salėje buvo taip šalta, jog reikėdavo bėgti į lauką pasišildyti. Baltai pavydžiu dabartiniam jaunimui jų turimų sporto sąlygų.“

Krepšininkė Jovita Jutelytė taip pat su jauduliu pravėrė bažnyčios duris: „Man šiandien didelė šventė, nes sugrįžtu į vietą, kur pradėjau savo sportinį kelią. Visai Sporto centro bendruomenei linkiu sveikatos, užsispyrimo ir kuo geresnių rezultatų.“.

Buvusius sportininkus, jų trenerius ir dabartinę sporto bendruomenę gražios šventės proga sveikino Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, Tarybos nariai, įstaigų, organizacijų vadovai, partneriai, bičiuliai.

[tribulant_slideshow gallery_id=”94″]

Panašios naujienos