Prasidėjo pavasarinis aplinkos tvarkymasis. Tačiau dėl kai kurių darbų, tokių kaip gamtinių atliekų deginimas, neretai yra kviečiami ugniagesiai, mat ugnį pastebėję žmonės kartais įžvelgia grėsmę, kad liepsnos gali išplisti ir sukelti pavojų aplinkiniams.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė informavo, kad ketvirtadienį, perpiet, buvo gautas pranešimas, kad Truskavos miestelyje miške vyras degina laužą. Į įvykio vietą išsiųsti ugniagesiai.

„Atvykus išsiaiškinta, kad seniūnijos nurodymu buvo tvarkomas miestelio parkelis, deginamos nupjautos šakos. Seniūnijos darbuotojas laužą užgesino“, – praneša ugniagesių atstovė.

Nesutarimų dėl deginimo būna kasmet

Pasak ugniagesių, pavasarį ir rudenį, kai vyksta intensyviausi aplinkos tvarkymo darbai, padaugėja iškvietimų dėl atliekų deginimo. Neretai laužai yra deginami per arti pastatų, gyvatvorių, todėl iškyla reali grėsmė, kad liepsnos gali į juos persimesti ir padaryti nemažų nuostolių. Kaimynystėje gyvenantiems žmonėms nepatinka ir aitrūs dūmai. Jei laužą deginantis asmuo nereaguoja į prašymus užgesinti ugnį, tuomet yra kviečiami ugniagesiai. Kartais jiems tenka gesinti ir nuo žiežirbų užsidegusias gyvatvores ar statinius. Būna atvejų, kai nuo deginamo laužo užsidega ir sausos žolės plotai, žmogus nepajėgia pats nuslopinti greitai plintančią ugnį, tokiais atvejais irgi prireikia skubios ugniagesių pagalbos.

Žaliųjų atliekų deginimo reikalavimai

Pagal Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis taisykles, nukritusius lapus, sausą žolę, nendres, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių ir tik surinktas į krūvas. Be to, deginimas turi būti nuolat stebimas, o jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu ar smėliu.

Draudžiama surinktus augalus, jų dalis ar krūvas deginti miestuose ir miesteliuose, išskyrus laužų kūrenimui nustatytose vietose. Taip pat deginti jas miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra esant IV–V klasės miškų gaisringumui. Be to, jų negalima deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų.

Kai sugrėbtų (surinktų) augalų, jų dalių vieno deginimo metu deginamas kiekis viršija 5 m3 arba deginama iškart keliose vietose, apie deginimo vietą ir laiką ne vėliau kaip prieš 1 valandą telefonu privaloma pranešti artimiausiam Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniui ir (ar) atitinkamos miškų urėdijos padaliniui (girininkijai). 

Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė.

Kėdainių mugės“, Kauno PGV ir AAD inf.

Asociatyvi nuotr.