Dotnuvos seniūnijoje, Beržų kaime palaidas šuo užpuolė berniuką ir jam įkando. Vaikas buvo nuvežtas į ligoninę.

Apie nelaimę, įvykusią rugpjūčio 27 d., pranešta Bendrajam pagalbos centrui.

„13.57 val. skambino vyras, kurio 6 metų vaikui palaidas šuo įkando į koją (šlaunį). Kaip teigė pranešėjas, kaime yra daugybė palaidų šunų, nuo kurių neįmanoma apsiginti. Kam tie šunys priklauso, neaišku.

Informacija apie įvykį buvo perduota greitajai medicinos pagalbai ir policijai“, – informavo BPC atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė.

Palaidi šunys kaime – ne naujiena

Kaip pasakojo asociacijos „Beržų bendruomenė“ pirmininkė Birutė Jomantaitė, palaidų šunų kaime, nors ir ne masiškai, tenka matyti.

„Kai kurie gyventojai specialiai paleidžia nakčiai šunis pasilakstyti. Pavyzdžiui, šią žiemą, anksti ryte mačiau po kelią bėgiojant 2 palaidus šunis. Tikrai buvo baisu praeiti.

Kaime žmonės kalbėjo, kad yra buvę atvejų, kai šunys tarpusavyje susipjovė, lyg ir kažkam įkandę buvo, bet to patvirtinti negaliu, nes pati nemačiau.

O dabar, kad vaiką apkandžiojo, tai tik šiandien išgirdau“, – sako bendruomenės pirmininkė.

Šuns šeimininkui teks atsakyti

Kaip informavo Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovai, vaiką apkandžiojusio šuns šeimininkas yra nustatytas.

„Šuns šeimininkas (gim. 1942 m.) pats atvyko į įvykio vietą ir pripažino, jog šuo priklauso jam. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 str. 4 d. Už tai gresia bauda nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų. Taip pat gali būti skirtas gyvūno konfiskavimas“, – informuoja policijos atstovai.

Keturkojai neturi kelti grėsmės

Pagal galiojančius įstatymus, šunų laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių ir kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, privalo nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

Jei nesilaikoma šių reikalavimų, yra taikoma atsakomybė. Gali tekti mokėti baudą iki 550 eurų.

Jei nesinori turėti nemalonumų, savo augintintiniu reikia pasirūpinti tinkamai. Šunį pasivaikščioti vesti su pavadėliu, jei keturkojis gali pasiekti šalia esančius žmones, dviratininkus ar kitus šunis, privalu pavadėlį sutrumpinti.

Voljeras, narvas ar kita laikymo įranga, kuriuose laikomi šunys, turi būti įrengti taip, kad juose laikomi šunys, priklausomai nuo jų dydžio, negalėtų iš jų iššokti ar kitu būdu pabėgti. Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas, jei užtikrinama, kad šuo iš jos neišbėgs. Tokiu atveju matomoje vietoje turi būti pakabintas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, šuo!“.

Už šuns pabėgimą į gatvę ir jo sukeltą žalą visais atvejais yra atsakingas šuns šeimininkas.

„Kėdainių mugės“, BPC ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos