Praėjusią savaitę prasidėjusi javapjūtė, nepaisant gausaus lietaus išguldytų javų, kol kas džiugina Kėdainių krašto ūkininkus. Šiemet pirmasis nuimtų žieminių miežių derlius net trečdaliu didesnis nei pernai. Pasak Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos (KKŪS) pirmininko Virmanto Ivanausko, šiais metais derliaus nuėmimas prasidėjo panašiu laiku kaip ir pernai, liepos vidury.

„Jau nuėmėme subrendusius žieminius miežius, o pirmadienį laukuose kombainai pradėjo pjauti žieminius rapsus. Po to ateis kviečių eilė. Žinoma, gausiai iškritęs lietus išguldė ištisus javų laukus, o tai turės įtakos grūdų kokybei, taip pat dėl to laukuose sunku juos nuimti. Svarbu, kad orai mums būtų palankūs“, – sakė V. Ivanauskas. Nepaisant šių aplinkybių, krašto ūkininkai nusiteikę optimistiškai ir tikisi, jog šie metai bus geresni nei pernai, nes pirmieji javapjūtės rezultatai puikūs – iš hektaro nuimta 6–7 tonos žieminių kviečių. Lyginant su praėjusiais metais, tai 30 procentų didesnis derlius.

KKŪS vadovas patikino, kad rajono ūkininkai yra sąmoningi ir labai atsakingai pagal taisykles naudoja glifosatą. Tuo tarpu Valstybinė augalininkystės tarnyba paskelbė, jog vėl bus aktyviau tikrinama, ar glifosatai naudojami pagal taisykles.