Viskas man daugiau mažiau klostosi kaip pagal instrukciją“, – sako Dainius Petrovičius, sėkmingas 26-erių metų ūkininkas iš Nociūnų kaimo (Kėdainių r.). Ne, Dainius negimė su auksiniu šaukšteliu rankoje, tačiau su savimi į šį pasaulį atsinešė atkaklumą ir užsispyrimą, kuriuo skinasi sau kelią per gyvenimą čia pat, Nociūnuose.

Dainius anksti suprato regintis save tik nuosavame versle. Didžiąja dalimi sprendimą, koks tas verslas būsiąs, padiktavo tai, kad jaunuolio tėvai Albertas ir Valerija Petrovičiai yra ūkininkai su dideliu stažu. Jaunas vyro neseniai minėjo penkerių metų sukaktį, kuomet savarankiškai dirba 60 hektarų žemės ir užsiima daržininkyste.

O šiuo metu D. Petrovičius siekia Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nario mandato. Nors nociūniškis yra vienas jauniausių LVŽS Kėdainių skyriaus narių, partijos bičiulių pasitikėjimą jis jau spėjo užsitarnauti. Tai bendrapartiečiai įrodė deleguodami jauną vyrą į skyriaus tarybą.

Ekonomistas ir ūkininkauja, ir atstovauja

Įprastai ūkininkų atžalos renkasi tiesiogiai su žemės ūkiu susijusias studijas – agronomiją, mechaniką ir kt. Jūs turite ekonomisto išsilavinimą. Kas lėmė ne visai šablonišką pasirinkimą?

– Kadangi užaugau tėvų ūkyje, anksti pastebėjau įvairiausias sąsajas. Pavyzdžiui, tai, kad žemės ūkyje labai pravartu išmanyti ekonomiką ir finansus. Daug kas susiję su pirkimais, skaičiuojamos savikainos, turi apskaičiuoti, ar apsimoka koks nors pirkinys, ar ne.

Išmanyti finansus labai naudinga, kai dalyvauji Europos Sąjungos paramos jaunųjų ūkininkų įsikūrimui programoje, modernizavimo projektuose ir pan. Visur reikia skaičiuoti, jeigu nori, kad veikla judėtų į priekį. Tad savo ekonomikos žinias pilnai savo versle išnaudoju kiekvieną dieną.

Nepaisant amžiaus, esate visuomeniškai aktyvus ir nevengiate atsakomybės. Esate ne tik Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos, bet ir Lietuvos daržovių augintojų asociacijos narys. Priklausote dar ir pastarosios tarybai. Senieji vilkai ūkininkai pasitiki jaunimu?

– Kas dvejus metus vyksta tarybos narių rinkimai, savo kandidatūras kelia vis nauji kandidatai. Jeigu kolegos balsuoja už mane, vadinasi, pasitiki. Bent jau aš taip manau. Vyresnieji asociacijos nariai vadovaujasi tokiu principu, kad reikia į priekį stumti jaunimą.

Daržininkystė – specifinė, santykinai negausi niša, o vienas lauke nesi karys. Asociacijai padedant išsprendėme ne vieną problemą. Man garbė būti prie to prisidėjus, kad ir maža dalimi.

2022 m. lapkričio mėnesį su visos Lietuvos ūkininkais prie Žemės ūkio ministerijos piketavome prieš, mūsų manymu, nelogiškus politikų sprendimus, siūlymus, kurie grėstų elementariu Lietuvos užpelkėjimu.

Dainius Petrovičius

Vilkai“ į priekį stumia jaunimą

Visas galimybes, Dainiau, turite prisidėti prie iššūkių sprendimo gimtajame Kėdainių rajone. Kaip nusprendėte kelti savo kandidatūrą ir į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą?

– Kaip minėjau, turiu puikių pavyzdžių, kurie iliustruoja, kad situacijas galima keisti, kad galima užkirsti kelią nepamatuotiems, už uždarų durų priimtiems sprendimams. Mitingų nereikės, jeigu valdininkai – tai galioja ir rajono lygmeniu – inicijuos apgalvotus, išdiskutuotus sprendimus.

Kalbant apie tokius, man asmeniškai iki šiol pikta dėl šviesoforo Kėdainių mieste už tūkstančius eurų, kuris tarnavo… ištisą vieną dieną!

Eidamas į Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimus, jaučiuosi užtikrintai. Esu stabilus, nesiblaškantis, nesivaikau populiarių sprendimų vien dėl kažkokios mados.

Ar pritariate, kad stabilumas – vienas išskirtinių Jūsų atstovaujamos politinės jėgos bruožų?

– Vienareikšmiškai. Šie žmonės nekeičia savo požiūrio ir vertybių sulig naujais savivaldos rinkimais. Dar daugiau: esu gana griežtų pažiūrų, todėl man pagarbą kelia valstiečių pastangos išsaugoti tradicines vertybes.

Pristatydami stipriąsias savo puses, LVŽS Kėdainių skyriaus komanda linksniuoja jaunimo partijos gretose svarbą. Kaip manote, kuo jauni žmonės gali būti naudingi, formuojant Kėdainių rajono politiką?

– Mane asmeniškai taryboje labiausiai domintų savivaldybės biudžeto sudarymas, tvirtinimo procedūrų skaidrumas, įsitikinimas, kad procedūros atitinka gyventojų poreikius.

Politika man stipriai asocijuojasi su ekonomika. Joje iš ribotų išteklių bandai išspausti maksimalią naudą. Rajono valdžioje analogija panaši: yra ribotas biudžetas ribotam laikotarpiui, kuris turi būti panaudotas protingai.

Na, o apskritai, jaunų žmonių politikoje reikia, sakyčiau, verkiant. Jauni žmonės atsineša šiuolaikiškų idėjų. Tiesa, man rūpi, kad jos nebūtų per daug drąsios ir ideologinės.

Jaunimas turi tapti atsvara vyresniems žmonėms, nes mes žvelgiame į viską kitu kampu. Keičiasi dešimtmečiai, ir tai, kas tiko seniau, nebūtinai veikia šiuolaikiniuose Kėdainiuose. Be to, jaunimas lengvai prisitaiko, greitai reaguoja į besikeičiančias situacijas.

Tik, žinoma, kartos Kėdainių rajono ar bet kurioje kitoje savivaldybėje turėtų pasiskirstyti proporcingai. Valdžią atiduoti vien tik į jaunimo rankas taip pat nebūtų pamatuotas sprendimas. Sakykime taip: mums reikia vieniems kitų. Patirties turintiems politikams – jaunimo veržlumo ir idėjų, o jaunimui iš patyrusių politikų – pagalbos žengiant pirmuosius žingsnius politikoje.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 83.

Titulinė nuotrauka: Dainius Petrovičius.