Vasario 27-oji – Tarptautinė optimisto diena; Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena.

Vasario dvidešimt septintoji, antradienis, (antroji 9-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 307 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gabija, Gabrielius, Ginvilas, Fortūnatė, Fortūnatas, Leandras, Mandravas, Mandravė, Skirmantė;

rytoj: Draudvilas, Draudvilė, Osvaldas, Ramona, Ramonas, Roma, Romana, Romanas, Valdas, Vilgarda, Vilgardas, Vilgardė, Žygimantė;

poryt: Alba, Albas, Albinas, Antanina, Antanė, Eudora, Lieda, Rusnė, Tulgaudas.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.17, leidžiasi 17.48. Dienos ilgumas – 10.31. Šiandien – penktoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Žuvų ženkle.


Protingos mintys: „Visi nuostabūs jausmai pasaulyje sveria mažiau už vieną gerą darbą“ (Dž. R. Lovelis).


Astrologinė prognozė vasario 27-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien nelengva bus suprasti, kas geriau, ir teisingai pasirinkti. Juo labiau kad jūsų ir aplinkinių nuomonės daug kur nesutaps. Neskubėkite dalinti pažadų, neprovokuokite ginčų.

JAUTIS. Norėsis daug nuveikti, tačiau gali atsirasti nenumatytų kliūčių. Galbūt teks įrodinėti darbdaviui, kolegoms ar klientams, kad viską darote teisėtai, laikotės įstatymų, instrukcijų ir t. t. Arba kaip tik jūs kažkam kelsite aukštus reikalavimus.

DVYNIAI. Didelių pasiekimų, gero gyvenimo troškulys gali nuvesti į aklavietę. Galbūt jūs tikitės greito laimėjimo ar naudos ten, į kur turi būti einama mažais žingsneliais jau pramintu taku. Neprovokuokite apkalbų, neskleiskite sąmokslo teorijų.

VĖŽYS. Geriau bus, jei ši diena tekės kasdieniška vaga, nes rimtiems sprendimams, įpareigojantiems susitarimams ji nėra palanki. Tačiau jums gali sektis aplink save kurti grožį panaudojant antrines žaliavas, šį bei tą nebrangiai renovuojant.

LIŪTAS. Tikėtini svarbūs pokalbiai, susitikimai su rimtais oponentais, demagogijos nevengiančiais konkurentais ir pan. Susilaikykite nuo pretenzijų reiškimo, kaltinimų, ypač jei patys nesate šventi, antraip ir jūsų nuodėmės bus paviešintos.

MERGELĖ. Darbinga, produktyvi diena, tačiau galimi techniniai nesklandumai arba sveikatos problemos. Galbūt teks prisiminti seną lėtinį negalavimą. Atsargiai kelyje.

SVARSTYKLĖS. Emocionalumas, flirtas gali trukdyti deramai atlikti pareigas. Trikdžių gali kilti reikaluose, susijusiuose su investicijomis, paskolomis. Labiau rūpinkitės vaikais.

SKORPIONAS. Jausite nerimą, bus sunku tinkamai save išreikšti. Gali pablogėti savijauta arba vargins artimųjų ligos bei elgesio problemos. Venkite bet kokios rizikos.  

ŠAULYS. Noriai komunikuosite, flirtuosite, atvirausite, komentuosite. Pernelyg atsirišęs jūsų liežuvis gali pridaryti nemalonumų artimiesiems, kolegoms. Galvokite, ką kalbate.

OŽIARAGIS. Šiandien jūsų pamokymų ir patarimų nelabai kas norės klausytis ir paisyti. Būsite linkę kelti sąlygas šalia esantiems, taikyti finansines sankcijas už savivališką elgesį, išlaidavimą ar kt.

VANDENIS. Turėsite nemažai rūpesčių, jeigu ruošiatės kelionei, atestacijai ar pan. Galbūt laiku negausite ar nepateiksite reikalingų dokumentų, duomenų. Jūsų patirtį, sugebėjimus įvertins tik visiškai svetimi žmonės, o saviems įspūdžio nepadarysite.

ŽUVYS. Būsite linkę išlaidauti ir pasiduoti pagundoms, kurios negailestingai tuština kišenę. Nederėtų aklai tikėti šalia esančiųjų gražbylyste ir pasiaiškinimais. Saugokite sveikatą, nenumokite ranka į negalavimus, antraip įgysite lėtinę ligą.

Lietuva vasario 27-ąją

1839 m. Vilniuje sušaudytas Simonas Konarskis, vienas 1831-ųjų metų sukilimo prieš caro valdžią vadų.

1940 m. gimė gamtininkas, rašytojas Vytautas Nedzinskas. Žuvo 2002 metais.

1989 m. įkurtas Vilniaus konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) Kauno fakultetas.

1995 m. Lietuvos krašto apsaugos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai Vilniuje pasirašė ministerijų susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos ir karinių santykių srityje.

2002 m. Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje atidaryta paroda „Šv. Kazimiero kanonizacijai – 400“. 1521 metais popiežius Leonas X paskelbė karalaitį Kazimierą šventuoju, o popiežius Urbonas VIII 1636-aisiais – dar ir Lietuvos globėju. Lietuvoje yra apie 30 bažnyčių, pavadintų šv. Kazimiero vardu.

2004 m. JAV administracijai nutraukus finansavimą, transliuota paskutinė „Amerikos balso“ laida lietuvių kalba.

2015 m. eidama 82-uosius metus po ligos mirė teatro ir kino aktorė, režisierė Danutė Juronytė-Zelčiuvienė.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 27 dienos įvykius priminė ELTA.