Į gaisrus ir gelbėjimo darbus ugniagesiai skubės naujais gaisriniais automobiliais, šiandien paskelbė Vidaus reikalų ministerija. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įsigijo 20 vidutinės klasės automobilinių cisternų su dviguba kabina. Liepos 18 d. jos buvo perduotos šalies priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms.

Kaip „Kėdainių mugę” informavo Priešgaisrinė apsaugos ir gelbėjimo departamento vyresnioji specialistė Eglė Ruchajienė, kol kas Kėdainiams automobilis nėra paskirtas. „Ministrė minėjo, kad rudenį bus gauta dar automobilių (58 numatyti iš viso), iš kurių gali gauti ir kėdainiečiai”, – teigia departamento specialistė.

Tai pirmosios automobilinės cisternos iš 58, dėl kurių 2022 m. kovo mėnesį buvo pasirašyta pirkimo sutartis. Jų gamyba užtruko dėl karo Ukrainoje veiksmų sutrikus tiekimo grandinėms. Automobilinės cisternos pagamintos Lenkijoje.

VRM pranešime rašoma, jog vidutinės klasės automobilinės cisternos su dvigubomis kabinomis skirtos vykti į gaisrus ir gelbėjimo darbus, vežti gesinamąsias medžiagas bei gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, gesinti gaisrus. Jos yra su didesnio važumo padangomis, skirtomis įvairioms kelio dangoms, leidžiančiomis važiuoti sudėtingomis važiavimo sąlygoms ir eksploatuoti automobilį visais metų laikais. 

Automobilinių cisternų kabinose gali vykti po 6 ugniagesius gelbėtojus. Kabinose įrengti tvirtinimai suslėgtojo oro kvėpavimo aparatams. Suslėgtojo oro kvėpavimo aparatus turės ne tik visi ugniagesiai gelbėtojai, bet ir vienas keleivis. 

Jose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai. Automobilinės cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai yra įjungiama atbulinės eigos pavara.

Automobilinių cisternų gale sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti ne mažiau kaip 7 t svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant  stogo. 

Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų. Jų talpa – 3000 l. Automobilinėse cisternose įrengtos komunikacijos vandens cisternos pildymui tiesiogiai nuo hidrantų ir per automobilio gaisrinį siurblį. 

Automobilinėse cisternose yra ir papildoma apšvietimo įranga – teleskopinis stiebas, elektrinė automobilinė gervė, lafetinis, ant stogo montuojamas švirkštas, kurio maksimalus našumas – 3000 l/min. 

Vieno  tokio automobilio kaina – 202 058 Eur.

„Kėdainių mugės” ir VRM inf.