Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena.

Spalio penktoji, ketvirtadienis – 278-oji metų diena (ketvirtoji 40-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 87 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Donata, Gilda, Palemonas, Placidas;

rytoj: Brunonas, Budvydas, Brutenis, Eismantas, Renata, Renatas, Vytenė;

poryt: Butrimas, Eivina, Justina, Justė, Morkus, Renatas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.26, leidžiasi 18.49. Dienos ilgumas – 11.23. Šiandien – septintoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Gyventi – tai nereiškia kvėpuoti, tai reiškia veikti. Ne tasai ilgiausiai gyvena, kuriam daugiausiai metų, o tasai, kuris labiau už kitus jautė gyvenimą“ (Ž. Ž. Ruso).

**************

Astrologinė prognozė spalio 5-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien pasisaugokite, kad rytinis išsiblaškymas, mieguistumas netaptų eismo įvykio priežastimi. Viską darykite nuosekliai, nes padrikas mėginimas kažką paskubomis atlikti neduos norimų rezultatų. Vakarą geriausia būtų leisti su šeima namuose.

JAUTIS. Yra tikimybė, kad šiandien jums pasiseks derybose, komercijoje. Galbūt sudarysite sutartį, gausite norimą kreditą, susitarsite dėl nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo.

DVYNIAI. Šiandien jūsų nuotaikos ir planai kaitaliosis. Nelengva bus keltis šį rytą ir laiku pradėti darbus. Gali varginti nekokia savijauta, nepasitikėjimas savimi arba nerimas dėl neatliktų įsipareigojimų.

VĖŽYS. Ši diena nebus palanki aktyviai veiklai, intensyviam bendravimui. Galite išgirsti, kad kažkas rezgama jums už nugaros. Visgi vakare energijos ir pozityvo padaugės.

LIŪTAS. Bendrauti, rūpintis kitų reikalais norėsis iki popietės. Vėliau būsite linkę atsiriboti, vengti bet kokios įtakos, raginimų, spaudimo. Geriau būtų dirbti ir ilsėtis vienumoje. 

MERGELĖ. Regis, jums nelabai seksis rytiniai planai. Kažkas jus stabdys, kels nerimą. Tai gali atsiliepti visos dienos rezultatams. Visgi pasitaikys ir malonių akimirkų, ir sėkmės.

SVARSTYKLĖS. Jūsų dėmesys bus sutelktas į kelionių klausimus, užsienio, mokslo, švietimo ar kultūros reikalus. Jeigu pasistengsite, gana sėkmingai atliksite reikiamus formalumus.

SKORPIONAS. Šiandien turbūt teks nemažai kalbėti apie pinigus, santaupas, mokėjmus, nuostolius ir pan. Popiet padaugės dvasinių interesų, intelektinės veiklos. Galbūt ruošitės kelionei, konferencijai.

ŠAULYS. Jūsų ir partnerių jausmai banguos nesinchroniškai. Arba nesutarimų kils santykiuose su kolegomis, verslo partneriais. Gali būti, kad vakare atgausite arba grąžinsite skolą.

OŽIARAGIS. Bus nelengva, jeigu šiandien labai anksti teks kibti į darbus. Būkite kuo budresni kelyje bei su technika. Popietinės diskusijos su oponentais gali nuo ginčų pereiti prie konstruktyvių susitarimų.

VANDENIS. Regis, šią dieną pradėsite su kūrybiniu įkvėpimu, ugnele. Labiau seksis, jeigu neteks užsiimti materialine, praktine gyvenimo puse, buhalteriniais skaičiavimais. Visgi popiet kaip tik šie dalykai gali tapti aktualūs.

ŽUVYS. Dieną daugiau dėmesio skirkite tvarkai darbe ir namuose, o vakare atsipalaiduokite. Regis, kažkas gali jus įkvėpti pasilinksminimams arba sportui.

Lietuva spalio 5-ąją

1865 m. Rusijos imperijoje įteisintas lietuviškos spaudos draudimas – uždrausta spausdinti ir įvežti iš užsienio bet kokius lietuviškus leidinius lotynišku raidynu.

1927 m. Vilniaus krašte uždaryta lietuvių mokytojų seminarija.1990 m. įkurtas Atviros Lietuvos fondas.

1991 m. Prancūzijos nacionalinis bankas grąžino Lietuvos Vyriausybei Lietuvos Respublikos auksą – 2 tonas 246 kilogramus.

1999 m. darbą pradėjo Vyriausioji administracinių ginčų komisija.

2003 m. Vilniaus arkikatedroje baigėsi Europos vyskupų konferencijų tarybos plenarinė asamblėja, kurioje dalyvavo 34 Europos vyskupų konferencijų vadovai.

2010 m. prie Garliavos vidurinės mokyklos atidengtas paminklinis akmuo tremtyje sušaudytam Garliavos pradžios mokyklos vedėjui Adomui Mitkui – vietos šaulių kuopos vadui bei visiems Kauno rajono mokytojams – tremties aukoms.

2013 m. pirmą kartą Lietuvos teatrų istorijoje operos solistui Virgilijui Noreikai suteiktas Nacionalinio operos ir baleto teatro garbės emerito vardas.

2017 m. užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis Berlyne pasirašė sutartį dėl Vasario 16 d. nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės pripažinimo eksponavimo Lietuvoje. Ceremonijoje dalyvavo ir dokumentą Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve radęs profesorius Liudas Mažylis. Pagal sutartį dokumentas penkerius metus bus eksponuojamas Lietuvoje.

2018 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo popiežiaus Pranciškaus padėkos laišką už šiltą ir nuoširdų priėmimą per jo valstybinį vizitą Lietuvoje. Savo laiške popiežius pareiškė dėkingumą už prezidentės parodytą rūpestį ir palaikymą visų renginių mūsų šalyje metu bei džiaugiasi galėjęs susitikti su tiek daug Lietuvos žmonių, pilietinės visuomenės ir bendruomenių atstovų. Popiežius Pranciškus palaimino visus Lietuvos žmones visagalio Dievo vardu.

2018 m. Į Vilniaus Katedros aikštę ir Pilies gatvę žvelgiančio Valdovų rūmų pietų korpuso didysis bokštas pasipuošė paauksuoto vario vėtrunge su Mykolu Arkangelu. Muziejaus užsakytą įspūdingą dekoro detalę pagal vieno žymiausių ir produktyviausių moderniosios Lietuvos heraldikos kūrėjų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, dailininko Arvydo Každailio projektą pagamino dizaineris Virgilijus Makačinas.

2019 m. Romoje, Šv. Petro bazilikoje, popiežius Pranciškus į kardinolų kolegiją įvedė trylika naujų kardinolų, tarp jų – ir Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių SJ.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 5 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Panašios naujienos