Po ketverių metų pertraukos Paryžiuje surengta viena iš dviejų didžiausių Europoje vykstančių maisto gamintojų parodų „SIAL Paris 2022“. Tarp daugiau nei 7 tūkst. dalyvių savo produkciją pristatė ir lietuviško skonio meistrai – bendrovė „Daumantai LT“.

Įmonės produkto plėtros vadovas Domas Grinkevičius sako, kad tokios parodos atveria kelius naujoms rinkoms. Kėdainiečių gaminamais ir Paryžiuje pristatytais pagardais susidomėjo Švedijos, Danijos, Saudo Arabijos, Vietnamo ir kitų šalių prekybininkai.

Gamintojai iš 127 šalių

Paroda Paryžiuje įprastai vyksta kas dvejus metus, tačiau 2020 metais jai įvykti sutrukdė pandemija.

„Šiemet nuvykę į parodą pastebėjome, kad ji sugrįžo į priešpandeminį lygį – tą galima vertinti ir pagal dalyvių, ir pagal lankytojų skaičių“, – sakė D. Grinkevičius.

Bendrovės „Daumantai LT“ vadovas S. Grinkevičius sako, jog tokios parodos svarbios kalbant apie eksporto plėtrą.

„SIAL Paris 2022“ globoja Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas, atidarymo renginyje lankėsi Prancūzijos vyriausybės atstovai. Penkias dienas vykusioje maisto paro­doje savo gaminius pristatė gamintojai iš 127 šalių.

Nors renginio akcentas – pristatyti produkciją, tačiau parodą lydėjo ir diskusijos. Nemažai dėmesio skirta maisto tendencijoms ir kaip maisto pramonė pasaulyje atrodys 2030 metais, kokie pagrindiniai iššūkiai maisto gamintojų laukia ateinančiame dešimtmetyje.

Eksporto žemėlapį plečia

Kaip sakė D. Grinkevičius, dalyvauti tokiose parodose svarbu dėl to, kad tai – geriausia vieta rasti naujų partnerių.

Parodoje nemažai dėmesio sulaukė garstyčių padažai, mat rinkoje tokių gaminių dėl menko šių metų garstyčių derliaus trūksta.

„Daumantai LT daug dėmesio skiria eksportui. Gaminame daugiau nei 100 skirtingų produktų, kurie iškeliauja į daugiau nei 20 šalių ir eksporto žemėlapį nuolat plečiame“, – sakė D. Grinkevičius.

Pasak „Daumantai LT“ produkto plėtros vadovo, paroda Paryžiuje buvo itin sėkminga – Kėdainiuose gaminami pagardai sulaukė daug dėmesio, apsikeista kontaktais su keliomis dešimtimis prekybininkų.

„Paroda yra ypatinga savo dydžiu, ji labiau orientuota į Vakarų Europos, Afrikos, Azijos šalis – iš čia atvažiuoja daugiau interesantų, kurie ieško naujų produktų, naujų skonių“, – kalbėjo D. Grinkevičius.

Vieni – saldinami, kiti – rūgštinami

Į parodą Paryžiuje kėdainiečiai vežėsi visus tradicinius savo pagardus – pomidorų padažus, majonezus, kečupus, BBQ padažus, taip pat pristatyti Azijos šalių skoniui skirti pagardai, greitojo maisto padažai, sriubos, konservai.

Parodoje nemažai dėmesio sulaukė garstyčių padažai, mat rinkoje tokių gaminių dėl menko šių metų garstyčių derliaus trūksta.

„Taip pat prekybininkus domino ir kita mūsų produkcija. Įdomu tai, kad skiriasi skoniai – priklausomai nuo šalies. Pavyzdžiui, kas įdomu Azijos rinkai – mažiau aktualu europiečiams“, – pasakojo D. Grinkevičius.

Parodoje pristatyti Kėdainiuose gaminami pagardai.

Po pirminių pokalbių parodose gamintojų laukia dar ilgas kelias, kol produktai pasiekia kitų šalių parduotuvių lentynas: „Pirmasis testas parodoje – ar produktas apskritai įdomus. Vėliau skonį pritaikome konkrečiam klientui – vieni gaminami sūresni, kiti – rūgštesni, o dar kiti saldinami. Būna įvairių variantų, kol sukuriamas tinkamas užsakovo skoniui produktas.“

Kėdainiečiai sako pastebėję, kad pandemija pakeitė ir kai kuriuos prekybininkų įpročius – jei seniau derybos galėdavo tęstis net iki pusmečio, dabar viskas vyksta gerokai greičiau.

„Apibendrinat rezultatus – konstruktyvius pokalbius pradėjome su Švedijos, Danijos, Saudo Arabijos ir Vietnamo atstovais. Jiems tiko mūsų siūlomi produktai, tad gali būti, kad jau netrukus „Daumantų LT“ pagardai atsiras šių šalių parduotuvių lentynose“, – teigė D. Grinkevičius.

„Tai, kad mūsų gaminami pagardai yra populiarūs ir mėgstami kitose šalyse, kad nuolat atsiranda naujų partnerių – svarbus mūsų darbo įvertinimas. Tokios parodos, be abejo, svarbios kalbant apie eksporto plėtrą“, – teigia bendrovės „Daumantai LT“ generalinis direktorius Saulius Grinkevičius.

Apie UAB „Daumantai LT“
UAB „Daumantai LT” – viena moderniausių ir didžiausių pagardų gamybos įmonių Baltijos regione. Bendrovė vertinama už produktų kokybę, inovacijas, skaidrumą, tarptautinį bendradarbiavimą bei aktyvią bendruomeninę veiklą.
Kėdainių įmonė – vienintelė Baltijos šalyse, kuri gamina sertifikuotus ekologiškus pagardus. Asortimente – ir sveikatai palankesni produktai, gaminami be pridėtinio cukraus, be druskos, su mineralais.
Lietuvoje „Daumantų“ gaminiai turi tvirtas pozicijas savo kategorijose. „Tradicinis“ pomidorų padažas devynis kartus yra pelnęs „Populiariausios prekės“ nugalėtojo vardą.
Kasmet augančios eksporto apimtys įmonei aktyviai atveria Skandinavijos, Vokietijos, Prancūzijos, Artimųjų Rytų rinkas. Stipriausiai užsienyje konkuruoja Lietuvoje gaminami ekologiškos linijos produktai.
Įmonė yra viena iš pirmųjų pagardų gamintojų šalyje, įsipareigojusių iki 2025 m. savo gaminiuose visiškai atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių. Pereinamuoju laikotarpiu nuosekliai didinama laisvėje auginamų vištų kiaušinių dalis produkcijoje, kol ji pasieks 100 procentų. Vartotojams jau pristatyta „Daumantų“ majonezo gaminių, kurių sudėtyje yra tik laisvai laikomų vištų kiaušiniai, linija.

Titulinė nuotrauka: „SIAL Paris 2022“ yra viena iš dviejų didžiausių Europoje vystančių maisto gamintojų parodų.