Spalio 21-oji – Fotonikos diena; Pasaulinė orumo diena; Saldžiausia diena; Tarptautinė archeologijos diena.

Spalio dvidešimt pirmoji, šeštadienis – 294-oji metų diena (šeštoji 42-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 71 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gilanda, Hilaras, Hilarija, Raitvilas, Raitvilė, Uršė, Uršulė, Uršulina, Vilma;

rytoj: Aliodija, Donatas, Mingedė, Viltaras;

poryt: Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvyda, Ramvydas, Ramvydė, Sanginas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.57, leidžiasi 18.10. Dienos ilgumas – 10.13.Šiandien – pirmoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Jei kandus žodis paliktų žymes, visi vaikščiotume randuoti“ (V. Šekspyras).

**************

Astrologinė prognozė spalio 21-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Regis, būsite nervingi, neramūs. Jeigu leisitės į politinius ginčus, susikivirčysite net ir su artimiausiais žmonėmis. Verčiau pasilaikykite savo nuomonę sau. Neprovokuokite agresijos, tinkamai eksploatuokite buitinę ir kitokią techniką.

JAUTIS. Šiandieną protingiausia būtų vengti ginčų, įtemptų diskusijų. Verčiau pasimokykite, planuokite ateities tikslus. Jei kur nors toliau vyksite, nepraraskite budrumo kelyje.

DVYNIAI. Tai gali būti išlaidūniška diena, nes arba kils nenugalima pagunda pirkti, ką reikia ir ko nereikia, arba kiti asmenys jus lengvai įkalbės paskolinti pinigų, paremti, sušelpti.

VĖŽYS. Būsite nervingi, jautrūs. Jeigu nesuvaldysite neigiamų emocijų, pykčio protrūkio, galite pakenkti santykiams su partneriais, draugais. Atsargiai elkitės su technika, įrankiais.

LIŪTAS. Šiandien lengva pasiduoti tiek panikai, tiek pagundoms. Gali būti, kad teks taikytis prie nepalankių sąlygų ar situacijų. Atsargiai vertinkite rizikingus pasiūlymus.

MERGELĖ. Tikėtinos meilės aistros, tačiau kartu kankins pavydas, abejonės. Galbūt teks imtis griežtesnių priemonių auklėjant savo atžalas arba nukreipiant vaikus tinkamu keliu.

SVARSTYKLĖS. Galite sulaukti priekaištų iš šeimos narių, kaimynų. Sunku bus įveikti inerciją, neigiamai veiks bet koks spaudimas. Prislėgti gali artimam žmogui kilusi problema, nesutarimai šeimoje arba nenumatytos išlaidos.

SKORPIONAS. Tikėtinas bendravimas su giminaičiais, draugais, įvairūs informatyvūs pokalbiai. Tačiau galimas ir nemalonus barnis, apgaulinga informacija, pavojus kelyje.

ŠAULYS. Gali būti, kad šiandien labiau pajusite, ko jums trūksta, kokio materialinio ir dvasinio komforto. Visgi kol kas vienu mostu to neįmanoma išspręsti dėl tam tikrų įgūdžių, pinigų ar pagalbos trūkumo.

OŽIARAGIS. Jūsų siela maištaus, atrodysite neramūs. Galite rizikuoti arba kaip tik teks stengtis nuo desperatiškų poelgių sulaikyti ar apsaugoti kitus. Venkite emociškai įtemptų situacijų. Nesusipratimų gali atsirasti dėl intrigų, nenuoširdumo.

VANDENIS. Jums atrodys, kad kažkas rezga prieš jus intrigas, nori apgauti. Gali būti, kad tik patys esate sau priešai, o visa kita tėra jūsų vaizduotės padarinys. Visgi negalima ignoruoti intuicijos balso. Saugokitės infekcijų, vagysčių.

ŽUVYS. Akivaizdu, kad nenuobodžiausite, nes jumis domėsis nemažai žmonių. Tik neapsigaukite pasirinkdami kompaniją bei išlaidaudami. Taktiškai bendraukite su aplinkiniais.

Lietuva spalio 21-ąją

1906 m. Vartuose, Marijampolės rajone, gimė skulptorius Petras Aleksandravičius. Mirė 1997 m.

1989 m. Kaune vyko Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių antrasis suvažiavimas, nutaręs įsteigtą organizaciją pavadinti Lietuvos tremtinių sąjunga.

1992 m. Vilniuje, buvusiose KGB patalpose Gedimino prospekte, atidarytas Genocido aukų muziejus.

1993 m. įsteigta Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

1997 m. užmegzti Lietuvos ir Dramblio Kaulo Kranto Respublikos diplomatiniai santykiai.

1999 m. Konstitucinis Teismas nusprendė, kad nelietuvių pavardės ir vardai pasuose turi būti rašomi tik lietuviškais rašmenimis.

2000 m. Lietuvoje su privačiu vizitu viešėjo Švedijos karalius Karolis XVI Gustavas.

2003 m. Džiuginėnuose, už keturių kilometrų į vakarus nuo Telšių, atrasta IX–XIV amžių gyvenvietė, iš kurios, manoma, žmonės kėlėsi prie Masčio ežero ir įkūrė Telšių miestą.

2007 m., eidamas 98-uosius metus, mirė Lietuvos kino dokumentikos pradininkas, režisierius ir operatorius Stasys Vainalavičius.

2013 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pirmąkart į Lietuvą atvykusiu Palestinos prezidentu Mahmudu Abbasu.

2013 m. vienoje iš Kauno ligoninių po sunkios ligos mirė 83 metų Kauno kamerinio teatro įkūrėjas Stanislovas Rubinovas.

2016 m. eidamas 88-uosius metus Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas – habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

2019 m. prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė dalyvavo Japonijos imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremonijoje. Tai buvo pirmasis Lietuvos prezidento darbo vizitas Japonijoje nuo 2001 metų.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 21 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos