Pranešimas apie Vilainių seniūnijoje įvykusią nelaimę gautas prieš penktą valandą ryto. Kai ugniagesiai pasiekė įvykio vietą, automobilio variklio skyrius jau degė atvira liepsna.

„Šiąnakt, 04.49 val. gautas pranešimas, kad kelio atkarpoje Vilainiai–Aristava, 2 km nuo Kėdainių, dega lengvasis automobilis. Vėliau asmuo perskambino ir patikslino, kad galimai yra Vilainių sen., Koliupės k.

Atvykus ugniagesiams, automobilio „Renault Espace“ variklio skyrius degė atvira liepsna. Išdegė variklio skyrius. Atjungtas automobilio akumuliatorius“, – apie įvykį kelyje informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Ką daryti, jeigu važiuojant užsidegė automobilis?

Pirmiausia sustokite kelkraštyje, išjunkite variklį ir nuleiskite rankinio stabdžio svirtį. Tuomet skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 ir kvieskite ugniagesius gelbėtojus. Kol laukiate ugniagesių, paimkite gesintuvą ir, siekdami išvengti liepsnos pliūpsnio iš po variklio dangčio, šiek tiek jį praverkite ir keletą kartų įpurkškite gesintuvo miltelių. Po keleto sekundžių galima visiškai atidaryti variklio dangtį ir gesinti ten, kur intensyviausiai dega. Jeigu pavyko patiems užgesinti gaisrą, išjunkite akumuliatorių, kad išvengtumėte pakartotinio užsidegimo.

Kad pavyktų išvengti nelaimės ir nuostoliai būtų kuo mažesni, privalu nuolat stebėti automobilio techninę būklę ir šalinti net ir mažiausius gedimus. Būtina turėti techniškai tvarkingą ir kasmet tikrinamą, ne mažesnį kaip vieno kilogramo talpos, gesintuvą. Jis automobilyje turi būti laikomas lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje.

Jeigu vieno gesintuvo nepakako (arba jo nebuvo), galima naudoti parankines priemones – nedegų audinį, vandenį, žemę, sniegą. Nedegų audinį galima įsigyti daugelyje parduotuvių. Užmetus jį ant liepsnos, ji nebegauna oro ir gęsta.

Parengta pagal Kauno PGV ir PAGD inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos