Galbūt rengiate romantišką vakarienę mylimajam, o gal draugų susibūrimą ir ieškote tinkamo patiekalo? Tinkamai paruoštas kepsnys tiesiog ištirps burnoje ir skoniu priblokš net pačius išrankiausius. Šiame straipsnyje pateikiami 3 naudingi patarimai, ką daryti norint iškepti sultingą kepsnį namuose.

1. Tinkama keptuvė

Visi žino, jog norint pagaminti gardų patiekalą, reikia turėti tam tikrus indus. Ne išimtis ir gaminant kepsnį. Profesionalūs virtuvės šefai teigia, kad sultingam kepsniui paruošti idealiausiai tinka špižinės keptuvės. Jas galima naudoti tiek namuose, tiek gamtoje, kepti mėsą, daržoves.

Ketaus keptuvė ilgai išlaiko ir tolygiai paskirsto šilumą, todėl ji yra nepakeičiamas virtuvės reikmuo. Jeigu ieškote kokybiškos špižinės keptuvės internetu, atkreipkite dėmesį į šias ypatybes, pavyzdžiui: dydį, gylį, rankenos ilgį. Kepsniams kepti dažniausiai užtenka žemos keptuvės, svarbiausia, kad rankena būtų patogi.

2. Kokybiška mėsa

Sultingą galima iškepti jautieną, kiaulieną ar net vištieną, tik reikia pasirinkti tinkamą mėsos dalį. Norint patiekti jautienos kepsnį, geriausia rinktis antrekotą, nugarinę arba išpjovą, kiaulienos kepsniui – sprandinę, o vištienos – krūtinėlę. Virtuvės šefai kiaulienos sprandinę siūlo kelias valandas marinuoti druskos, pipirų ir alyvuogių aliejaus marinate, o vištienos krūtinėlę – 15–20 minučių sojų padaže.

3. Nuoseklus gaminimas

Priklausomai nuo mėsos rūšies ir jos kepimo būdo, skirsis kepimo laikas. Jautienos ir kiaulienos kepsniai turėtų būti maždaug dviejų pirštų storio, o vištienos – šiek tiek plonesni. Mėsą įdėjus į keptuvę, patariama ją nuolat vartyti, tokiu būdu išorė bus traški, o vidus išliks minkštas. Svarbu pabrėžti, kad keptuvė turi būti įkaitinta iki 220–250 laipsnių.

Be to, ekspertai pataria vengti aliejaus, mat šis yra augalinis riebalas, kurio negalima maišyti su gyvuliniu. Jeigu kepate paprastoje ar riebalais neteptoje ketaus keptuvėje, indą galite patepti lydytu sviestu (angl. k. ghee). Gaminant nereikia mėsos uždengti dangčiu, kad mėsa nepradėtų troškintis, nes tokiu atveju iš jos išbėgs visos sultys.

Akivaizdu, pasigaminti sultingą ir skanų kepsnį namuose nėra sudėtinga. Tam prireiks tik tinkamų indų, aukštos kokybės mėsos ir, žinoma, nuoseklumo, kantrybės gaminant. Pasinaudokite minėtais patarimais ir paprastai, lengvai nustebinkite savo artimuosius aromatinga ir skania vakariene.

Užs. Nr. 70