Vakarykštė diena ugniagesiams gelbėtojams nepašykštėjo darbo. Skubėta gesinti užsidegusios sienos ir kamino bei į pagalbą sunegalavusiai moteriai.

Atvėsus orams, gyventojai ėmė intensyviau šildyti savo būstą, tad padaugėjo gaisrų. Sausio 9-osios rytą, 06.44 val. pagalbos paprašė Vilainių sen., Rudžių k., Rudžių g. gyventojai, pranešę, kad dega kaminas.

„Pirmieji ugniagesiai į vietą atvyko 07.02 val. Degė suodžiai kamine ir lubos. Namas 15×9 m dydžio, mūrinis, 1 a., 2-ų galų, stogas dengtas šiferiu. Viename bute dūmų detektorius yra, bute degimo požymių nebuvo, kitame bute detektoriaus nerasta. Išdegė 1×1 m lubų ir medinės perdangos. Įvykis tiriamas“, – informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Užsidegė siena

Antradienį, po 14 val. skubėta į Dotnuvos sen., Ąžuolaičių k., Miško g., iš kur buvo gautas pranešimas, kad namuose dega siena. Namas rąstinis, 10×8 m dydžio, stogas dengtas šiferiu, dūmų detektorius neįrengtas. Išdegė ir buvo nuardyta apie 5 m² sienos. Įvykis tiriamas.

Ugniagesiai dar kartą primena gyventojams, kad labai svarbu tinkamai eksploatuoti šildymo įrenginius, neapkrauti jų degiais daiktais, nestatyti šalia krosnių lovų. Privalu užsandarinti visus, net ir mažus įtrūkimus, pro kuriuos į patalpą gali patekti žiežirbos. Negalima palikti besikūrenančių krosnių einant miegoti ar išeinant iš namų.

„Nesilaikydami gaisrinės saugos reikalavimų, galite prarasti savo gyvenamąjį būstą ir net netekti gyvybės. Priminsime, kad vos prieš dvi dienas Kėdainių rajone gaisre žuvo vyresnio amžiaus sutuoktinių pora“, – sako ugniagesiai gelbėtojai.

Pranešimas nepasitvirtino

Antradienio vakarą, apie 18 val. pranešta, kad J. Basanavičiaus g. dega krūmai. Gaisro požymių nepastebėta.

Prireikė laužtuvo

Kelios minutės po 20 val. vakaro gautas pranešimas, kad A. Kanapinsko g. reikalinga pagalba atidaryti duris, sesei galimai sutrikusi sveikata.

„Atvykus ugniagesiams durys atidarytos laužtuvu, vidun įleisti medikai ir policijos pareigūnai“, – pranešė ugniagesių atstovė spaudai.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.