Penktadienį ir šeštadienį kėdainiečiai galės pasinerti į kultūrinių renginių sūkurį. Bus galima pasigrožėti įspūdingais mūsų kraštietės karpiniais, susitikti su menininkais, rašytojais. Visi renginiai nemokami.

Šiandien, balandžio 12 d., 15 val. Daugiakultūriame centre atidaroma mūsų kraštietės, tautodailininkės Albinos Mackevičienės karpinių paroda „Karpinių ažūrai“. Renginys nemokamas.

Mūsų kraštietė, josvainietė, pedagogė ir dailininkė Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė meniniais karpiniais iš labai trapios medžiagos – popieriaus – užsiima jau daugiau kaip 40 metų. Savo darbus moteris eksponuoja respublikinėse ir Kėdainių krašto parodose. Dalyvauja respublikiniuose karpinių meistrų pleneruose. A. Mackevičienė 1989 ir 2015 metais dalyvavo ir pasaulio karpinių iš popieriaus parodose kartu su kitais autoriais, atstovavusiais daugiau kaip 15 šalių. O 2007 metais A. Mackevičienė tapo ir respublikinio konkurso „Lietuviškas suvenyras“ laureate. 2009 visuomenei buvo pristatytas įspūdingas 28,43 m x 41,5 cm x 11,79 m2 ploto Josvainių vidurinės mokyklos Albinos Mackevičienės mokinių karpinys „Mano tėviškė“. Jis buvo skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti ir siekė tapti nauju Lietuvos rekordu.

Romanas nukels į kontrastais žaižaruojantį tarpukario Kauną

Balandžio 13 d., šeštadienį, 14 val. Daugiakultūriame centre vyks Bernardo Gailiaus knygos „Agentė“ pristatymas. Renginys nemokamas.

Bernardas Gailius (gim. 1981 m.) – istorikas ir publicistas, knygų „Partizanai tada ir šiandien“, „Nusikaltimai prie Smetonos“, „Džeimsas Bondas. Mitas ir politika“ autorius. Pirmasis autoriaus romanas „Kraujo kvapas“ (2022) sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo, buvo įvertintas Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrine premija.

Apie knygą:

1938-ieji, opozicinio judėjimo prieš Antano Smetonos vyriausybę įkarštis. Krikščionys demokratai, valstiečiai liaudininkai ir voldemarininkai pirmą kartą sutaria veikti kartu ir pagaliau priversti tautininkų prezidentą pasidalinti valdžia. Bet planus rezga ne tik jie. Dar viena didžiojo politinio žaidimo dalyvė – komunistų partijos pogrindininkė Angelė Treigytė. Patyrusi partijos veiksmų žiaurumą, ji galiausiai nusprendžia pasitraukti ir pradėti naują gyvenimą Amerikoje. Netrukus Angelė susiduria su Valstybės saugumo departamento žvalgyba, atstovaujama Konstantino Astrausko. Šis susitikimas išjudina nenuspėjamų įvykių virtinę, kur pinasi aistra ir šaltas protas. Ar Angelei pavyks pasiekti tikslą? O gal didysis žaidimas kur kas rimtesnis, nei iš pirmo žvilgsnio atrodė?

Romanas nukelia į kontrastais žaižaruojantį tarpukario Kauną, kurio tamsiose alėjose ir prašmatniuose interjeruose, madingų kostiumų klostėse ir vylingų akių žvilgsniuose tyko didžiuliai troškimai ir mirtini pavojai.

Kviečia susitikti su keramike ir rašytoja

Balandžio 13 d., šeštadienį, 16 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyks nemokamas renginys „(PA)LIKIMAS. Renginio metu laukia susitikimas su keramike Daiva Ložyte ir rašytoja Nijole Kliukaite-Kepeniene.

(PA)LIKIMAS

Filosofai sako, kad nei praeities, nei ateities nėra, kad tik DABARTIS yra bet kokio gyvenimo forma. Gal ir jų tiesa. Mes esame ta DABARTIS, kurią PRAEITIS pagimdė, ir ATEITIS gims iš mūsų DABARTIES. Todėl yra palikimas. Neišvengiamai. Išgrynintos Daivos Ložytės namelių formos yra ryškiausias nesibaigiančios tąsos liudijimas, o Nijolės Kliukaitės-Kepenienės romanas „Meškos ausy“ perverčia metus nuo Sirokomlės, gimusio prieš du šimtus metų, iki mūsų atgimusio laiko. Fragmentiškai.

Galima apžiūrėti ir jau veikiančias parodas

J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje šiuo metu darveikia Remigijaus Venckaus tapybos paroda „Laisvė ir atsitiktinumas. Skirta Kėdainiams” ir Almos ir Ingos Laužonyčių žymių paveikslų reprodukcijų – dėlionių paroda „Dėlioniškas mąstymas“. Lankymas nemokamas.

Kėdainiečiai kviečiami apsilankyti ir Kėdainių krašto muziejuje eksponuojamoje parodoje „Keliaujančios Ukrainos namų ikonos“.

Parengta pagal organizatorių inf.

Titulinėje nuotraukoje – Kėdainių Daugiakultūris centras. („Kėdainių mugės” archyvo nuotr. / fotografas Algimantas Barzdžius)