Savaitės pradžioje ekspertai, apibendrinę jau turimus pasaulio duomenis ir Europos vaistų agentūros sprendimus, paskelbė rekomendaciją, kuria siūloma ir Lietuvoje taikyti visuotinę revakcinaciją: skirti stiprinamąją vakcinos dozę visiems vyresniems nei 18 metų asmenims.

Vertindama tokią idėją, Kėdainių ligoninės Covid-19 skyriaus vedėja, vidaus ligų gydytoja Kristina Šlepavičienė teigė, jog lygindama ankstesnes pandemijos bangas, pastebėjusi, kad vakcinos poveikis skyriuje akivaizdus: ligoninėje veikia tik vienas Covid-19 skyrius, kuriame 27 lovos, o ne 70, kaip buvo praėjusiais metais.

„Niekada negali žinoti, kokio sunkumo kovido forma gali susirgti, todėl verta vadovautis ekspertų nurodytomis rekomendacijomis ir skiepytis pakartotinai. Išskyrus tuos, kurie neturi kontraindikacijų, t.y. priežasčių, dėl kurių yra žalinga arba negalima vartoti to ar kito vaisto arba taikyti kokio nors gydymo metodo“, – sakė K. Šlepavičienė.

Nuo pat pandemijos pradžios kovidu sergančius ligonius gydanti medikė teigė, jog jos praktikoje pasitaikydavo atvejų, kad į COVID-19 skyrių patekdavo vakcinuotų pacientų, tačiau specialistė pastebi, kad didžioji dauguma tokių, kurie susirgo būdami nepasiskiepiję.

„Dirbdama Covid-19 skyriuje spėjau įsitikinti, kad vakcinuoti pacientai perserga žymiai lengviau. Taip pat atkreipčiau dėmesį į svarbią aplinkybę: dauguma atkritusių ligonių nebuvo revakcinuoti trečiąja doze. Tikėtina, kad jeigu šie gyventojai būtų laiku pasiskiepiję pakartotinai – ne vienas jų galėjo išvengti stacionaraus gydymo“, – pastebėjo K. Šlepavičienė. Tuo pačiu medikė teigė, jog savaitės pradžioje pagarsinta ekspertų išvada paskatino revakcinuotis ją pačią, nes esą nuo paskutiniųjų dviejų jos skiepų praėję 6 mėn. „Nors ir turiu pakankamai antikūnų, dirbdama tokiomis sąlygomis pastebiu, kad atsiranda naujos viruso atmainos, tad nenoriu rizikuoti“, – tvirtino Kėdainių „kovidinio“ skyriaus vadovė.

Šiuo metu Kėdainių ligoninės Covid-19 skyriuje gydomi 26 pacientai. Iš jų 9 – pilnai pasiskiepiję. Per parą iš spalio 12 į 13 dieną mirė trys garbaus amžiaus pacientai. Vienas – 70-80 m., kiti 80–90 m. Visi pensinio amžiaus pacientai mirė dėl sunkių gretutinių ligų.

Kėdainių ligoninės COVID-19 ligos skyriuje ketvirtadienį (spalio 14 d.):

  • užimtos 26 lovos iš 27;
  • iš jų 14 moterų ir 12 vyrų;
  • šiuo metu deguonis reikalingas 19 pacientų;
  • COVID-19 ligos skyriuje – 7 sunkūs ligoniai;
  • reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje – 2 pacientai.