Sausio 4-oji – Pasaulinė Brailio diena.

Sausio ketvirtoji, ketvirtadienis, (ketvirtoji 1-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 361 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Arimantas, Arimantė, Arys, Armantas, Armantė, Armina, Arminas, Arminta, Armintas, Benedikta, Benė, Titas;

rytoj: Edvardas, Gaudentas, Telesforas, Vytautas, Vytautė;

poryt: Aras, Arūnas, Arūnė, Baltazaras, Kasparas, Merkelis, Živilė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.42, leidžiasi 16.06. Dienos ilgumas – 7.24. Šiandien – antroji Mėnulio delčios diena. Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Jei sugriautume visų žmonių svajones ir iliuzijas, pasaulis prarastų savo formas ir spalvas, o mes amžiams liktume buki ir kvaili“ (A. Fransas).

**************

Astrologinė prognozė sausio 4-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Tai gali būti tam tikro atpildo metas už gerus darbus arba senas skriaudas, nuodėmes. Atkreipkite dėmesį į kitų žmonių patarimus. Gali būti, kad jie pastebi tai, ko dar nespėjote suvokti.

JAUTIS. Daug minčių ir kalbų šiandien suksis apie darbą, sveikatą, gyvūnus. Gali išryškėti gerų, teisingų arba kaip tik klaidingų, nedorų veiksmų pasekmės.

DVYNIAI. Šiandien realiai ir virtualiai bendraukite, būkite aktyvūs. Galite išplėsti akiratį, gauti pasiūlymą, priimti svarbų sprendimą, susijusį su vaikais ar naujais kūrybiniais projektais.

VĖŽYS. Prieštaringa diena. Įtampos gal sukelti šeiminės aplinkybės, seni prisiminimai arba ankstesnių poelgių pasekmės. Jeigu ims kamuoti slogi nuotaika ar nekokia savijauta, trumpam pamirškite neseniai pradėtą dietą ir palepinkite save gardesniu kąsneliu.

LIŪTAS. Regis, teks skirti laiko susitikimams, pokalbiams ar susirašinėjimui. Galimos aktualios naujienos. Kažką svarbaus namų ūkio, šeimos labui galite nuveikti drauge su artimaisiais.

MERGELĖ. Tam tikras stimulas gali pagreitinti suplanuotus darbus. Bet kuriuo atveju, šiandien sugebėsite sutvarkyti nemažai reikalų, ypač susijusių su namų ūkiu, verslu ar nuoma.

SVARSTYKLĖS. Svajojate apie sėkmę, džiaugsmą, geras perspektyvas ateičiai. Visgi prieš tai galite patirti tam tikrą gerų ir blogų darbų patikrą ir jums bus atseikėta pagal nuopelnus.

SKORPIONAS. Būsite pastabūs ir turėsite tvirtą nuomonę, bet aplinkiniams gali būti per sudėtinga jus suprasti dėl gilių poteksčių, dviprasmiškų užuominų. Saugokite sveikatą.

ŠAULYS. Šiandien aplinkybės gali susiklostyti taip, kad norite ar nenorite įvertinsite savo draugų ir apskritai draugystės vertę. Veikiausiai netikėtai atskleisite kai ką naujo.

OŽIARAGIS. Darbe, sporte, politikoje demonstruosite augantį aktyvumą. Gali būti, kad ateis suvokimas, ką iki šiol darėte ne taip ir ko derėtų siekti, kokius reikalavimus ar lūkesčius kelti sau bei kitiems.

VANDENIS. Tai gali būti dvasingumo paieškų diena. Mintys, kalbos suksis apie kultūrą, religijas, moralę, mokslą. Nelegalūs, amoralūs dalykai gali kilti į viešumą ir skatinti apmąstymus.

ŽUVYS. Būkite atidesni namiškių, ypač antrosios pusės poreikiams. Jeigu kam nors skolinsite pinigus ar vertingus daiktus, pasirūpinkite užstatu. Meilės reikaluose veikiausiai nelabai skirsite tikrus jausmus nuo erotinio jaudulio. 

Lietuva sausio 4-ąją

1916 m. Petrograde išleistas liaudininkų savaitraščio „Naujoji Lietuva“ pirmasis numeris.

1957 m. Vilniaus miesto vykdomajame komitete (dabar Savivaldybė) pirmą kartą po karo priimtas raštiškas sprendimas lietuvių kalba. Toliau sprendimai buvo rašomi dviem – lietuvių ir rusų – kalbomis.

1998 m. Lietuvoje vyko Prezidento rinkimų antrasis turas. Laimėjo Valdas Adamkus.

1999 m. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas Vilniaus universiteto vaikų ligoninei įteikė kompiuterinį elektroencefalografą, Vilniaus gimdymo namams – naujagimių inkubatorių ir dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą.

2002 m. nutraukta 86 metus Niujorke leisto lietuvių savaitraščio „Darbininkas“ leidyba.

2006 m. prezidentui Valdui Adamkui suteiktas Kauno miesto garbės piliečio vardas.

2011 m. eidamas 76-uosius metus po ilgos ir sunkios ligos mirė vienas žymiausių lietuvių kino režisierių, Nacionalinės premijos laureatas Almantas Grikevičius.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 4 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Panašios naujienos