„Šventes reikia švęsti“, – byloja lietuvių liaudies išmintis. Švęsti dera ne tik gimtadienius, vardadienius, bet ir įvairias profesines bei valstybines šventes. Šventės organizuojamos ir Kėdainių rajono savivaldybėje, tik skirtingai nuo asmeninių jubiliejų, jos apmokamos mokesčių mokėtojų, visų mūsų pinigais. Pavyzdžiui, ketvirtadienį paminėta Vietos savivaldos diena kainavo nei daug, nei mažai – 7 tūkst. 140 eurų.


Pagerbė savivaldybės senbuvius

Vietos savivaldos dienos minėjimas, arba kitaip tariant – savivaldybių darbuotojų diena, graži profesinė šventė, kuri minima ir Kėdainių rajone. Šiais metais ji vyko Kėdainių kultūros centre.

„Renginys ir buvo orientuotas į iškilmingąją, darbuotojus pagerbiančią dalį, kurioje kaip intarpai buvo atliekami atlikėjo Vaido Baumilos kūriniai.

Iškilmingame renginyje buvo nusipelniusių darbuotojų pagerbimas, vadovų – mero ir direktoriaus sveikinimai bei apdovanojimų ceremonija 10, 15, 20, 25 ir 35 metų išdirbusiems žmonėms, tokių darbuotojų, kurie šiais metais mini savo jubiliejines sukaktis mes turime net 20.

Jiems bus įteiktos mero padėkos. Tą dieną vyko ekskursijos jaunimui, taip pat buvo kviečiami žmonės atvirai siūlyti jų manymu verčiausius kandidatus. Į renginį yra pakviesti ir seniūnaičiai, kaip savivaldos stiprintojai“, – apie renginį, kuris mokesčių mokėtojams kainavo 7 tūkst. 140 eurų pasakojo mero patarėja Jorūnė Liutkienė.


Lazda turi du galus

Šią sumą, 7 tūkst. 140 eurų verta įsidėmėti. Nes tai šiųmetės šventės sąmata, kurią organizavo Kėdainių rajono savivaldybės vadovai. Naivu būtų manyti, kad šių skaičių nebūtų žinoję ir artimiausi rajono vadovų bendražygiai. Viena jų, bene įtakingiausia savivaldybės tarybos narė, valdančiosios frakcijos seniūnė, Seimo nario Dariaus Kaminsko patarėja Nijolė Naujokienė, kuri lygiai prieš metus piktinosi tuometės rajono valdžios pinigų taškymu analogiškai šventei.  

Praėjusiais metais Vietos savivaldos dienos minėjimas vyko prieš pat rinkimus. Tuo, jog išvyka į Raseinių rajoną kainavo 9 tūkstančius eurų, suskubo pasinaudoti tąkart opozicijoje dirbę dabartiniai valdantieji. Tačiau šiais metais, kai šventei išleista suma tik 2 tūkst. eurų mažesnė, savęs kritikuoti tikriausiai nekyla noras…

„Žinoma, tiek išlaidų šventei, kaip šiandien savivaldybė sau leidžia turėti, net pagalvoti negalėjome. Tokių akibrokštų sau neleisdavome. Juk litais tai būtų per 30 tūkstančių. Gyvenome ekonominės krizės sąlygomis. O darbo pradžioje dar ir Lietuvos mastu nebuvo tokios stiprios šios šventės tradicijos“, – viename rajono leidinių tuomet teigė buvusi merė, grįžimo į valdžią planus puoselėjusi N. Naujokienė.

Įdomiausia tai, jog prieš rinkimus dabartinė mero komandos narė N. Naujokienė nesibodėjo mesti kaltinimų tuomečiams politiniams oponentams surengus, jos žodžiais tariant, „sovietmečio laikų šventę“.

„Šiandien dauguma savivaldybių renkasi šiuolaikiškus savivaldos dienos paminėjimo būdus. Kėdainių rajono savivaldybė pasirinko nuo sovietmečio laikų gają formą: išvažiuojamasis baliukas su kultūrine programa už daugiau nei 9 tūkstančius eurų“, – viename leidinių praėjusiais metais piktinosi N. Naujokienė.

Taigi, gerbiamieji, kad ir kur mestumėte bumerangą, jis visada sugrįš…

Panašios naujienos