Sausio 21-oji – Tarptautinė sportinių kelnių diena.

Sausio dvidešimt pirmoji, sekmadienis, (septintoji 3-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 344 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Agnietė, Augas, Augė, Augis, Augius, Augūnas, Augūnė, Galigina, Galiginas, Galiginta, Galigintas, Garsė, Ina, Inezė;

rytoj: Anastazas, Anastazija, Asta, Aušrius, Nastas, Nastazija, Nastė, Nastys, Vincas, Vincenta, Vincentas, Vincentina, Vincė;

poryt: Algimantas, Galigedas, Galigedė, Galimantas, Galimantė, Galimina, Galiminas, Gundas, Gundė, Ildefonsas, Raimundas, Ramojus.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.28, leidžiasi 16.33. Dienos ilgumas – 8.05. Šiandien – ketvirtoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Didžiausią reikšmę gyvenime turi tai, ką padarote dėl kitų“ (Z. Ziglaras).

**************

Astrologinė prognozė sausio 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien gauta informacija, žinios, pokalbiai su kaimynais, artimaisiais gali pasitarnauti jūsų labui. Visgi susilaikykite nuo rizikingų išdaigų, kontroliuokite save. Galite patirti nuostolį, ką nors sugadinti.

JAUTIS. Tai, ką dabar nuspręsite dėl savo materialinės, turtinės padėties, veikiausiai įgyvendinsite bet kokia kaina. Tinkama diena naršyti po darbo rinką.

DVYNIAI. Emocijos, nuotaikos ims viršų prieš blaivų protą, tačiau gali pažadinti giluminę išmintį, dvasingumo poreikį. Galbūt įsigysite trokštamą kelionę.

VĖŽYS. Pasijusite pervargę, pasiilgę ramybės, geros muzikos, intymumo. Pravartu pasirūpinti savimi, kūno ir sielos sveikata. Labiau klausykitės savo intuicijos, niekur neskubėkite.

LIŪTAS. Galimos įdomios pažintys, susitikimai su bendraminčiais. Tačiau ne viskas teiks pasitenkinimą. Įtampos gali kelti su materialine gerove, partnerystės santykiais susiję klausimai.

MERGELĖ. Galite rimtai susimąstyti apie ateities perspektyvas, keliones, studijų reikalus arba visos mintys suksis apie sveikatą. Regis, vyksite į renginį arba susitiksite su draugais.

SVARSTYKLĖS. Ši diena kels ūpą išsiveržti iš rutinos. Visgi tai neatneš norimo atsipalaidavimo. Regis, nerimausite dėl atestacijos ar permainos darbe, mokslo rezultatų ar kt. Atsargiau su nepažįstamais veikėjais. Saugokite vaikus.

SKORPIONAS. Regis, ūgtels apetitas turtui, pinigams, materialinei gerovei. Arba tiesiog su tam tikru pavydu domėsitės kitų asmenų praturtėjimais, pasiekimais, finansinėmis galimybėmis.

ŠAULYS. Šiandien galite sužinoti, ką iš tikrųjų apie jus galvoja kiti žmonės. Geriau būtų išvengti susipriešinimo ir tą informaciją priimti kaip pamoką, akių atvėrimą. Ieškokite to, kas jungia, o ne skiria.

OŽIARAGIS. Priklausomai nuo savo finansinių galimybių, turbūt planuosite įvaizdžio keitimą, grožio ir sveikatinimosi procedūras arba net naminio gyvūno įsigijimą.

VANDENIS. Ši diena žada romantišką ir kūrybinį polėkį. Svarbiausia tikėti, kad patys esate savo laimės kalviai. Darysite stiprią įtaką vaikams. Geros mintys ryškiau apšvies kelią, o gal net jį parodys, jeigu pasiklydote migloje.

ŽUVYS. Palikite ramybėje praeitį ir galvokite apie tas viltis, kurias galite realizuoti. Nekaltinkite aplinkinių, kad jie labiausiai rūpinasi savimi – tai yra normalu. Verčiau patys pagalvokite apie tuos, kuriems iš tikrųjų nesiseka ir tikrai reikia pagalbos bei užuojautos.

Lietuva sausio 21-ąją

1261 m. Pokarvių mūšyje Herkaus Manto vadovaujami prūsai sumušė kryžiuočių kariuomenę.

1992 m. Šveicarijos mieste Lozanoje prasidėjusiose Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse pirmą kartą dalyvavo Lietuvos sportininkai – Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko.

1997 m. Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį pirmojoje genocido byloje trims buvusiems „liaudies gynėjams“ už Gaidžių šeimos išžudymą 1945-aisiais Zarasų rajone, Salinių kaime.

1998 m. Vilniuje įkurtas Informacijos centras išeiviams, norintiems grįžti į Lietuvą.

1999 m. Lietuvos ambasadoriui Venesueloje, Argentinoje, Brazilijoje, Kolumbijoje ir Urugvajuje Vytautui Dambravai įteiktas aukščiausias Venesuelos garbės ženklas – Simono Bolivaro pirmos klasės ordinas.

2002 m. Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje vienu iš asamblėjos viceprezidentų išrinktas Seimo narys socialdemokratas Juozas Olekas.

2018 m. Signatarų namuose, tuomečiame Antano Smetonos kabinete, dar vadinamame Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambaryje, pradėtas eksponuoti Vasario 16-osios nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo. Parodos atidaryme dalyvavo signatarų artimieji, Vokietijos archyvuose Nepriklausomybės Aktą atradęs profesorius Liudas Mažylis ir profesorius Vytautas Landsbergis.

2019 m. mirė žinomas disidentas ir visuomenininkas, pogrindžio spaudos platintojas, politinių bado akcijų iniciatorius, pirmųjų mitingų už laisvę organizatorius, Vyčio kryžiaus kavalierius Petras Cidzikas. Jam buvo 74-eri.

2020 m. diplomatijos šefo Stasio Antano Bačkio dokumentus Lietuvos centriniam valstybės archyvui perdavė jo sūnus kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 21 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Panašios naujienos