Rugsėjo 22-oji – Baltų vienybės diena; Rudens lygė (lygiadienis); Tarptautinė diena be automobilio; Šiaulių miesto gimimo diena.

Rugsėjo dvidešimt antroji, penktadienis – 265-oji metų diena (penktoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 100 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Digna, Eiganta, Eigantas, Mauricijus, Tamošius, Tarvina, Tarvinas, Tarvinė, Tomas, Virmantė;

rytoj: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė;

poryt: Gedvilas, Gedvilė, Gedvinas, Gedvinė, Geraldas, Gerardas, Haroldas, Ramūnas, Ramunė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.02, leidžiasi 19.21. Dienos ilgumas – 12.19. Šiandien – pirmoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Kiekvienas žmogus širdyje nešiojasi viltį. Jei kartais ji žlunga, tai jokiu būdu nereiškia, kad žlugo viskas“ (Dalai Lama).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 22-ajai, penktadieniui

AVINAS. Bus nerimo, jeigu kažkur išvykstate ar laukiate žinių iš užsienio. Būkite atidūs ką nors užsisakydami internetu iš neaiškių pardavėjų, nes lengva apsigauti. Pasisaugokite sukčių.

JAUTIS. Šiandien pavojinga pasiduoti pagundai įsiskolinti ar rizikuoti savomis bei svetimomis santaupomis. Galima seksualinė avantiūra, kurios pasekmės jums nepatiks.

DVYNIAI. Jausitės gana nesaugiai dėl asmeninių bei santykių problemų. Dominantis žmogus elgsis neprognozuojamai ir jums teks sukti galvą, ką daryti. Tik nesigriebkite melo ir svaigalų.

VĖŽYS. Stenkitės būti objektyvūs kitų žmonių atžvilgiu, pamėginkite į situaciją pažvelgti jų akimis. Gali kilti ūpas keisti įvaizdį, sportuoti, laikytis dietos, įsigyti gyvūną ar įgyvendinti kitokį pokytį.

LIŪTAS. Šiandien iš jūsų bus laukiama atjautos, meilės, dosnumo. Vargu ar gebėsite būti pakankamai dėmesingi. Regis, jus lengvai užvaldys pagundos, o išlaidos nelabai pasiteisins. Nepraraskite saiko ir nepirkite niekniekių.

MERGELĖ. Bodėsitės buitinėmis pareigomis, rutina ar viskuo, kas vyksta aplinkui jus. Jeigu jums neduoda ramybės kompleksai, prietarai, šiek tiek padėtų filosofinis požiūris į gyvenimą ir save. Saugokitės nesąžiningų žmonių.

SVARSTYKLĖS. Šiandien tikėtinos trumpos kelionės, įvairūs kontaktai. Galite sulaukti skubiai apsispręsti verčiančio pasiūlymo telefonu, elektroniniu paštu. Tai gali būti apgaulė, tad pasitikrinkite.

SKORPIONAS. Jeigu siekiate naudos, niekam nenorėsite nusileisti, paisysite tik savo nuomonės bei interesų. Tokiu būdu netrukus galite įgyti slaptų priešų. Per dideli norai ves į aklavietę.

ŠAULYS. Šiandien būsite išsiblaškę ir neatsargūs. Gali apvilti žmonės, su kuriais dėl kažko svarbaus susitarėte. Neimkite giliai į širdį. Venkite nemalonių diskusijų, ginčų.

OŽIARAGIS. Šiandien galite pasiduoti pasyvumo, suglebimo jausmui, pataikauti savo slaptiems įgeidžiams. Tausokite nervų sistemą, daugiau ilsėkitės, atsargiai vairuokite.

VANDENIS. Būkite atsargūs draugų kompanijoje, ypač su naujais pažįstamais. Aklai nepasiduokite kitų valiai bei įtakai. Neskubėkite tartis dėl abejotinų pasiūlymų, sandėrių – vargu ar jie bus realiai įgyvendinami.

ŽUVYS. Galimas neadekvatus pašnekovų reagavimas į jūsų pasisakymus. Regis, sulauksite priekabios analizės, pastabų dėl darbo ar santykių. Nelabai seksis įtikti bei išsiaiškinti komplikuotus santykius, nesusipratimus. 

Lietuva rugsėjo 22-ąją

1236 m. Kalavijuočių ordino kariuomenė ir žemaičių būriai susirėmė Saulės mūšyje. Jį laimėjo žemaičiai.

1796 m. Jovaišiškėje, netoli Plungės, gimė poetas Juozapas Čiulda, rašęs eilėraščius lietuvių ir lenkų kalba, palikęs lietuvių kalbos gramatikos rankraštį. Mirė 1861 m. Sarijoje, Drisos apskrityje (dab. Verchniadzvinsko rajonas Baltarusijoje).

1875 m. Varėnoje gimė dailininkas ir kompozitorius, kultūros veikėjas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Mirė 1911 m.

1921 m. Lietuva tapo Tautų Sąjungos nare.

1932 m. Rokiškyje gimė pirmasis nepriklausomos Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas. Mirė 2010 m.

1935 m. Šiauliuose gimė operos solistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Virgilijus Noreika. Mirė 2018 m.

1966 m. įsteigtas Vilniaus garbės piliečio vardas.1988 m. Lietuvos TSR Ministrų Taryba panaikino 1949 ir 1951 metų nutarimus dėl deportacijų ir nusprendė, kad trėmimai buvo nepagrįsti ir neteisėti. Šio laikotarpio tremtiniai reabilituoti, jiems suteikta teisė gauti kompensaciją už konfiskuotą turtą.

1994 m. Lietuva ir Gruzija užmezgė diplomatinius santykius.

1996 m. Vilniaus Katedros aikštėje atidengtas paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui.

2000 m. minint 125-ąsias dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines Vilniuje, prie M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, atidengtas menininko biustas.

2004 m. Lietuvos atstovė Europos Parlamente Ona Juknevičienė išrinkta tarpparlamentinės delegacijos ryšiams su Centrinės Azijos šalimis bei Mongolija pirmininke.

2005 m. minint Baltų vienybės dieną Kauno Vytauto Didžiojo universitete Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus kartu su Latvijos prezidente Vaira Vyke-Freiberga dalyvavo Lietuvos ir Latvijos forumo suvažiavime.

2006 m. vienintelė Lietuvoje veterinarus ruošianti aukštoji mokykla – Lietuvos veterinarijos akademija – paminėjo 70 metų jubiliejų.

2010 m. stipruolis Žydrūnas Savickas Pietų Afrikoje apgynė prieš metus Maltoje iškovotą pasaulio čempiono titulą.2014 m. Lietuva ir Togas užmezgė diplomatinius santykius.

2016 m. Vilniuje, prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro, atidengta skulptūra „Mama…!“, skirta dingusiems vaikams atminti.

2018 m. į Vilnių su dviejų dienų valstybiniu ir apaštaliniu vizitu atvyko popiežius Pranciškus.

2020 m. eidamas 80-uosius metus mirė olimpietis, Lietuvos irklavimo legenda Vytautas Briedis.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 22 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Naisiai.lt nuotr.)