Rugsėjo 16-oji – Tarptautinė ozono sluoksnio apsaugos diena.

Ozono sluoksnis – tai atmosferos sluoksnis, juosiantis Žemę ir saugantis jos gyvybę nuo žalingo ultravioletinio spinduliavimo. Tad ozono sluoksnio apsaugos problema aktuali viso pasaulio šalims. Tuo turi rūpintis visi mokslininkai, ekologai, gamintojai.

Rugsėjo šešioliktoji, šeštadienis – 259-oji metų diena (penktoji 37-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 106 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Edita, Eufema, Eufemija, Gediminas, Jogintė, Kornelija, Kornelijus, Liaudvilas, Liaudvilė, Pimė, Rimgaudas;

rytoj: Hildegarda, Pranas, Pranė, Pranius, Pranys, Singailas, Singailė, Sinotas, Sinotė, Sintautas, Sintautė;

poryt: Galmantė, Minas, Minbartas, Minbartė, Minbutas, Minbutė, Minė, Mingailas, Mingailė, Stefa, Stefanija.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.51, leidžiasi 19.37. Dienos ilgumas – 12.46.Šiandien – penktoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Mergelės ženkle.

*************

Protingos mintys: „Dievas ateina galiausiai, kai mes galvojame, kad jis yra toliausiai“ (anglų patarlė).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 16-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Šiandien noriai bendrausite ir tai padės gaivinti ryšius, pažintis. Laisvalaikis bus romantiškas, jei jį praleisite su patinkančiu asmeniu. Deja, vakaras gali būti konfliktiškas. Saugokitės agresijos, ugnies.

JAUTIS. Neblogai seksis ūkiniai darbai. Gali būti, itin parūps įvaizdis ir sieksite atrodyti gražiau bei jaustis geriau. Jeigu kreipsitės į grožio specialistus su originaliais pageidavimais, būsite suprasti. Visgi, naujovė nebūtinai patiks artimam žmogui.

DVYNIAI. Šiandien veršitės į nuotykius, domins aktyvus poilsis, sportas. Jūsų saviraiška kai kam atrodys neįprasta ar net keista. Gali būti, kad jus atakuos gerbėjai. Regis, žadinsite seksualinius troškimus, aistras.

VĖŽYS. Jeigu turite realius savaitgalio planus, tai su malonumu juos įgyvendinsite. Net ir nedideles problemas bus lengva spręsti pasitarus su artimaisiais. Namų židiniui bei poilsiui gamtoje teikite pirmenybę. Saugokitės ugnies, venkite konfliktų.

LIŪTAS. Kalbėsite apie įvykusius susitikimus, keliones, aktualią informaciją. Galbūt apie tai rašysite, viešinsite. Suintensyvės kontaktai su giminaičiais, draugais ar kaimynais. Galbūt suorganizuosite pikniką.

MERGELĖ. Jeigu nesate išvykę, būsite linkę tvarkyti ūkinius, buitinius reikalus, prekiauti. Tikėtinas pajamų ir išlaidų planavimas arba norimų daiktų pirkimas, technikos nuoma.

SVARSTYKLĖS. Jūsų nuotaikos ir emocijos bus labai nepastovios. Aktyviai reikšitės namuose ir pažįstamų tarpe, tačiau malonų bendravimą gali keisti agresyvus tonas ir pan. Neprovokuokite konfliktų, agresijos.

SKORPIONAS. Šiandien negalvokite apie nelengvai įgyvendinamus dalykus. Būtų gerai, kad pasilaikytumėte sveikos dietos, gerai pailsėtumėte. Regis, laimingiausi jausitės jaukiuose namuose, jeigu juose vyrauja darna.

ŠAULYS. Jus vilios sporto renginiai, išvykos. Tikėtini susitikimai su bendraminčiais. Galite pademonstruoti organizatorių, lyderių savybes, be vargo sutelkti žmones bendram tikslui.

OŽIARAGIS. Būsite nusiteikę politikuoti, diskutuoti apie globalines problemas, švietimą, keliones, užsienį, svetimas kultūras ir pan. Tikriausiai rasite kompetentingų pašnekovų. Visgi, vakare gali kilti nemalonių situacijų, konfliktų.

VANDENIS. Tikriausiai pagerės santykiai su kai kuriais žmonėmis, dings įtampa, o vietoj jos gims simpatija. Iš užsienio galite sulaukti svarbaus svečio ar žinios.

ŽUVYS. Būsite linkę ne pagal išgales išlaidauti, tenkinti savo ir kitų įnorius, siekti kūniškų malonumų. Galbūt kils pagunda lengvai pralobti arba suvilioti įtakingą asmenį. Galvokite apie tikėtinas pasekmes.

Lietuva rugsėjo 16-ąją

1390 m. Vilniuje, ginant Kreivąją pilį nuo kryžiuočių, nužudytas Algirdo sūnus, Mstislavo kunigaikštis Karigaila.

1741 m. Bartuose, Mažojoje Lietuvoje, gimė Danielius Gotlibas Zetegastas, parašęs ir išleidęs įdomų bitininkystės vadovėlį „Naudingos bičių knygelės“. Mirė 1813 m. Priekulėje.

1920 m. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus iniciatyva parengtos pirmosios 24 gailestingosios seserys.1988 m. išleistas pirmasis Sąjūdžio savaitraščio „Atgimimas“ numeris.

1989 m. išleistas pirmasis dienraščio „Respublika“ numeris.

1991 m. Lietuvos nepriklausomybę pripažino Filipinai ir Saudo Arabija.

1991 m. Lietuvoje iš apyvartos išimti sovietiniai pašto ženklai.

2000 m. Marijampolės senosiose kapinėse, minint 150-ąsias gimimo metines, atidengtas paminklinis akmuo lietuvybės žadintojui, kalbotyrininkui bei pedagogui Petrui Kriaučiūnui.

2003 m. Seimas, atsižvelgdamas į referendumo dėl stojimo į Europos Sąjungą rezultatus, – už narystę pasisakė 91 procentas balsavusiųjų – ypatingos skubos tvarka ratifikavo Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį.

2007 m. Žemaitijos patriotas Antanas Kontrimas barzda iškėlė 63,2 kg sveriančią merginą ir septintą kartą pagerino Pasaulio Gineso rekordą. Stipriausios barzdos pasaulyje savininkas A. Kontrimas rekordą pagerino Centrinės Kinijos televizijos laidoje.

2009 m. Lietuvos Prezidentūros rūmuose susitiko Lietuvos ir Baltarusijos vadovai – Dalia Grybauskaitė ir Aliaksandras Lukašenka.

2011 m. eidamas 77-uosius metus mirė kompozitorius, dirigentas, pedagogas Mindaugas Tamošiūnas.

2012 m. irkluotoja 23-ejų Donata Vištartaitė pirmą kartą iškovojo Europos čempionės titulą, o irkluotojas 26-erių Mindaugas Griškonis apgynė Europos čempiono titulą Varezėje (Italija) vykusiose Senojo žemyno irklavimo čempionato vienviečių valčių varžybose.

2016 m. Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė iškovojo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių aukso medalius.

2017 m. didžiausia pasaulyje klubinė labdaros organizacija LIONS inauguravo Kauno moterų LIONS klubą, kurio prioritetai – pagalba sunkiomis, retomis ligomis sergantiems vaikams ir moterims, susidūrusioms su onkologinėmis ligomis. Klubas bendradarbiauja su onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija ,,Eivena” ir ,,Kauno hospiso namais”.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 16 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!