Kėdainių krašto ūkininkas Saulius Dambrauskas Maisto bankui atidavė 10 tonų svogūnų.

Kur padėti 10 000 kg svogūnų neatitikusių prekybininkų standarto, nes užaugo mažesni nei 4 cm skersmens? Su tokia problema susidūręs ūkininkas Saulius Dambrauskas į situaciją pažvelgė atsakingai ir susisiekė su Maisto banku“ Kaune, kuris savo ruožtu svogūnus paskirstė į padalinius Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune.

S. Dambrausko laukuose užauginti svogūnai iškeliavo į Maisto banko sandėlius.

 „O juk tie mažyliai (svogūnai – red. past.) neretai būna patys skaniausi! Džiaugiamės ir dėkojame, o padaliniai šiuo metu juos skirsto keliems šimtams kitų nevyriausybinių organizacijų, kurios svogūnais pasidalins su stokojančiais. Štai tokia netrumpa grandinė, tačiau svarbiausia – maistas išgelbėtas!”, – skelbia Maisto banko Lietuvoje atstovai.

 20 metų Lietuvoje veikiantis Maisto bankas – savarankiškas labdaros ir paramos fondas, kurio tikslas – kovoti su maisto švaistymu bei maistu padėti stokojantiems. Fondo duomenimis, trečdalis pasaulyje pagaminto maisto nesunaudojama arba išmetama. Kasmet maisto atliekos Europos Sąjungoje sudaro 90 mln. tonų arba 180 kg vienam gyventojui.

Kasmet apie 22 proc. viso nuo iššvaistymo Maisto banko išgelbėjamo maisto sudaro duonos ir pyrago gaminiai. Dažniausiai duonos galiojimo terminas žymimas geriausia iki“. O geriausias iki – geras ir po, tad pasibaigus šiam terminui duonos pardavinėti jau negalima, tačiau dar penkias dienas ją galima vartoti ar perduoti labdarai.

Maisto banko“ ir „Kėdainių mugės” inf.