Bent jau vieną kartą gyvenime tikriausiai kiek vienas esate girdėję apie „Wolt” ar „Bolt” paslaugas, tačiau ar žinote apie Bitecatch? Šis naujas projektas pristato inovatyvią idėją, kuri yra susijusi su maisto panaudojimu.

Plačiau apie šį projektą mintimis su mumis sutiko pasidalinti vienas iš jo vadovų Tautvydas Kudrevičius.

Ar kartais susimąstote apie tai, jog daugybė restoranų, kavinių, valgyklų, parduotuvių ir kitų įstaigų, kurios prekiauja maistu, kasdien turi išmesti tonas maisto tiesiog į šiukšlių dėžę? Realybė yra tokia, jog parduoti viską yra paprasčiausiai neįmanoma, todėl maistas dažnu atveju yra tiesiog eikvojamas.

Būtent šią problemą spręsti ir apsiėmė Bitecatch. Kaip aiškina T. Kudrevičius, šio projekto vienas iš esminių tikslų yra parduoti maistą, kurio patys pardavėjai parduoti jau nebesugeba, tačiau bendrai jis yra tikrai tinkamas vartoti.

„Mes iš tikrųjų kasdien išmetamte daug maisto, tuo tarpu pasaulyje yra daug badaujančių žmonių. Tai yra dviprasmiška situacija, – sako T. Kudrevičius – Žinoma, negalime visiškai pakeisti šios padėties per vieną dieną, tačiau vienas iš mūsų projekto siekių yra parduoti maistą, kurį dar galima naudoti, ir taip suteikti papildomų pajamų pardavėjams bei galimybę pirkėjams gauti pigesnį maistą. Tai būtų abipusė nauda.”

Bitecatch yra universalus projektas, kuris ne tik parduoda paruoštą maistą, bet ir padeda panaudoti likusias maisto žaliavas. Tautvydas Kudrevičius teigia, kad projektas bus aktyviai orientuotas į ūkininkus ir padės jiems parduoti likusią produkciją.

„Dažnai būna situacijų, kai ūkininkai turi gerą derlių, bet niekaip nepavyksta parduoti likusios produkcijos, kadangi tiesiog yra produkcijos perviršis. Juk parduotuvės gali pirkti tik tiek, kiek buvo suplanavusios ir čia jau atsiranda problema. Bitecatch mielai parduos likusią produkciją, o iš to naudos gaus visi – ūkininkai papildomai uždirbs, o žmonės galės norimą prekę įsigyti šiek tiek pigiau”, – pasakoja vienas iš projekto vadovų.

O kada galėsime išbandyti šį projektą? Oficialus paleidimas artėja, o jau dabar galite apsilankyti Bitecatch.com internetinėje svetainėje, kur sužinosite apie dabartinę projekto stadiją.

„Mūsų projekto oficialus startas yra tikrai ne už kalnų ir visi norintys galės įsigyti maistą per Bitecatch platformą. Taip pat aktyviai kviečiame maisto pardavėjus, nuo restoranų iki turgaus prekybininkų Vilniuje, prisijungti prie mūsų projekto”, – kalba T. Kudrevičius.

Užs. Nr. 273.