Rugsėjo 14-oji – Šv. Kryžiaus išaukštinimas.

Rugsėjo keturioliktoji, ketvirtadienis – 257-oji metų diena (ketvirtoji 37-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 108 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Eisvina, Eisvinas, Eisvinė, Krescencijus;

rytoj: Nikodemas, Rimgailė, Viskanta, Viskantas, Vismantas, Vismantė, Vismilas, Vismilė, Visminas, Visminė;poryt:

poryt: Edita, Eufema, Eufemija, Gediminas, Jogintė, Kornelija, Kornelijus, Liaudvilas, Liaudvilė, Pimė, Rimgaudas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.47, leidžiasi 19.42. Dienos ilgumas – 12.55. Šiandien – paskutinė Mėnulio delčios diena. Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Kuo daugiau žmogus turi savyje, tuo mažiau jis nori iš kitų“ (I. Deivydas).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 14-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Domėsitės viskuo, kas gali padėti padidinti įtaką versle, tarp aplinkinių. Galite gauti vertingos informacijos. Galbūt kiek neramins tai, kad reikia suspėti šį tą laiku užbaigti, pateikti ataskaitą ar įvertinti rezultatus.

JAUTIS. Ši diena žada kūrybinį polėkį. Stengsitės labiau suartėti su dominančiu žmogumi, paflirtuoti, padaryti įspūdį. Tiktų aplankyti kultūrinį renginį, lavinti vaikus.

DVYNIAI. Gali apnikti nerimas dėl materialinio nestabilumo, šeiminių problemų. Atverkite širdį artimam žmogui ir įsiklausykite į jo patarimus. Sutarimas buityje didins tarpusavio supratimą ir kitose srityse.

VĖŽYS. Šiandien svarbu šį tą užbaigti ir įvertinti rezultatus. Draugiškai bendraukite ir puoselėkite ryšius. Nepalanku aiškintis santykius, reikšti pretenzijas, kelti pavydo scenas.

LIŪTAS. Domins ir asmeninė materialinė gerovė, ir politinės naujienos. Trokšite gerų permainų. Pravartu šį bei tą užbaigti ir tada imtis naujų planų. Jeigu ketinate ką nors brangiai pirkti ar parduoti, pasitarkite su šeima.

MERGELĖ. Aktyvios intelektinės veiklos ir įspūdžių diena. Domins tai, kas dvelkia papildomomis pajamomis ir naujovėmis. Visgi turite būti nuoseklūs ir užbaigti pradėtą darbą prieš imdamiesi naujo.

SVARSTYKLĖS. Galite sėkmingai tvarkyti konfidencialius ir finansinius reikalus. Vis dėlto pravartu įvertinti savo jėgas ir galimybes, nes jūsų energetinis potencialas šiandien gana mažas.

SKORPIONAS. Šiandien patirsite malonumo ir naudos bendraudami su draugais, pažįstamais. Kažkieno tarpininkavimas ar patarimai gali jums pasitarnauti arba patys tai padarysite kažkieno labui.

ŠAULYS. Tai senų darbų užbaigimo diena. Regis, daug laiko ir jėgų atims papildomas darbas arba viešieji įsipareigojimai. Pasistenkite viską tvarkingai „sudėlioti į lentynėles“, padaryti išvadas ir ruoštis naujiems užmojams.

OŽIARAGIS. Šiuo metu taps aišku, ko pasiekėte ir ką toliau derėtų daryti. Beveik galima daryti konkrečias išvadas. Už gerus rezultatus pravartu save kuo nors apdovanoti. Pasidovanokite bilietą į parodą, renginį, įdomią išvyką ar pan.

VANDENIS. Rūpės finansų politika ir asmeninės santaupos bei įsipareigojimai. Derėtų sumokėti mokesčius, įmokas, įregistruoti nuosavybę nevilkinant nė vienos dienos. Regis, itin domins ir psichologinės temos, erotika.

ŽUVYS. Šiandien būsite nusiteikę aiškintis asmeninius santykius. Turėsite galimybę patraukti patinkančio asmens dėmesį ir padaryti norimą įspūdį. Svarbu nieko nesugadinti, antraip tai užsitęs.

Lietuva rugsėjo 14-ąją

1557 m. Pasvalyje pasirašyta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Livonijos ordino sutartis dėl karinės sąjungos prieš rusų valstybę.

1697 m. Augustas II karūnuotas Lenkijos ir Lietuvos karaliumi.1991 m. Vilniuje lankėsi JAV valstybės sekretorius Jamesas Bakeris.

1993 m. darbą pradėjo Nacionalinė vertybinių popierių birža.

1995 m. Lietuva prisijungė prie Europos Tarybos konvencijos, draudžiančios kankinimus, nehumanišką ir žeminamą elgesį su nuteistaisiais.

2001 m. tylos minute, iškeltomis valstybės vėliavomis su gedulo ženklais ir bažnyčių varpų skambėjimu Lietuvoje pagerbtas aukų, žuvusiųjų JAV per Rugsėjo 11-osios teroro išpuolį, atminimas.

2003 m. Stokholme po 64 metų pertraukos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, finale 93:84 įveikusi Ispanijos ekipą, tapo Europos čempione.

2008 m. eidamas 61-uosius metus mirė ilgametis Kauno valstybinio dramos teatro aktorius ir režisierius Viktoras Šinkariukas.

2008 m. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, buvęs ilgametis laikraščio „Sportas“ redaktorius Algimantas Litvaitis.

2016 m. Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių judėjimo negalią turinčių vyrų rutulio stūmimo rungtyje 34 metų Lietuvos atstovas Mindaugas Bilius iškovojo aukso medalį.

2017 m. Vilniaus universitete (VU) prof. Tomui Venclovai įteiktos VU garbės daktaro insignijos – toga ir kepurė. VU garbės daktaro vardas Jeilio universiteto profesoriui T. Venclovai suteiktas už išskirtinius nuopelnus Lietuvos humanistikai ir įvairiapusę mokslinę bei eseistinę veiklą, išsaugant glaudžius mokslinius ryšius su VU.

2018 m. prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu Lietuvoje lankėsi Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

2018 m. sostinės Justiniškių mikrorajone, Taikos gatvėje, atidaryta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, poeto Sigito Gedos vardo alėja. Iki šiol oficialaus pavadinimo neturėjusi, tačiau atnaujinta ir vardą gavusi alėja atgijo ir tapo patrauklia susibūrimų vieta.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 14 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)