Lietuvoje antradienį pradėjusio veikti trumpojo humanitarinės pagalbos numerio 111 darbuotojai ir savanoriai jau sulaukė pirmųjų skambučių su pagalbos prašymais, teigia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) generalinė sekretorė Kristina Meidė.
„Stebime pirmuosius skambučius į pirmuosius žmonių prašymus ir be galo geras jausmas – matau, kad didžiuojasi visa komanda“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė K. Meidė.
„Šiandieną jau mūsų paprašė negalią turinti šeima lovos, mūsų paprašė vieniša mama, kuri augina vaikus ir tikrai sunkiai suduria galą su galu, žieminių batų ir akinių, netikėtai atsitikus bėdai, mūsų paprašė žmogus su negalia nuvežti pakartotinei konsultacijai į gydymo įstaigą. Tai yra šio ryto skambučiai“, – akcentavo ji.
LRK atstovė neatmeta galimybės, kad skambučių skaičiui augant, gali prireikti didinti ir žmogiškuosius resursus. „Šis numeris skirtas žmonėms, kurie susiduria su sunkumais, pažeidžiamiems žmonėms. Tai yra šeimos, turinčios negalią turintį žmogų, arba patys žmonės, turintys negalią, daugiavaikės šeimos, dėl kažkokių netikėtų aplinkybių nepritekliuje atsidūrę žmonės“, – akcentavo K. Meidė.
K. Meidė atkreipia dėmesį, kad anksčiau su humanitarinėmis problemomis susidūrę žmonės neturėdavo, kur paskambinti.
„Jeigu jūs pastebėjote, žmonės pagalbos ieškodavo kažkur viešoje erdvėje. Ir dažniausiai net ne pati šeima, kuri susiduria su bėda, o dažniausiai kaimynai, draugai ar pažįstami. Tai reiškia, mes dar turime tą gėdos jausmą prašyti pagalbos bėdai atsitikus. Tai mes norime, kad žmonės nepatirtų to nesaugumo jausmo“, – akcentavo K. Meidė.
Ji pažymėjo, kad nepriteklių patiriantys ir kritinėse situacijose atsidūrę žmonės, paskambinę numeriu 111, galės gauti ir psichologinę pagalbą.
LRK akcentuoja, kad skambutis numeriu 111 yra nemokamas, o skambučių centras yra įsikūręs Panevėžyje.
ELTA
(Lietuvos Raudonojo Kryžiaus nuotr.)