Vasario 27 dieną Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) antro aukšto erdves papuošė panevėžiečio profesionalaus fotografo Andriaus Repšio nuotraukos. Jose iš paukščio skrydžio užfiksuoti netikėti žemės ir joje esančių objektų vaizdai, spalvos, formos, santykiai. Nuostabi paroda, ypatingos nuotraukos, tarsi piešiniai.


Devintoji paroda

Graži draugystė sieja Kėdainių PRC ir Lietuvos spaudos fotografų klubą, kurio vienas iš narių ir yra fotografas A. Repšys. Šio fotomenininko darbų paroda – jau devintoji Lietuvos spaudos klubo narių kūrybinių darbų ekspozicija kėdainiečių profesinio ugdymo įstaigoje.

A.Repšio darbų paroda buvo eksponuota fotografo gimtinėje Panevėžyje, Vilniuje, Minske, Norvegijos ambasadoje, iš kurios ir atkeliavo į Kėdainius.

Bet kur ir bet kada

Panevėžietis pasakojo, kad pradėjęs fotografuoti susipažino su Pasvalio klubo „Pajusk skrydžio jėgą“ vadovu ir tada iš tikrųjų pajuto visokius skraidymų, šokinėjimų su guma ir kitų dalykų malonumus.

Fotografas A. Repšys sako, kad fotografavimas dronu suteikė galimybę kitaip pamatyti dangaus ir žemės objektus. Panevėžiečio nuotraukos – tarsi piešiniai.

„Nuo to laiko mano pagrindine nuotraukų tema tapo ekstremalus sportas. Kadangi fotografuoju ir aviaciją, ir oro balionus, jie visada mane paskraidina. Tai toks draugiškas bendravimas. Kai atsirado dronai, supratau, kad dabar galiu bet kur, bet kada fotografuoti. Nebereikia nieko su niekuo derinti, net oro. Svarbu, kad tik nelytų“, – šypsosi A. Repšys.


Žavi vaizdai iš oro

Kėdainių PRC parodoje visi eksponuojami objektai fotografuoti dronu. Fotografo tikslas – parodyti, kad dronu galima užfiskuoti ne tik eilinius tradicinius peizažus, bet ir kitus objektus.

A.Repšys pripažįsta, kad pradėjus fotografuoti dronu jo nuotraukos iš karto tapo kitokios nei pas kitus jo kolegas.

„Mane visada žavėjo vaizdai iš viršaus. Jau anksčiau buvau pripratęs prie iš viršaus įamžintų peizažų. Kadangai tai jau buvau fotografavęs, pradėjau ieškoti kitų dalykų. Norėjau, kad žmonės pamatytų kitokį fotografavimą dronu. Labai patinka juo fiksuoti audras ir audros debesis. Tai gana pavojinga, nes bet kada toks skrydis gali būti paskutinis: siaučia didžiulis vėjas, o skraidyklei leistis tenka jau prapliupus stipriam lietui ar net krušai“, – kalbėjo A. Repšys.

Vieneri metai darbo

Visi parodoje eksponuojami darbai nufotografuoti maždaug per vienerius metus. Tam atlikta apie aštuoni šimtai skrydžių, iš kurių objektai atrodo tikrai labai savitai.

„Vienas dalykas, kai tą patį objektą matai apačioje, kitas, kai pakyli į viršų. Tai, kas atrodo, kad bus įdomu, pakilus dažniausiai tampa neįdomu. Kai kada skraidydamas atrandi kažką naujo, netikėto, neįprasto. Dažnai būna, kad kyli bet kur ir paskraidai, pasižiūri, gal rasi kažką įdomaus“, – apie kūrybinį procesą pasakojo A. Repšys.

Nesugeba konvertuoti

Kai anksčiau jis fotografuodavo iš lėktuvo, tai pirmiausiai skrisdamas pamatydavo vaizdą, tada nukreipdavo fotoaparatą. Tuo tarpu fotografuojant dronu matoma tik nedidelė dalis vaizdo, kurį rodo virš jo esanti kamera.

„Dėl to pasisukioju, nes gali būti taip, kad esi virš įdomaus, unikalaus vaizdo, bet jeigu nepasisuksi, jo nematysi. Kai kada pats nustembu išvydęs rezultatą. Kai kada smegenys nesugeba konvertuoti kito vaizdo“, – šypsosi A. Repšys.

Per septyniolika kūrybos metų A. Repšys surengė 39 personalines parodas, dalyvavo daugiau kaip trijose dešimtyse grupinių parodų Panevėžyje, Vilniuje, Jonavoje.

Fotografo kūryba įvertinta aukštais apdovanojimais įvairiuose fotografijų konkursuose, parodose.