Jonavoje esančios bendrovės „Achema“ teritorijoje vyko mokomosios kompleksinės ir priešgaisrinės saugos pratybos „Amoniakas 2020“. Jose kartu su šešiomis dešimtimis Kauno apskrities ugniagesių gelbėtojų dalyvavo ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai.


Išvyko pasiruošę

Į kaimyniniame rajone surengtas pratybas išvyko vienas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažas.

„Į Jonavą ugniagesių automobiliu išvyko vienas mūsų skyrius – penki ugniagesiai gelbėtojai, kurie buvo pasiruošę cheminio užterštumo operacijai. Pratybose mūsų pamainos vadas gavo užduotį išsidėstyti ir atlikti amoniako garų sodinimo veiksmus.

Mūsų ugniagesiai vilkėjo apsauginius kostiumus ir tame imituotame įvykyje panaudojo gaisrinį lafetinį vandens švirkštą, kuriuo buvo tiekiamas vanduo iš gamyklos vandentiekio“, – pasakojo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Pasak rajono ugniagesių vado, tokios pratybos yra geras būdas įsivertinti savo veiksmus ir dalyvauti sąveikoje su kitų tarnybų specialistais. Visi pareigūnai, dalyvavę pratybose, išbandė savo turimą techniką ir įrangą, skirtą tokio pobūdžio įvykiams.


Likvidavo avariją

Pagrindinis šių pratybų tikslas – patikrinti priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) pajėgų pasirengimą likviduoti cheminį įvykį bendrovės teritorijoje, patikrinti sąveiką tarp PGV struktūrinių padalinių, darbų koordinavimą tarp Kauno PGV ir kitų specialiųjų tarnybų, ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui ekstremaliomis sąlygomis.

Mokomųjų pratybų metu ugniagesiai turėjo likviduoti imituotą avariją penkiolikos tūkstančių kub. m talpos amoniako rezervuare. Pramoninės cheminės „nelaimės“ židinio šalinime dalyvavo Jonavos, Kauno, Kaišiadorių, Kėdainių, Marijampolės ugniagesiai gelbėtojai, Kauno miesto ir Jonavos greitosios medicinos pagalbos, įmonės „Achema“ ir Jonavos savivaldybės atstovai.

Vyko pirmą kartą

Pratybų metu naudotos visos turimos gelbėjimo ir cheminių incidentų šalinimo įrangos – cheminės saugos kostiumai, kvėpavimo aparatai, cheminio gelbėjimo automobilis, atliekantis švarinimo darbus. Taip pat reikėjo panaudoti vidaus ir išorės avarinius planus, įtraukiant gelbėjimo bei informavimo tarnybas. 

Tokio dydžio pratybos Kauno regione surengtos pirmą kartą.

„Jonavos žinių“ nuotr.

Panašios naujienos