Kandidatas į Kėdainių rajono merus Saulius Grinkevičius: „Mažiau pažadų, daugiau darbų“

Besibaigiant 2018-iesiems, prieš didžiąsias metų šventes, atidarytas naujasis Kėdainių pėsčiųjų tiltas per Nevėžį. Naujasis tiltas sužibo iki šiol neregėtomis šviesomis, jo kontūrus išryškina LED juostos.

Tuometis rajono meras Saulius Grinkevičius (2015–2019 m. kadencija) akcentavo, kad išskirtinio tilto atidarymas tarsi vainikavo visus darbus, kurie 2018 metais vyko Kėdainiuose. Pasak politiko, galima tik pasidžiaugti, jog viskas, kas buvo suplanuota, atlikta be didesnių trikdžių.

„Šis tiltas per Nevėžį – paskutinis objektas iš 2018 m. suplanuotų ir baigtų darbų. Iš tiesų džiugu, kad viską mums pavyko įgyvendinti, tai ir Vytauto parko rekonstrukcija, gatvių ir pėsčiųjų perėjų apšvietimo, šaligatvių sutvarkymas, stovėjimo aikštelės, A. Kanapinsko gatvės rekonstrukcija, tiltas per Smilgos upelį, bibliotekos filialo užbaigimas. Smagu, kad šie darbai padaryti, ir su optimizmu žvelgiu į kitus metus, nes taip pat laukiama daug reikšmingų darbų. Tai miesto parko sutvarkymas, kvartalinė daugiabučių renovacija, paplūdimio įrengimas“, – atidarant pėsčiųjų tiltą per Nevėžį kalbėjo rajono meras S. Grinkevičius.

(Kėdainių r. savivaldybės nuotr.)

Pavyko sutaupyti

Pėsčiųjų tilto per Nevėžį statinio statybos darbų vertė per 1,4 mln. eurų. Lėšos − iš Europos Sąjungos, valstybės ir savivaldybės biudžetų.

Pagal buvusio ankstesnio, 2007 metais parengto, projekto sąmatą, šių darbų kaina buvo didesnė – daugiau kaip 5 mln. 730 tūkst. Lt (apie 1,66 mln. Eur). Nepaisant, to, jog per 10 metų visos kainos – darbų ir medžiagų – tik augo, įspūdingą tiltą pavyko pastatyti už 1,4 mln.

Įrengtas trijų tipų apšvietimas: funkcinis, dekoratyvinis ir proginis. Funkcinis apšvietimas apšviečia tilto taką, dekoratyvinis apšvietimas, įrengtas ant tilto santvarų išorinės pusės LED juostomis, pabrėžia tilto kontūrą bei LED prožektoriais išryškina tilto atramas, o proginis apšvietimas kas kartą gali būti skirtingas.

Tiltas atidarytas. S. Grinkevičius – viduryje. (Kėdainių r. savivaldybės nuotr.)

Pristatytas tarptautiniam apdovanojimui

Žymaus architekto Rimvydo Palio ir jo dukters Ievos Palytės-Veilandienės kūrinys šiandien – vienas labiausiai mėgstamų Kėdainių senamiesčio traukos objektų, į kurį pasižiūrėti atvažiuoja ir kitų rajonų gyventojai. Šiandien jis – likęs vienintelis tiltas per Nevėžį mieste.

Rajonui vadovaujant S. Grinkevičiui prasidėjo Kėdainių senamiesčio ir Nevėžio pakrančių tvarkymas. O daug diskusijų sukėlęs naujas modernus pėsčiųjų tiltas per Nevėžį vainikavo miesto upių prieigų sutvarkymo projektą.

(R. Valionio nuotr.)

Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tiltas 2021 metais buvo pristatytas ir kas dvejus metus organizuojamuose prestižiniuose „Mies van der Rohe“ apdovanojimuose. Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai „Mies van der Rohe“ neretai prilyginami architektūros oskarams.

Projektui – respublikinis apdovanojimas

Šalia įspūdingo tilto sutvarkyta upės krantinė, įrengta prieplauka. Visą šį ansamblį itin pamėgo kėdainiečiai.

Vykdant S. Grinkevičiaus pradėtą senamiesčio sutvarkymo projektą buvo atnaujintas ir pėsčiųjų tiltas per Smilgos upelį bei sutvarkyti teritorijoje esantys pėsčiųjų-dviračių takai, ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su laisvalaikio zona bei mažosios architektūros elementais prie bibliotekos Didžiosios Rinkos a. 5, ir automobilių stovėjimo aikštelės Radvilų bei Josvainių gatvėse, ir suremontuotas pėsčiųjų tunelis po Tilto gatve, ir rekonstruoti pėsčiųjų, dviračių takai tarp Tilto, Smilgos ir Žemaitės gatvių.

(R. Valionio nuotr.)

Kompleksiškas Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymas, sukuriant patrauklias viešąsias erdves bendruomenei ir verslui, buvo įvertintas ekspertų. Šiam projektui įteiktas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) finansuojamų regioninės plėtros projektų apdovanojimas.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 44.

Titulinė nuotrauka: R. Valionio nuotr.