Pirmadienį Kėdainiuose, Vytauto parke kėdainiečiams pristatytas naujas laisvalaikio praleidimo būdas – petankės žaidimas, kurį specialiai įrengtoje aikštelėje gali žaisti nuo paauglių iki senjorų.

Petankė – tai sporto šaka, kurios ištakos siekia Senovės Graikijos laikus, tačiau dabartinė jos žaidimo forma buvo sukurta 1907 m. Prancūzijoje. 1959 m. jau vyko pirmasis pasaulio petankės čempionatas. Lietuvoje irgi yra įkurta petankės federacija, įvairiuose miestuose šio žaidimo mėgėjai yra susibūrę į klubus.

Kėdainietė Dovilė Juknaitė tikisi, kad šis žaidimas išpopuliarės ir Kėdainiuose, juolab, kad dabar Vytauto parke yra įrengta aikštelė, kurioje galima žaisti petankę.

„Aš pati petankę žaidžiu jau apie aštuonerius metus. Kaune esame susibūrę į klubą, drauge su kitais nariais važiuojame į varžybas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Ir užsieniečiai pas mus atvyksta pasivaržyti, sulaukiame žaidėjų iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos.

Norisi, kad ir kėdainiečiai susipažintų su šiuo žaidimu. Jis nėra sudėtingas, gali žaisti bet kokio amžiaus žmonės, nepaisant jų lyties ar sugebėjimų. Gali žaisti vienas prieš vieną, du prieš du arba trys prieš tris.

Tiesiog, į aikštelę yra išmetamas mažas rutuliukas, vadinamas kašanetu, o tada abiejų komandų žaidėjai stengiasi numesti metalinius rutulius kuo arčiau kašaneto.

Žaidimo taisyklės yra surašytos specialiame stende, kuris pastatytas Vytauto parke greta petankės aikštelės. Kėdainiečiai gali ateiti, pasiskaityti ir, subūrę komandas, žaisti“, – įdomiai praleisti laisvalaikį kėdainiečius kviečia Dovilė Juknaitė.

Vieni stebėjo, kiti ir išbandė

Tam, kad kėdainiečiams būtų aiškiau, kaip yra žaidžiama petankė, iš Kauno petankės klubo atvyko keli žaidėjai, kurie į savo komandas priėmę susidomėjusius kėdainiečius, surengė pirmąsias mini varžybas. Abiejų komandų dalyviai gavo po atminimo dovanėlę.

Kol vieni žaidė petankę, kiti tik smalsiai stebėjo, bet išbandyti nesiryžo. O tie, kurie tai pabandė, neliko nusivylę.

„Viską yra įdomu išbandyti. Dabar pirmą kartą žaidžiu petankę, iki šiol nieko nežinojau apie tą žaidimą, nei kaip jis žaidžiamas, nei koks inventorius naudojamas. Čia pabuvusi sužinosiu kas kaip. Žaisti sekasi neblogai, manau reikia ir akies taiklumo, ir stipresnio rankos mosto.

Keista, kad kėdainiečiai vis dejuoja, kad nėra ką veikti mieste, o kai kas ką pasiūlo, nesiryžta išbandyti.  Yra tų veiklų, tik reikia išeiti iš namų. Kodėl nepabandyti, juk išmokus šį žaidimą, galima jį žaisti ir kokiame sąskrydyje ar draugų susibūrimuose“, – teigia Vitalija.

„Įdomu buvo ateiti, sužinoti, koks tai žaidimas. Pakalbino pažaisti ir sutikau. Pirmą kartą matau, kaip žaidžiama petankė. Jaunimas irgi galėtų ateiti pažaisti.

Dabar Vytauto parke jie tik sėdi mažiems vaikams skirtuose namukuose, triukšmauja, juos iš ten veja. Aišku, yra kas važinėja dviračiais, paspirtukais arba, mačiau, kitoje aikštelėje žaidžia futbolą.

Ar juos sudomins petankė, nežinia. Bet vaikams reikia kažkuo užsiimti. Mes vaikystėje tai ir kvadratą, ir kitokius žaidimus žaisdavome, o dabar daug kas tik įsikniaubę į telefonus.

Petankė, manau, tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms“, – sako improvizuotose varžybose sutikusi dalyvauti ir kartu su komanda pirmąją vietą iškovojusi kėdainietė Nijolė.

Susidomėjusiems suteiks inventorių

Dovilė Juknaitė sako, kad jei kėdainiečiai norėtų išbandyti žaisti petankę, yra nupirkti du reikalingo inventoriaus rinkiniai, kuriais žmonės galėtų naudotis nemokamai.

Tiesa, palikti inventorių Vytauto parke kol kas nėra galimybės. Jei gyventojai norėtų juo pasinaudoti, reikėtų skambinti Dovilei tel. 8 656 22 199 (geriausia nuo 17 iki 20 val.) ir susitarti, kada būtų galima paimti rutulių rinkinius.

„Petankės rinkinį galima ir nusipirkti prekybos centruose, jis daug nekainuoja, yra net ir už 20 eurų. O su vienu rinkiniu gali žaisti 6 žmonės.

Kaune klubo žadėjai irgi turi įsigiję savo rinkinius, taip tiesiog patogiau.

Jei būtų didesnis susidomėjimas Kėdainiuose, galbūt būtų galima šalia petankės aikštelės įrengti kokį inventoriaus išdavimo aparatą, kur už užstatą būtų galima pasinaudoti žaidimo rinkiniais.

Aišku, būtų galima įkurti ir petankės žaidėjų klubą, važiuoti į varžybas. Todėl kviečiu kėdainiečius pasidomėti petankės žaidimu, jį išbandyti, tai galėtų būti jūsų naujas hobis.

Girdėjau, Kėdainiuose ir neįgalieji žaidžia petankę, tai būtų įdomu su jais susipažinti ir, galbūt, bendradarbiauti, kartu vykti į varžybas.

Treniruotis dabar yra kur, tereikia, kad žmonės ateitų žaisti. Jei aikštelėje niekas nežais, ims želti žolė, o tada eisime į kėdainiečių namus ir kviesime eiti ravėti“, – juokauja petankės entuziastė D. Juknaitė.