Lapkričio 2-oji – Mirusiųjų atminimo diena, Vėlinės, Ilgės; Tarptautinė projektų valdymo diena.

Lapkričio antroji, ketvirtadienis – 306-oji metų diena (ketvirtoji 44-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 59 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Beinora, Beinoras, Beinorė, Beivyda, Beivydas, Gedardas, Gedilas, Gedilė, Pervainas, Pervainė, Perviltas, Perviltė, Valentinas;

rytoj: Alė, Hubertas, Malacijus, Norvainė, Silvija, Vidmantas, Vidmantė, Vidminta, Vidmintas, Vidmintė, Vydmantas, Vydmantė;

poryt: Eibartas, Karalius, Karolė, Karolina, Karolis, Talius, Vaidmina, Vaidminas, Vitalė, Vitalija, Vitalius.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.21, leidžiasi 16.43. Dienos ilgumas – 9.22. Šiandien – šeštoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Skorpiono ženkle.

**************

Protingos mintys: „Chameleonas gali pakeisti tik savo spalvą, bet niekada nepakeičia savo odos“ (Afrikiečių patarlė).

**************

Astrologinė prognozė lapkričio 2-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Jeigu tik įmanoma, šiandien leiskite laiką su šeima, artimiausiais žmonėmis, lankykite tėvus, senelius, dovanokite jiems nuoširdų dėmesį. Tik neišplepėkite jums patikėtų svetimų paslapčių.

JAUTIS. Šiandien daug galvosite apie meilę, gerovę. Ne viskas džiugins – gali liūdinti kai kurie prisiminimai, neišspręstos problemos. Tačiau per visą dieną rasite kuo pasidžiaugti, kam pasiguosti ir kur pasisemti optimizmo.

DVYNIAI. Būsite dosnūs, o jūsų širdyje nestigs vietos atjautai, meilei. Kuo stipresnis bus gyvenimo laikinumo, trapumo pojūtis, tuo labiau mėgausitės viskuo, kas gero jus supa – gamtos grožiu, kūniškais malonumais, komfortu, gardžiu maistu. 

VĖŽYS. Tai turėtų būti spalvinga diena. Gana turiningai leisite laiką. Tikriausiai būsite patenkinti savimi ir savo aplinka. Nauja informacija, netikėta išvyka ar pažintis gali labai suintriguoti.

LIŪTAS. Gali atsirasti reikalų, kurie geriau seksis, jeigu laikysite liežuvį už dantų. Nepatartina kur nors toli vykti ar įtemptai darbuotis, bendrauti. Pravartu ramiai pailsėti, pamedituoti.

MERGELĖ. Šiandien nepraleiskite progos pataisyti pašlijusius santykius, susitikti su žmonėmis, kuriems miela jūsų draugija. Visgi išlikite budrūs, kad netaptumėte manipuliacijų objektu.

SVARSTYKLĖS. Diena turėtų būti gana nebloga, daug sužinosite, pamatysite ar patirsite. Galite gauti aktualią naujieną, sulaukti nuoširdžios paguodos ir pagalbos.

SKORPIONAS. Jeigu jums svarbu gilintis į aktualią informaciją bei jos ieškoti, tai neleiskite laiko veltui. Regis, gerai jausitės neįprastoje aplinkoje tarp nepažįstamų žmonių.

ŠAULYS. Beveik visą dieną suksite galvą, kaip suplanuoti savo gyvenimą, ateitį, kad viskas būtų gerai. Galbūt kol kas susiplanuokite tik šios savaitės laisvalaikį. Venkite neatsakingo išlaidavimo.

OŽIARAGIS. Svarbiausia sėkmingos dienos sąlyga – darnūs santykiai su sutuoktiniu, artimais žmonėmis. Stenkitės rasti sutarimą vaikų auklėjimo klausimais, nesielkite skirtingai reaguodami į savo atžalų poelgius.

VANDENIS. Šiandieną gali kilti nenumaldomas noras pasikeisti, pagerinti savo gyvenimo kokybę ar išvaizdą. Galbūt kalbėsitės su artimaisiais apie namų aplinkos modernizavimą ar pan.

ŽUVYS. Būsite nusiteikę svečiuotis ir priimti svečius, daugiau laiko leisti su antrąja puse ir vaikais, gaivinti romantiškus jausmus. Šiandieniniai pažadai, prisipažinimai atrodys tokie užtikrinti, kad jais niekas neabejos. Iliuzijų galia bus išties stipri.

Lietuva lapkričio 2-ąją

1836 m. Vilniuje gimė grafikas, tapytojas Mykolas Elvyras Andriolis, iliustravęs pasaulinės literatūros klasikų knygas, dalyvavęs 1863-iųjų metų sukilime. Mirė 1893 m. Nalenčiove (Lenkija).

1862 m. Pasandravyje, Šiluvos valsčiuje, gimė poetas, lietuvių literatūros klasikas, dramaturgas, kunigas Jonas Mačiulis-Maironis. Mirė 1932 m. Kaune.

1917 m. Berne (Šveicarija) prasidėjo savaitę trukusi lietuvių atstovų konferencija, kurioje Lietuvos Taryba buvo pripažinta aukščiausia lietuvių tautos politine institucija. Svarstyti Lietuvos valstybės politinės santvarkos formos nustatymo bei sienų klausimai.

1918 m. Lietuvos Valstybės Taryba atšaukė nutarimą dėl Vilhelmo fon Uracho išrinkimo karaliumi ir priėmė Lietuvos valstybės Laikinosios Konstitucijos pamatinius dėsnius – pirmąjį naujosios lietuvių valstybės Pagrindinį įstatymą.

1922 m. įkurtas Vyriausiasis skautų štabas, vėliau pasivadinęs draugija Lietuvos skautams remti.

1931 m. Kauno Vytauto Didžiojo universitete įvyko Gamtininkų draugijos steigiamasis susirinkimas. Draugija gyvavo iki 1940-ųjų metų, o 1960-aisiais buvo atkurta kaip Gamtos apsaugos draugija.

1995 m. aukščiausiame Australijos taške – Kosciuškos kalno viršūnėje – alpinistas Vladas Vitkauskas iškėlė Lietuvos vėliavą. Tai buvo vienas iš akcijos „Lietuvos vėliava – pasaulio viršūnėse“ etapų.

1997 m. įsigaliojo Lietuvos ir Suomijos bevizio režimo sutartis.2000 m. pradėjo darbą Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga.

2004 m. Tuskulėnų rimties parke Vilniuje iškilmingai pašventinti į kolumbariumą perkeltų sovietų okupacinio režimo aukų palaikai. Buvusio Tuskulėnų dvaro parko teritorijoje 1944–1947 metais buvo užkasti 766 KGB nužudytų aukų palaikai.

2017 m. eidamas 71-uosius metus po ilgos sunkios ligos mirė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žinomas šachmatininkas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Algimantas Butnorius.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 2 dienos įvykius priminė ELTA.

Panašios naujienos