Ką galima padaryti iš dviejų pakelių makaronų? Ne tik išsivirti gardžią vakarienę, bet ir pasitelkus fantaziją bei pritaikius mokslo ži­nias pastatyti makaronų tiltą, kuris galėtų atlaikyti 100 ar net 250 kartų didesnę apkrovą nei jo paties masė.

Aštuntokių Josvainių gimnazijos mokinių G. Spingytės (dešinėje) ir M. Vilkauskaitės sukonstruotas tiltas išlaikė 56,8 kg. svorį. Tarp devynių finaliniame etape dalyvavusių komandų merginos užėmė garbingą trečiąją vietą.

Aštuntokių Josvainių gimnazijos mokinių G. Spingytės (dešinėje) ir M. Vilkauskaitės sukonstruotas tiltas išlaikė 56,8 kg. svorį. Tarp devynių finaliniame etape dalyvavusių komandų merginos užėmė garbingą trečiąją vietą.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inicijuotame konkurse „Makaronų tiltai 2016“ dalyvavo ir Josvainių gimnazijos mokinių komandos. Vienai iš jų pasisekė patekti į finalinį konkurso etapą.

Išlaikė 2 kilogramų svorį
Kovo 2-ąją Josvainių gimnazistai dalyvavo atrankiniame etape Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje. Į konkursą nuvyko ir puikiai pasirodė dvi šios gimnazijos mokinių komandos: aštuntokių Godos Spingytės ir Mildos Vitkauskaitės komanda „Magnitas“ užėmė I vietą, o Justės Stankevičiūtės, Vaivos Paškevičiūtės, Ugnės Staškevičiūtės ir Emilijos Budrytės komanda „Eureka“ užėmė II vietą. Merginų komandos, laimėdamos prizines vietas rajone, iškovojo galimybę gimnazijos komandai dalyvauti finaliniame „Makaronų tiltai 2016“ čempionate Vilniuje. Iš viso šiame etape dalyvavo 12 komandų.
Konkurse dalyvavusios komandos vos per 45 minutes iš makaronų, klijų, plastilino turėjo sukonstruoti tiltą, kuris galėtų išlaikyti kuo didesnę apkrovą. Pirmosios vietos laimėtojų Godos ir Mildos sukonstruotas tiltas išlaikė net 2 kilogramų svorį.

Sėkmė Vilniuje
Balandžio pradžioje Josvainių gimnazijos komanda „Magnitas“ dalyvavo VGTU vykusiame finaliniame etape. G. Spingytės ir M. Vilkauskaitės komanda tarp devynių dalyvavusių komandų iškovojo trečią vietą. Statant šį tiltą, teorinėmis konsultacijomis prisidėjo fizikos mokytojas Andrius Paškevičius, o pastatyti tiltą padėjo Godos tėtis. Jų sukonstruotas tiltas svėrė 734 g ir atlaikė 56,8 kg svorį.
Merginos po konkurso džiaugėsi įdomia ir prasminga patirtimi. „Makaronų tiltų čempionate dalyvavau pirmą kartą ir man tai buvo tikrai labai nauja ir įdomi patirtis. Dalyvaudamos atrankoje nesitikėjome, kad mūsų tiltas atlaikys didžiausią apkrovą ir pateksime į finalą. Tai yra tikrai labai džiugu.
Esame labai dėkingos mūsų tėvams, kurie negailėjo savo laisvo laiko, idėjų ir prisidėjo prie tilto realizavimo“, – sakė G. Spingytė.

Tokio puikaus rezultato nesitikėjo
Jos kolegė M. Vilkauskaitė prisipažino netikėjusi, kad konkurse pavyks taip puikiai pasirodyti. „Mano nuomone, „Makaronų tiltai 2016“ yra puikus dalykas. Galime realizuoti savo fantazijas. Šviesiojoje gimnazijoje bijojau, kad mūsų tiltas išlaikys mažiausiai, tačiau tokio rezultato nesitikėjau. Pats tilto statymas yra sunkus ir kruopštus darbas, tačiau jis yra tikrai smagus! Iš pradžių buvo minčių, kad neįmanoma padaryti tokį didžiulį tiltą. Tačiau labai norint viskas įmanoma. Kai atvažiavome į Vilnių, galvojau, kad irgi nieko gero nebus, kad būsim paskutinėje vietoje. Tačiau kai stovėjome prie tilto, pamatėme, kad mūsų pagamintas tiltas labai stiprus“, – sakė Josvainių gimnazijos mokinė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.