Lapkričio 11-oji – šv. Martynas, paskutinė rudens šventė; Viengungių diena.

Lapkričio vienuoliktoji, šeštadienis – 315-oji metų diena (šeštoji 45-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 50 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Anastazija (Nastė), Dagnė, Martinjonas, Martyna, Martynas, Martys, Menas, Milvydė, Vyginta, Vygintas, Vygintė, Vygirda, Vygirdas, Vygirdė;

rytoj: Alvė, Alvilas, Alvilė, Ašmantas, Irvaidas, Irvaidė, Irvainas, Irvainė, Irvyda, Irvydas, Kristinas, Renata, Teodoras;

poryt: Arkadas, Arkadijus, Didakas, Eirimė, Jaurimtas, Jaurimtė, Jautra, Jautrė, Narvydas, Norvyda, Norvydas, Norvydė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.39, leidžiasi 16.26. Dienos ilgumas – 8.47. Šiandien – paskutinė Mėnulio delčios diena. Saulė Skorpiono ženkle.

**************

Protingos mintys: „Gerovė užliūliuoja sveiką protą, o neganda mums atveria akis“ (V. Šekspyras).

**************

Astrologinė prognozė lapkričio 11-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Galite sau pakenkti nelabai protingais finansiniais sprendimais ir rizikingais poelgiais. Arba tiesiog patirsite nuostolį, turėsite nemažų išlaidų. Venkite piktnaudžiauti nesveiku maistu, alkoholiu.

JAUTIS. Šiandien ramybės nesitikėkite dėl kai kurių santykių paaštrėjimo. Nebūkite pernelyg kritiški kitų atžvilgiu, antraip gali kilti aršūs konfliktai, agresijos protrūkiai. Atsargiai su pavojingais daiktais, ugnimi ir elektra.

DVYNIAI. Sceninė veikla, kūryba ir saikingas sportas – labiausiai jums tinkantys užsiėmimai šią dieną. Labai dėmesingi ir atsargūs būkite su vaikais. Saugokite juos ir save nuo infekcijų, traumų, pavojingų gyvūnų.

VĖŽYS. Gali užplūsti azartiškos nuotaikos, noras rizikuoti. Daugiau vidinės ramybės ir stabilumo jums tikrai nepakenktų. Patausokite save, atsipalaiduokite. Nesistenkite perauklėti šeimos narių arba darykite tai labai taktiškai. Saugokite vaikus.

LIŪTAS. Jums lyg ir seksis bendrauti, su bet kuo rasti bendrų temų. Visgi nebevaldant liežuvio kai kurie pokalbiai gali baigtis rimtais konfliktais ar netgi traumomis. Atsargiai su ugnimi, elektra.

MERGELĖ. Galite susižavėti kažkuo, kas atrodys tarsi lengvas pasipelnymas ar pigi atrakcija. Tie, kurie suteiks jums tokių vilčių, gali būti pavadinti avantiūristais. Verčiau neleiskite pinigų neapgalvotai ir neprisiimkite abejotinų įsipareigojimų.

SVARSTYKLĖS. Šiandien labai lengva pasiduoti netikusioms pagundoms. Svarbu susiorientuoti, kas yra teisinga, o kas veda į klaidas, priklausomybę. Saugokitės seksualinės prievartos, finansinių nuostolių, ugnies.

SKORPIONAS. Ši diena žada išbandymų ir pavojų. Galite susidurti su neprognozuojamais žmonėmis, patirti stresą ar traumą. Nesileiskite išprovokuojami agresijai, laikykitės įstatymų. Atsargiai su ugnimi, elektra bei kelyje.

ŠAULYS. Neatsisakysite planuotų susitikimų, bet ne visi šiandieniniai kontaktai jus džiugins. Galite pasijusti nesuprasti arba tyčia vedžiojami už nosies. Venkite streso, nes jūsų sveikata šiandien lengvai pažeidžiama.

OŽIARAGIS. Šiandien būsite susirūpinę ne tik asmeninėmis, bet ir globalinėmis problemomis. Atsakomybės jausmas gali priversti priimti svarbų sprendimą. Saugokite vaikus. Atsargiai kelyje. Tolimesnei išvykai tai išties nesaugi diena.

VANDENIS. Šiandien labiausiai domins nekasdieniški dalykai. Tikriausiai ir kitus mėginsite įtraukti į jus dominančias diskusijas. Pašnekovams stigs tolerancijos, nepatiks jūsų idėjos. Galima stipriai susipykti.

ŽUVYS. Nuotaiką gali sudrumsti netikėta naujiena, neplanuotas svečias. Nepraraskite blaivaus proto jokiose situacijose. Nesaugios sritys – artimos ir tolimos kelionės. Nemaža avarijų rizika.

Lietuva lapkričio 11-ąją

1832 m. caro valdžios įsakymu lietuviški įstaigų pavadinimai pakeisti į rusiškus.

1918 m. patvirtinta pirmoji laikinoji Augustino Voldemaro vadovaujama Lietuvos Vyriausybė.

1920 m. Lietuvos Respublikos Steigiamasis Seimas pritarė Klaipėdos prijungimui prie Lietuvos autonomijos teisėmis.

1940 m. Berlyne įkurtas Lietuvių aktyvistų frontas, turėjęs pogrindinius centrus ir antisovietines organizacijas sovietų okupuotoje Lietuvoje. Jo tikslas buvo siekti Lietuvos nepriklausomybės kilus Vokietijos ir SSRS karui.

1989 m. Latvijoje vykusiame Baltijos Tarybos posėdyje Lietuvos, Latvijos ir Estijos sąjūdžių atstovai nutarė nedalyvauti balsavime SSRS Aukščiausiojoje Taryboje priimant prieš respublikų suverenitetą nukreiptus įstatymus.

1999 m. Seime prisiekė dešimtoji, Andriaus Kubiliaus vadovaujama, Lietuvos Vyriausybė.

2004 m. į paskutinį posėdį susirinkę 2000–2004 metų kadencijos Seimo nariai skubos tvarka pirmieji Europoje ratifikavo Europos Sąjungos Konstituciją.

2006 m. eidamas 76-uosius metus Vilniuje tragiškai žuvo kompozitorius, dirigentas, akordeonininkas ir pedagogas Mikas Vaitkevičius.

2006 m. eidamas 72-uosius metus Vilniuje mirė žinomas tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Igoris Piekuras.

2007 m. eidamas 74-uosius metus po sunkios širdies operacijos mirė kompozitorius, pedagogas Leonas Povilaitis.

2010 m. šiurkščiai Konstituciją pažeidęs Linas Karalius per apkaltą neteko Seimo nario mandato.

2013 m. Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga prezidentas Bronislawas Komorowskis Didžiojo kryžiaus ordinu už nepaprastus nuopelnus stiprinant tarpkultūrinį dialogą, humanizmo idėjų sklaidą ir kultūrinio Lenkijos paveldo populiarinimą apdovanojo rašytoją, vertėją ir publicistą Tomą Venclovą. Tai yra aukščiausias ne Lenkijos Respublikos piliečiui skiriamas apdovanojimas.

2016 m. Danijos mieste Orhuse vykusiame Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) profesionalų lygos klasikinių šokių pasaulio čempionate Lietuvos atstovai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė (Kauno „Sūkurys“) iškovojo sidabro medalius.

2019 m. Vilniaus Našlaičių kapinėse rasti partizano, Lokio rinktinės Džiugo tėvūnijos vado Juozapo Streikaus palaikai.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 11 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(welovelithuania.com nuotr.)