Lapkričio 10-oji – Pasaulinė mokslo diena taikai ir vystymuisi; Tarptautinė buhalterių ir auditorių diena; Verslo diena.

Lapkričio dešimtoji, penktadienis – 314-oji metų diena (penktoji 45-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 51 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Andrius, Dainius, Evelinas, Galvinas, Galvainė, Galvyda, Galvydas, Galvydė, Leonas, Vaišvilta, Vašviltas, Vaišviltė;

rytoj: Anastazija (Nastė), Dagnė, Martinjonas, Martyna, Martynas, Martys, Menas, Milvydė, Vyginta, Vygintas, Vygintė, Vygirda, Vygirdas, Vygirdė;

poryt: Alvė, Alvilas, Alvilė, Ašmantas, Irvaidas, Irvaidė, Irvainas, Irvainė, Irvyda, Irvydas, Kristinas, Renata, Teodoras.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.37, leidžiasi 16.28. Dienos ilgumas – 8.51. Šiandien – šeštoji Mėnulio delčios diena. Saulė Skorpiono ženkle.


Protingos mintys: „Niekada nesikreipk į kitą dėl to, ką gali padaryti pats“ (L. Tolstojus).


Astrologinė prognozė lapkričio 10-ajai, penktadieniui

AVINAS. Gali išryškėti anksčiau tik įtariamas priešiškumas arba nenoras leisti jums įgyvendinti tikslus. Tikėtinas akivaizdus spaudimas, prievarta. Pavojai tykos kelionėse, logistikos srityje. Gresia nuostolis.

JAUTIS. Diena bus kupina rūpesčių. Kažkas gali sugadinti jūsų pasirengtą planą, iškelti ultimatumų, grasinti. Jeigu ne darbas, tai sveikata taps svarbiausia aktualija ir problema. Venkite nekokybiško maisto, alkoholio, saugokitės ugnies, elektros iškrovos.

DVYNIAI. Šiandien nestigs darbo ir bendravimo. Galite būti viliojami į avantiūras, riziką. Pagalius į ratus atvirai kaišios konkurentai. Labiau saugokite save ir savo atžalas nuo įvairių galimų pavojų.

VĖŽYS. Nepasiduokite jokioms provokacijoms, išlikite taktiški, santūrūs, antraip galite nemažai prarasti. Nepatartini oficialūs vizitai, pokalbiai su vadovais. Verčiau tęskite įprastus nesudėtingus darbus, susitvarkykite namus.

LIŪTAS. Jeigu ruošiatės į kelionę, komandiruotę, atsiras neplanuotų rūpesčių. Išbandymų gali patirti ir svarbus jums planas, ir moraliniai principai. Regis, saugiai nesijausite niekur, netgi namuose. Atsargiai elkitės su ugnimi bei kelyje.

MERGELĖ. Ką bedarytumėte, galvokite apie galimas pasekmes. Šiandien pasiteisins, nenuvils tik tai, kas yra tvirta, patikima ir labai aišku. Būtinas ypatingas atsargumas kelyje.

SVARSTYKLĖS. Gana rimtą spaudimą pajusite, jeigu turite įsipareigojimų ir juos vilkinate. Nusimato nelabai malonūs debatai, nesutarimai dėl pinigų, skirtingo požiūrio. Nepalanku skolintis ir skolinti.

SKORPIONAS. Šiandien sunku tikėtis normalaus bendravimo bei sėkmingo problemų sprendimo. Atsiras keisčiausių kliūčių, intrigų. Venkite kontaktų su impulsyviais, agresyviais piliečiais bei patys neprovokuokite neigiamų reakcijų. Atsargiai su ugnimi.

ŠAULYS. Nepasitenkinimas esama padėtimi skatins imtis energingų priemonių bei judinti kitus. Kita vertus, gali nepakakti palaikymo ir kompetencijos. Galbūt paaiškės, kad kiti turi kitokių interesų ir nepakenčia kritikos. Galimi ūmūs sveikatos sutrikimai.

OŽIARAGIS. Darbas ir buitis atims nemažai jėgų. Tarp visų reikalų bei darbų nepamirškite pasidomėti, kaip sekasi šeimos nariams, ypač vaikams. Pastarieji lengvai gali patekti į bėdą.

VANDENIS. Nekoks metas griebtis naujų projektų, leistis į kelionę – tykos pavojai, nesėkmės. Neverta pernelyg pasikliauti nei draugais, nei šeimos nariais. Saugokitės ugnies, elektros iškrovos, žalos sau ir kitiems.

ŽUVYS. Gana sunki diena. Išbandymų pasitaikys ir darbe, ir kelionėje, ir namuose. Pasistenkite, kad žmogus, kuris jus remia, neliktų apviltas, finansiškai ar kitaip išnaudotas. Atsargiai kelyje, nes avarijų grėsmė išties didelė.

Lietuva lapkričio 11-ąją

1832 m. caro valdžios įsakymu lietuviški įstaigų pavadinimai pakeisti į rusiškus.

1918 m. patvirtinta pirmoji laikinoji Augustino Voldemaro vadovaujama Lietuvos Vyriausybė.

1920 m. Lietuvos Respublikos Steigiamasis Seimas pritarė Klaipėdos prijungimui prie Lietuvos autonomijos teisėmis.

1940 m. Berlyne įkurtas Lietuvių aktyvistų frontas, turėjęs pogrindinius centrus ir antisovietines organizacijas sovietų okupuotoje Lietuvoje. Jo tikslas buvo siekti Lietuvos nepriklausomybės kilus Vokietijos ir SSRS karui.

1989 m. Latvijoje vykusiame Baltijos Tarybos posėdyje Lietuvos, Latvijos ir Estijos sąjūdžių atstovai nutarė nedalyvauti balsavime SSRS Aukščiausiojoje Taryboje priimant prieš respublikų suverenitetą nukreiptus įstatymus.

1999 m. Seime prisiekė dešimtoji, Andriaus Kubiliaus vadovaujama, Lietuvos Vyriausybė.

2004 m. į paskutinį posėdį susirinkę 2000–2004 metų kadencijos Seimo nariai skubos tvarka pirmieji Europoje ratifikavo Europos Sąjungos Konstituciją.

2006 m. eidamas 76-uosius metus Vilniuje tragiškai žuvo kompozitorius, dirigentas, akordeonininkas ir pedagogas Mikas Vaitkevičius.

2006 m. eidamas 72-uosius metus Vilniuje mirė žinomas tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Igoris Piekuras.

2007 m. eidamas 74-uosius metus po sunkios širdies operacijos mirė kompozitorius, pedagogas Leonas Povilaitis.2010 m. šiurkščiai Konstituciją pažeidęs Linas Karalius per apkaltą neteko Seimo nario mandato.

2013 m. Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga prezidentas Bronislawas Komorowskis Didžiojo kryžiaus ordinu už nepaprastus nuopelnus stiprinant tarpkultūrinį dialogą, humanizmo idėjų sklaidą ir kultūrinio Lenkijos paveldo populiarinimą apdovanojo rašytoją, vertėją ir publicistą Tomą Venclovą. Tai yra aukščiausias ne Lenkijos Respublikos piliečiui skiriamas apdovanojimas.

2016 m. Danijos mieste Orhuse vykusiame Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) profesionalų lygos klasikinių šokių pasaulio čempionate Lietuvos atstovai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė (Kauno „Sūkurys“) iškovojo sidabro medalius.

2019 m. Vilniaus Našlaičių kapinėse rasti partizano, Lokio rinktinės Džiugo tėvūnijos vado Juozapo Streikaus palaikai.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 11 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!