Praėjusį savaitgalį Kėdainių kraštas sulaukė daugybės svečių. Kėdainių lenkų draugijos iniciatyva vyko jau tryliktasis lenkų kultūros festivalis „Znad Issy“.

8_lenku_dienos_2015_06Šįkart šventėje netrūko nei dainų, nei šokių, nei literatūrinio žodžio. „Mūsų festivalis plečia geografiją. Esame šventę Kėdainiuose, vėliau už pramogavome ir Panevėžyje, Kaune, Vilniuje, Krakėse, o šįmet sumanėme į renginius įtraukti mano gimtojo krašto – Akademijos visuomenę. Džiugu, kad akademiškiai yra draugiški ir tokį pasiūlymą priėmė. Tradiciškai sulaukėme gausaus būrio svečių – ne tik iš Lietuvos ir Lenkijos, bet ir Latvijos. Mes norime parodyti tai, ką lenkai brangina ir puoselėja – meilę muzikai, dainai ir šokiui“, – sakė Kėdainių lenkų draugijos pirmininkė Irena Duchovska.

Festivalio dalyvius sveikinęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, kad mūsų krašte visų tautų atstovai yra svarbūs. „Gaila, kad Lietuvoje pasitaiko atvejų, kai skirtingų tautų žmones bandoma kažkaip skirstyti. Šito tikrai nereikia. Visi turime gyventi draugiškai, sutardami ir saugodami tai, kas kiekvienam brangu.

Esu įsitikinęs, kad tik gyvendami santarvėje galime sparčiais žingsniais tobulėti. Nereikia savęs aukštinti, o kitų menkinti ar žiūrėti skeptiškai. Visos tautos yra svarbios ir reikšmingos. Šis festivalis puikus pavyzdys, kad kultūra yra puikus bendradarbiavimo pamatas. Mes parodome Kėdainius, o svečiai atveža savo menines programas“, – sakė Kėdainių rajono vadovas.

Lenkų kultūros festivalio metu pramogų netrūko nei Dotnuvos krašte, nei Kėdainiuose. Buvo surengtas ne vienas šventinis koncertas, kuriame dalyvavo jaunimo pučiamųjų orkestrai ir šokėjos, šokių ansambliai, chorai ir liaudies muzikos kapelos.

Daugiakultūriame centre surengta Zbignievo Polito fotografijos parodos „Lenkijos peizažas“, vyko literatūrinė vakaronė.

Šventei baigiantis bemaž 400 svečių sakė būtinai sugrįšią į Kėdainius: „Čia gražu, jauku, įdomu, o ir žmonės labai šilti gyvena.“

[tribulant_slideshow gallery_id=“95″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.