Ketvirtadienio dieną Kėdainiuose, Jazminų g. kilo gaisras. Paaiškėjo, kad tai nutiko dėl žmonių neapdairaus elgesio.

„Pranešimas apie gaisrą ugniagesius gelbėtojus pasiekė kelios minutės po 14 val. Paskambinusi moteris teigė, kad dega gyvenamasis namas, iš jo išeina žmonės, tačiau nuvykus paaiškėjo, kad iš tiesų liepsnoja ne namas, o jo kieme stovėję 2 plastikiniai atliekų konteineriai.

Gaisro metu abu 120 l talpos konteineriai sudegė, apsilydė ir virš gaisro vietos esančių elektros laidų izoliacinė medžiaga, todėl apie tai buvo pranešta ESO.

„Pirminiais duomenimis, šis įvykis yra neapdairaus žmogaus elgesio pasekmė, mat liepsnos galimai įsiplieskė nuo į konteinerį supiltų neužgesintų pelenų.

Tokių gaisrų, deja, bet pasitaiko gana dažnai. Žmonės vis dar pila neatvėsusius pelenus į plastikinius konteinerius, ten jie pradeda smilkti ir įsiplieskia ugnis. Arba pelenai būna supilami į kokį kibirą ir pastatomi prieangyje. Tai irgi yra labai nesaugu, mat supylus karštus pelenus į metalinį kibirą, šis įkaista ir pradeda degti grindys. Jei kibirai su pelenais pastatomi už tvarto ar prie kokio sandėliuko arba pelenai išpilami ant žemės prie pat statinio, kyla grėsmė pastatams.

Žinote, yra buvęs atvejis, kai ilgai buvo tiriama, dėl ko užsidegė ūkinis pastatas ir tik po ilgo tyrimo paaiškėjo, kad šalia pastato buvo pilamas kačių kraikas ir, jam kaistant, panašiai kaip ir su šienu būna, įvyko savaiminis užsidegimas, liepsnos persimetė į pastatą ir buvo padaryta daug žalos“, – apie galimas grėsmes įspėja ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Kur dėti pelenus?

Bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse nurodyta, kad smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką galima pilti ne arčiau kaip 15 metrų nuo pastatų, o laikyti nedegioje taroje – ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų.

Pelenus galima dėti į mišrių atliekų konteinerius, bet jie turi būti visiškai šalti, supilti į plastikinius maišelius, kuriuos reikia užrišti, kad neužterštų kitų konteineryje esančių atliekų. Draudžiama į konteinerį pilti pelenus, kurie ką tik buvo išsemti iš židinių, krosnių ar kietojo kuro katilų.

Kaip žinoti, kada pelenai jau yra atvėsę?

Pasak specialistų, jei buvo deginamos sausos malkos, pelenai atvėsta greičiau, jei akmens anglis – pelenus gali tekti laikyti 2–3 paras, nes tokio kuro liekanos ilgiau išsaugo šilumą. Išsemtus pelenus būtina laikyti nedegioje taroje. Geriausia turėti dvi talpas, į kurias pakaitomis būtų galima supilti pelenus ir laikyti, kol jie atvės.

Titulinė nuotr. ; Jei į atliekų konteinerius supilami neatvėsę pelenai (kas yra draudžiama), gana dažnai jie užsiliepsnoja. (asociatyvi nuotr.)