Kas yra geriausias kiekvienos moters draugas? Tikrai ne vyras ir tikrai ne visada deimantai. Tačiau rankinės – visada, kadangi jose ne tik galima talpinti visą gyvenimą, tačiau ir šio aksesuaro pagalba kurti stilių. Tiesa, radus tobulą rankinę, norisi, kad ji kuo ilgiau tarnautų. Tai yra įmanoma. Tik reikia skirti kuo daugiau dėmesio ir svarbiausia – laikytis esminių galanterijos priežiūros taisyklių.

Priežiūra pagal rankinės medžiagą

Perkant rankines būtina susipažinti su medžiaga iš kurios jos yra pagamintos. Nuo dirbtinės odos, kuri naudojama dažniausiai, iki kiek brangesnės eko odos arba net atgyvena laikomos tikros. Taip pat rankinės gali būti medžiaginės, jos gali būti pagamintos iš siūlų, tai yra – numegztos, jos gali būti pintos iš ratano bei daugelio kitų medžiagų, kurios nulemia ne tik gaminio patvarumą, tačiau ir stilių.

Pirkti rankines verta internetu vien dėl to, kad greta prekės yra pateiktos detalios gaminio charakteristikos. Jos turėtų padėti ne tik geriau pažinti medžiagą, tačiau ir kitas savybes. Ne visada pardavėjai nurodo – kokia yra tinkama rankinės priežiūra. Tačiau jeigu žinosite iš ko ji yra pagaminta, žinoma, susirasti internete svarbiausius faktus apie priežiūra nebus sunku.

Galiausiai, reikia ne tik žinoti – kokia ta priežiūra turi būti, tačiau taip pat ir laikytis instrukcijų. Vienos gali būti plaunamos skalbimo mašinoje ir net džiovinamos džiovyklėje, kitos rankinės – tik valomos valykloje arba rankomis, namuose su specialia šluoste. Valymo būdų tikrai gali būti gana daug, tad rinkitės jums labiausiai tinkamą.

Nuimamos rankinės dalys

Valymo arba skalbimo metu taip pat reikia detaliau patyrinėti rankinės komponentus. Kai dalių nėra daug – dažniausiai plauti galima visą rankinę vienodai, tai yra – nereikia jos „išardyti“. Kitu atveju gali tekti išimti vidines kišenėles, kurios tiesiog atsisega, taip pat, nuimti rankenas, kurioms galimai reikia kitokio valymo, galbūt net aksesuarus, kurie puošia galanteriją. Vėlgi, tai priklauso nuo konkretaus modelio. Nebūtina ieškoti rankinės priežiūros instrukcijų, kadangi jau laikant ją rankomis yra gana akivaizdu – kurios dalys gali būti plaunamos skalbimo mašinoje, kokio aukštumo temperatūroje, galiausiai, ar reikia naudoti kokias nors skalbimo priemones, ar geriau plauti be jų – tik su vandeniu. Atminkite, kad visada geras pasirinkimas yra ūkiškas muilas. Jis neutralus. Nors ir neturi jokio malonaus kvapo arba nepasižymi kitomis savybėmis, kurios galima išsaugos rankinės spalvą ar panašiai, tačiau privalumas, kad taip pat retai arba niekada nedaro neigiamos įtakos gaminiui (tiesa, vėlgi tai priklauso nuo gaminio medžiagos. Pavyzdžiui, eko odai tinka tikrai ne visos valymo priemonės, geriausia plauti apskritai be jų ir rankomis, o ne skalbimo mašinoje).

Saugaus rankinės dėvėjimo menas

Tinkama priežiūra garantuoja, kad rankinės Jums tarnaus labai ilgai. Tačiau greta valymo reikia nepamiršti ir tinkamai nešioti rankinės per petį arba kuprinės. Jeigu jautrios drėgmei – per lietų bandykite kuo labiau apsaugoti. Taip pat valykite atsiradusias dėmes iškart, nelaukite, kol jos įsigers. Taip pat saugokite rankines nuo išorinių dirgiklių, nelaikykite ilgai ant tiesioginių saulės spindulių, žinoma, ant purvinos žemės ir panašiai. Žiūrėkite, kad rašikliai visada būtų uždaryti, rašalas neišsilietų, kad kosmetikos gaminiai būtų specialiose piniginėse, kuri atsiradus buteliukui gebės apsaugoti visą rankinę nuo chemijos.

Užs. Nr. 241