Kėdainių ligoninėje nuo lapkričio 9-osios, pirmadienio, bus atidarytas 30 lovų skyrius pacientams, sergantiems COVID-19 (koronavirusine infekcija). Toks nurodymas, sparčiai pildantis vietoms Kaune, gautas iš regioną koordinuojančios įstaigos – LSMU Kauno klinikų.

„Kėdainių ligoninėje šis 30 lovų skyrius steigiamas stacionariniams pacientams, kuriems gydyti reikalingas arba nereikalingas deguonis. Tai reiškia, kad daliai pas mus gydomų ligonių bus taikoma deguonies terapija“, – sakė VšĮ Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas.

Pasak ligoninės vadovo, COVID-19 sergančių ligonių skyriui ruošiamos patalpos Terapiniame korpuse, 3 ir 4 aukštuose. Jos ruošiamos ir izoliuojamos laikantis visų saugumo reikalavimų.

Taip pat renkamas COVID-19 skyriuje ligonius gydysiančių darbuotojų personalas: gydytojai, slaugytojos, slaugytojų padėjėjai. „Iš viso darbuotojų tokiam skyriui reikėtų apie 70, tačiau manome, kad visos lovos vienu metu nebus užpildytos, ligoniai bus guldomi palaipsniui. Todėl pradžiai renkame 35-40 darbuotojų. Šiandien paskelbėme apie savanorių kvietimą, ir pusę savanorių iš mūsų darbuotojų gretų jau turime“, – sakė S. Skauminas.

Pasak ligoninės vadovo, skyriuje koronavirusu sergančius pacientus gydys ir prižiūrės ligoninės personalas – bus remiamasi tik savo pajėgomis. COVID-19 pacientus gydysiantis personalas dirbs tik šiame skyriuje, kitų, koronavirusu nesergančių pacientų, gydyti ir slaugyti negalės.

„Suprantama, kad dėl to sumažės darbuotojų kituose skyriuose, vienu echoskopuotoju tuo laikotarpiu sumažės ir Konsultacinėje poliklinikoje, nes jis dirbs su COVID-19 ligoniais. Šiek tiek sumažės ir lovų kituose skyriuose. Turėsime imtis ir tam tikrų struktūrinių pakeitimų – slaugos skyrių perkelti į Chirurginį korpusą, sujungti chirurgijos ir traumatologijos skyrius, neurologijos ir psichiatrijos skyrius. Planinę pagalbą stengsimės teikti ta pačia kryptimi, kaip ir iki šiol, ambulatorinės pagalbos apimčių tikimės nemažinti“, – tikisi ligoninės direktorius.

Kėdainių ligoninė taip pat sudarys sutartį su Kauno infekcine ligonine dėl gydytojo infektologo konsultacijų, kurios bus teikiamos nuotoliniu būdu arba, esant reikalui, tiesiogiai. „Įvertinus, kad gydomo paciento būklė blogėja ir jam reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija, tokį ligonį transportuosime į Kauną. Dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą mes turime, tačiau šiame etape mums pavesta steigti deguonies terapijos lovas“, – pasakojo S. Skauminas.

(Asociatyvi nuotr.) Sveikatos apsaugos ministerijos lapkričio 2 dienos duomenimis, Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 613 žmonių.
(A. Barzdžiaus nuotr.)

Kėdainiuose, manoma, bus gydomi pacientai iš Raseinių, Jonavos, mūsų, galbūt ir Kauno rajono.
Papildomų lovų pagrindinėms šalies ligoninėms prireikė esant dideliam koronavirusu užsikrėtusių pacientų augimo mastui. Sveikatos apsaugos ministerijos lapkričio 2 dienos duomenimis, Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 613 žmonių, 51 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomi 286, ventiliuojami – 26 žmonės.

(A. Barzdžiaus nuotraukos)

Panašios naujienos